שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 16:22
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אפיקי השקעה: אילו אפיקי השקעה מומלצים למשקיע הקטן והסולידי?

אפיקי השקעה - בחירת אפיק השקעה מתאים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יש מגוון אפיקי השקעה וכל אפיק ואפיק מבטיח תשואה שונה שלרוב תהיה בקורלציה לרמת הסיכון שנטלנו על עצמנו. בתוך אפיקים אלו ישנם אפיקי השקעה שמתאימים למשקיע הספקולטיבי וישנם אפיקי השקעה שמתאימים למשקיע הסולידי.. משקיעים גדולים ומבוססים יוכלו לקחת על עצמם סיכונים גבוהים. לעומת זאת, משקיעים קטנים שואפים לאתר את אותן אפיקי השקעה סולידיים שבהם הסיכון נמוך ככל האפשר. במאמר זה נתייחס לאפיקי השקעה סולידיים בענף הנדל"ן.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אפיקי השקעה סולידיים בנדל"ן

ניתן למצוא השקעות סולידיות בשוק ההון ובשוק הנדל"ן. בשוק ההון מדובר לרוב בהשקעות צמודות מדדים מובילים ואו באגרות חוב אשר מבטיחות תשואה סבירה במרבית המקרים. בשוק הנדל"ן המורכבות מעט שונה וכל אפיק נבחר חייב התייחסות מעמיקה יותר בה אנו בוחנים את מצב המשק ומיקום ההשקעה. משקיעים קטנים ומשקיעים סולידיים שמתקשים לקחת על עצמם סיכונים גבוהים יחפשו דווקא אפיקי השקעה בנדל"ן וזאת מאחר וביכולתם להבין את ההשקעה ולהשגיח עליה מקרוב.

אילו אפיקי השקעה מומלצים למשקיע הקטן והסולידי?

לצורך הכנת מאמר זה אנו יוצאים מתוך הנחה שמשקיע קטן ומשקיע סולידי חושבים בצורה דומה. כלומר, ששניהם מאוד זהירים בקבלת החלטות ושניהם אינם יכולים לאפשר לעצמם הפסדים משמעותיים אך בכל זאת ברצונם ליהנות מתשואה גבוהה ככל האפשר ביחס לסיכון המינימלי שהם נוטלים על עצמם. לכן, בחרנו אפיקי השקעה שקל להבין ושברור לכל שניתן להסתמך עליהם:

אפיקי השקעה סולידיים בנדל"ן:

אפיקי השקעה שמופיעים מעלה נחלקים לשני קטגוריות עיקריות:

 1. השקעה ישירה – ניהול השקעה על ידי המשקיע בכוחות עצמו.
 2. השקעה עקיפה – ניהול השקעה על ידי חברה חיצונית ומקצועית.

להלן ההבדלים בין סוגי ההשקעות:

1. השקעה סולידית בנדל"ן – השקעה ישירה:

כאשר מבצעים השקעות כלשהן, תמיד טוב שיש שליטה מלאה על קבלת ההחלטות ועל ניהול הכסף. כאשר מבצעים השקעה בנדל"ן באופן עצמאי וישיר יש ביכולתנו לקנות נכס שאינו מהווה רק מקור תשואה אלא הרבה מעבר לכך.. כלומר, ביכולתנו לרכוש דירה שתשמש בעתיד לילדינו ואו שתשמש אותנו למינוף פיננסי ורכישת נכסים נוספים. במילים אחרות, במידה ואנו בוחרים לבצע השקעה בשוק סולידי ויציב למדי כשוק הנדל"ן בהחלט אפשר לנהל את ההשקעה בכוחות עצמנו אם כי כדאי מאוד להצטייד בליווי של אנשי מקצוע כדוגמת שמאי מקרקעין, עורך דין מקרקעין וכן הלאה..

בקטגוריה זו נמצא אפיקי השקעה כדוגמת:

 • דירה להשקעה.
 • השבחת נכסים.

אפיקים אלו אינם מורכבים מידי ועם מעט מוטיבציה וזמן פנוי בהחלט ניתן לרכוש דירה מתאימה להשכרה וכמובן שניתן לרכוש בנסיבות הנכונות דירות במחירים נמוכים לשם שיפוצם והשבחתם לתשואה מהירה על ההשקעה. כמובן שמדובר בשני אפיקים שונים מאוד. בעוד הראשונה מתאימה בעיקר למשקיעים שרוצים באפיק ארוך טווח, השבחת נכסים מתאים בעיקר למשקיעים שרוצים תשואה על השקעה קצרת טווח. כמובן שיש משקיעים סולידיים שרוכשים דירה זולה ומשביחים אותה בעבור תשואה אופטימלית על השכרת הנכס לטווח ארוך..

2. השקעה סולידית בנדל"ן – השקעה עקיפה:

לא לכל אדם יש את הזמן ואו את הידע הנדרש בכדי להשקיע את הכסף בצורה חכמה ונכונה. אך למרות זאת, לא מעט חוששים להשקיע את הונם שצברו ביזע ועבודה קשה בשוק ההון שנראה כתנודתי ועלול לגרור הפסדים רבים בטווחי זמן קצרים להחריד. בדיוק לשם כך יש מעין שוק הון בענף הנדל"ן. שוק בו אנו משקיעים בעזרת קרנות ביניים שעושות עבורנו את מרבית העבודה ואף את כל העבודה ואנו זוכים בתשואה על השקעה בנדל"ן על אף שלא לכלכנו ידיים בבחירת הנכסים ובניהול השוטף של השקעותינו.

בקטגוריה זו נמצא אפיקי השקעה כדוגמת:

 • קרן השקעות פרטית בנדל"ן.
 • קרן ריט להשקעות בנדל"ן.

קרנות נדל"ן מנהלות כספים של אלפי ואף עשרות אלפי משקיעים קטנים כגדולים. לקרנות נדל"ן יש את הכוח והעצמה שנדרשת בכדי להיכנס לפרויקטים חדשים ורווחיים בארץ ובעולם ובעצם לייצר תשואה טובה ובטוחה לשנים רבות וזאת תוך נטילת סיכונים סבירים בהתאמה לרצון המשקיעים שמחפשים אפיקים בטוחים להשקעה. בחלק מקרנות ההשקעה יש פיזור משמעותי של ההשקעות על פני אפיקי השקעה רבים וכך בעצם גם במידה ויש כשל שוק באחד מהאפיקים, יתר האפיקים יפצו על כך בשורת התשואה הסופית שתוגש למשקיע.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

היתרון המובהק בהשקעה דרך גוף ביניים נעוצה בעובדה שיש לקרנות השקעה בנדל"ן את אנשי המקצוע הטובים ביותר בכל אפיק ואפיק וביכולתם לזהות השקעות כדאיות הרבה לפני כולם. יתרה מכך, לקרנות השקעה יש סכומי כסף גדולים במיוחד וכך הזדמנויות נדל"ן ייחודיות אשר חסומות בפני המשקיע הקטן והבודד נפתחות בפני העמיתים בקרן ובעצם ניתן ליהנות מתשואות גבוהות במיוחד וזאת בהשקעה יחסית קטנה ובטוחה. בשונה משוק ההון בו אנו מסתמכים על נתון וירטואלי (נייר) בשוק הנדל"ן בחלק מהקרנות נרשמות זכויות אמיתיות על שמם של המשקיעים כך שכספם בטוח ומוגן.

אז אילו אפיקי השקעה מומלצים עבורי?

כדי לבחור מבין אפיקי השקעה רבים את זו המתאימה ביותר עבורכם, עליכם לענות על השאלות הבאות:

 1. מה גובה ההון העצמי שעומד לרשותכם?
 2. מה גובה ההון העצמי שביכולתכם לאבד?
 3. מה גובה הסיכון שברצונכם לקחת על הכסף?
 4. האם יש לכם זמן ויכולת לנהל השקעת נדל"ן?
 5. האם ברצונכם לפעול אקטיבית לנהל השקעת נדל"ן?
 6. האם יש ערך רגשי להשקעת הנדל"ן עבורכם?

כאשר יש בידכם הון עצמי שנחסך בנוסף על הכנסה קבועה שמספקת את צרכי המשפחה, הרי שניתן באופן תאורטי לקחת סיכון גבוהה יותר על הכסף וזאת מאחר וגם במקרה הגרוע ביותר תשרדו ותמשיכו בחיים. לעומת זאת, במידה ואתם משקיעים כסף שחסכתם בעמל רב ואו אף משקיעים כסף שאין לכם (מימון בנקאי) הרי שכדאי לפעול ביתר זהירות.

במידה ויש לכם סכומי כסף גבוהים שיספיקו לרכישת דירה ממוצעת בישראל הרי שעדיף לפעול לבד ובעזרת אנשי מקצוע בכדי לבחור דירה להשקעה והשבחה וזאת מאחר והכאב ראש אכן משתלם בסופו של דבר כאשר מתקבלת בכל חודש תשואה נאה על ההשקעה. יתרה מכך, במידה ויש לכם זמן וידע להשקיע באופן אקטיבי בנכס שתרכשו ואו שיש לדירה ערך רגשי עבורכם ועבור משפחתכם הרי שעדיף להשקיע דווקא באופן ישיר בדירה להשקעה והשבחתה.

לעומת זאת, במידה ויש לכם הון מוגבל של כמה מאות אלפי שקלים, הרי שהשקעה עצמית תחייב ניהול משמעותי אך התשואה תיגזר מגובה ההשקעה ובעצם לא בהכרח שישתלם להשקיע ולהסתכן בעבור התשואה שמתקבלת ועדיף לפנות להשקעה באמצעות קרן שתעשה עבורכם הכל ותגיש לכם את התשואה על מגש זהב.

אנו ממליצים לכם לפנות אלינו להצגת מצבכם הכלכלי והאפיקים שבעניין לשם קבלת חוות דעת מקצועית שמותאמת אישית עבורכם. יועץ השקעות נדל"ן ישאל את מלוא השאלות שיאפשרו לו ולכן להבין בדיוק מה הם הסיכונים הראליים שכדאי לקחת וכמובן מהו האפיק המשתלם ביותר עבורכם.

מחפשים השקעה סולידית בנדל"ן? פנו חינם ליועץ השקעות נדל"ן:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan