שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:39
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

נדל"ן מסחרי: האם כדאי להשקיע כסף ברכישת נדל"ן מסחרי / נדל"ן עסקי?

נושאים מרכזיים

נדל"ן מסחרי / נדל"ן עסקי - חדר דיונים וישיבות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן מסחרי כשמו כן הוא, נדל"ן אשר ייעודו למסחר ועסקים. השקעה בנדל"ן מסחרי נעשית לרוב מתוך רצון ליהנות מתשואה גבוהה משמעותית משוק הנדל"ן למגורים אך יחד עם התשואה הגבוהה יותר יש גם סיכונים שונים שאליהם נחשפים המשקיעים. במאמר זה ננסה להבין האם כדאי להשקיע כסף בקניית נדל"ן מסחרי? איך עושים זאת בצורה הנכונה?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

נדל"ן מסחרי – נדל"ן עסקי

תחת ההגדרה של נדל"ן מסחרי ניתן למצוא מגוון רחב של נכסי מקרקעין:

 • בנייני משרדים.
 • מתחמי קניות ובילוי.
 • מגרשי אחסון ושינוע.
 • מפעלים ובתי תעשייה.
 • חנויות בגדלים שונים.
 • ועוד..

נכסי נדל"ן מסחרי נקראים נדל"ן מניב מאחר ובשונה מנכסי נדל"ן למגורים, לרוב ערכן לא עולה עם הזמן אך במקום זאת הן יוצרות לבעליהם תשואה כפולה מידי שנה משכירות. מדובר בנכסים אשר נרכשים בכדי ליצור תשואה קבועה מידי חודש ומידי שנה. מדובר ברף תשואה שיכול לנוע בין 8%-12% לשנה וזאת בהשוואה ל-3%-5% בנדל"ן למגורים.

האם כדאי להשקיע כסף ברכישת נדל"ן מסחרי / נדל"ן עסקי?

בוודאי! כמו כל אפיק השקעה אחר, השיקול בעד ונגד ביצוע השקעה מסוג זה תתבסס בהתאם ליכולתו הכלכלית של המשקיע ונכונותו להיחשף לרמות סיכון מתאימות. כך לדוגמה, קרנות נדל"ן וחברות השקעות וניהול מעדיפות לרכוש נדל"ן מסחרי על פני נדל"ן למגורים ואו אפיקי השקעה אחרים. כאשר רואים שגופי ענק וחברות ממוסדות בוחרות להשקיע את כספן באפיקים אלו ניתן להסיק שאכן מדובר במקור הכנסה יציב ובטוח שמתאים גם לנו. ובכן, זה נכון כל עוד אנו יודעים לאן אנו נכנסים ומבינים את המשמעות של השקעה מורכבת כנדל"ן מניב..

נסביר,

השקעה בנדל"ן למגורים מאוד ברור ומובן לכל בר דעת. יש לאנשים צורך מהותי בקורת גג ובחום הבית ולכן ככל שיש ביקוש למגורים ערך ההשקעה עולה וניתן ליהנות מתשואה על הנכס שרכשנו. לעומת זאת, השקעה בחנות, השקעה במפעל, השקעה בשטח משרדי וכן אפשרויות נוספות אינם בהכרח מתבססות על צורך קיומי אלא על תרבות פנאי, תרבות עבודה וכמובן צורך קיים שיכול להיעלם כלעומת שבא במידה ותיווצר תחרות ואו שינוי כלשהו בשוק המקומי. כך לדוגמה, הקמתן של קניוני ענק לצד גידול דרמטי במכירות המקוונות באינטרנט מביאות לכך שחנויות במרכזי הערים נשכחות ומתקשות להתקיים בכבוד..

כלומר, יש השקעות מדהימות אך לצדן גם השקעות בעיתיות בלשון המעטה. כדי להשקיע בנדל"ן מסחרי עלינו להכיר את השוק על בוריו וכמובן להבין בדיוק מה אנו עושים וזאת כדי להימנע מטעויות יקרות במיוחד. השקעה בצורה הלא נכונה תביא לקושי אמיתי בהשכרת הנכס וחמור מכך למצב בו אנו מפסידים כסף מידי חודש על תשלומי ארנונה לרשות המקומית וזאת על אף שהכנס עומד ריק ומיותם.

ולכן, השאלה היא לא האם להשקיע בנדל"ן מסחרי ואו נדל"ן עסקי. אלא איך להשקיע בנדל"ן מסחרי ועסקי?!:

איך להשקיע בקניית נדל"ן מסחרי / נדל"ן עסקי?

כאשר בוחנים השקעה בנדל"ן מניב ורוצים לקנות נדל"ן מסחרי חשוב מאוד להבדיל בין סוגי הנדל"ן המסחרי וגודל ההשקעה הרצוי. עלינו לשאול את השאלות הבאות:

 • האם יש לי את הידע הדרוש לאיתור נכס מניב?
 • האם אני יכול לנהל את ההשקעה בכוחות עצמי?
 • מה גובה הסיכון שאליו אנו רוצים להיחשף בהשקעה?
 • מה גובה ההשקעה שברצוני להשקיע בנכס מניב?

ביכולתנו להשקיע בנדל"ן מניב ב-2 הדרכים הבאות:

 1. השקעה בנדל"ן מסחרי בכוחות עצמנו.
 2. השקעה בנדל"ן מסחרי בעזרת קרן השקעות.

את קבלת ההחלטות על אופן ההשקעה נקבל על פי יכולתנו לענות על השאלות מעלה.

במידה ויש לנו הון עצמי מוגבל, במידה ואיננו מכירים את שוק הנדל"ן מניב, במידה וברצוננו להקטין את רף הסיכון, במידה ואין לנו יכולת לנהל את ההשקעה בכוחות עצמנו, הרי שעדיף שנשקיע את כספינו בעזרת קרנות השקעה שמתמחים בדיוק בכך. כלומר, נהנה מתשואה גבוהה אך נשקיע בצורה בטוחה יותר וללא הסיכון לטעויות חמורות ויקרות. לעומת זאת, במידה ויש לנו הון גבוהה להשקעה ויש לנו ידע מקצועי בהחלט אפשר להשקיע לבד ובהצלחה לא מבוטלת תוך גריפת 100% מהתשואה לכיסנו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

איך בוחרים נכס מסחרי מתאים להשקעה?

במידה ואתם מעוניינים להשקיע בנדל"ן מסחרי בכוחות עצמכם, הרי שתידרשו לצאת לשטח ולבחון מגוון נכסים מניבים כדי לבחור את זה המתאים למידות וליכולת שלכם. מדובר במשימה לא פשוטה מאחר ומדובר בשוק מורכב במיוחד ויש להתחשב במגוון רחב של פרמטרים כדוגמת:

 • תחרות בסביבת הנכס המסחרי.
 • ארנונה והתנהלות מול הרשות המקומית.
 • צפי להתפתחות או דעיכה של השוק.
 • גובה התשואה ביחס לגודל הנכס.
 • ועוד..

גם במידה ואתם אכן מכירים את שוק הנדל"ן המניב ומכירים את השוק בו אתם מחפשים נכס, כדאי מאוד להתייעץ עם יועץ נדל"ן מקומי ולבקש עזרה מאנשי מקצוע שונים כדוגמת עורך דין מקרקעין ושמאי מקרקעין בכדי לאמוד את שווי הנכס שאתם רוכשים. אך יש 2 דגשים חשובים במיוחד:

 1.  השתמשו בעורך דין מקרקעין שמתמחה בנדל"ן מסחרי!
 2. בקשו הערכת שווי נדל"ן מסחרי לפי תשואה!

נדל"ן מניב מחייב אנשי מקצוע עם התמחות בשוק זה. עורך דין המתמחה במקרקעין יכול לדעת הרבה אך זה לא מספיק. יש לחפש עורך דין מקרקעין אשר מוכר ומנוסה בעסקאות נדל"ן מסחרי. עורך דין זה יוכל לזהות מוקשים והונאות ולמנוע מכם לעשות טעויות שיתגלו רק לאחר מכן. מעבר לכך, כאשר אנו מזמינים שמאי מקרקעין להערכת שווי הנכס, בשונה מנדל"ן למגורים בו נבדוק בעיקר את רף הביקושים ומחיר השוק לפי עסקאות קודמות, בעסקאות נדל"ן מסחרי נבצע חישוב ערך שווי הנכס על פי תשואה קיימת ותשואה צפויה בעתיד כך שאנו נוכל לקבל החלטות על סמך התשואה שלשמה אנו מבצעים את ההשקעה מלכתחילה.

לסיכום,

כפי שניתן לראות, מדובר באפיק השקעה שאינו מתאים לכולם. במידה ואתם רוצים להשקיע בנדל"ן מסחרי, ראוי שתבחנו אפיק זה בזהירות הנדרשת ותבצעו השוואה בין אפיק זה לאפיקים אחרים בכדי לוודא שאכן מדובר בסיכון סביר ביחס לתשואה שתתקבל. בנוסף, חשוב לזכור שאנו חיים בעולם שמשתנה במהירות רבה במיוחד וזאת בזכות טכנולוגיות תחבורה והאינטרנט ולכן יש לבחון את ההשקעה גם בהתייחסות לצפוי להיות בעוד מספר שנים ואולי תשפיע על כדאיות ההשקעה בנכס ואו לחלופין נשביח ונערך לקראת העולם של המחר ונייצר ערכים מוספים שאף הם עולים לא מעט כסף..

להתייעצות לקראת השקעה בנדל"ן עסקי ומסחרי השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan