פרויקט זה ממוקם ממש בצפון העיר וישלב בין רמת מגורים של צמודי קרקע לאלו בבניינים גבוהים. זהו רק אחד מהפרויקטים המתוכננים בעיר וזאת מאחר והעיר גודלת במהירות רבה ומקבלת רוח גבית חזקה ממגוון גופים שרואים בה פוטנציאל אדיר להיות מוקד תעסוקה ומגורים משמעותי מאוד. כך לדוגמה צפויים להיבנות בעיר מתחמי הייטק חדשים, מרכזים מסחריים חדשים ועדכניים, תחנה מרכזית חדשה וראויה שתחליף את זו הקיימת.

כאשר הגורם שצפוי לקדם את העיר בצורה המשמעותית ביותר זהו "רכבת העמק" שצפוי להיפתח כבר בשנה הקרובה ותאפשר לתושבי העיר להגיע לחיפה ולשאר הערים הגדולות בתוך פרק זמן קצר וזאת מבלי לוותר על רמת החיים בעיר וכמובן לרכוש דירות במחיר מוזל. כיום מוצעים דירות במחיר למשתכן בעיר במחירים שנעים סביב 700,000 ש"ח לדירה רחבת ידיים בגודל 120 מ"ר סכום סביר לכל הדעות דבר שאמור לאפשר לזוגות צעירים ממעמד הביניים וממשפחות טובות להגר לעיר ולחזק את האוכלוסייה המקומית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

בפרויקט זה מתוכננים להיבנות דירות ובתי קרקע אך גם שירותים רבים לתושב. כבר כיום מתוכננים בשכונה החדשה מרכזי תרבות, פארק משמעותי בלב השכונה וכמובן בתי ספר וגני ילדים איכותיים וחדישים שיאפשרו לתושבי השכונה החדשה נגישות לחינוך מתקדם כפי שמכירים בשכונות חדשות במרכז הארץ. השקעה בפרויקט C1 כיום יכולה להתברר כמוצלחת מאוד וזאת למרות שיש שיראו פגמים שונים בעיר עפולה שלא זכתה לימי זוהר רבים.

בשכונה זו נבחן את הפרטים הבאים:

  1. מי החברות שצפויות לבנות במקום?
  2. כמה אחוז מהדירות מוצעות במסגרת מחיר למשתכן?
  3. מה הקרבה לתחנת הרכבת החדשה ולמרכז העיר?
  4. מה תהיה תמהיל הדירות ומי הן השכונות הסמוכות?

2. פרויקט פארק הים בעיר בת ים (10,000 יח"ד)

פרויקט פארק הים או אם תרצו "רובע פארק הים" מגיע עד לקו החוף ומבטיח תמהיל קצת שונה משכונות סטנדרטיות למגורים וזאת מאחר ומתוכננים להיבנות עשרות אלפי יחידות דיור בבנייה רוויה לצד מרכזי תעסוקה ומתחם שלם למלונות. במתחם המלונות נבנים כיום שלושה מלונות ראשונים שיכללו כ-1,000 חדרים, מרכז התעסוקה צפוי להיות רחב ידיים ולכלול-2.5 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ותעסוקה וזאת כמובן כאשר חלק מהאזור מתוכנן מראש כפארק חוף וכשמורת טבע בה לא ייבנו דירות או מלונות גם בעתיד.

מגורים בסביבה אורבנית שמשלבת עסקים, תיירות ומגורים לצד שימוש נכון במשאב הטבע החשוב מכל, הים. מבטיח מחירי דירות גבוהים מאוד והגירה חיובית של בעלי אמצעים שיראו בפרויקט זה מעין תחליף לתל אביב. רכישת דירה בסביבה מסוג זה מבטיחה שהעירייה תשקיע מעל ומעבר בתחזוקה שוטפת ובתנאי מחיה הוגנים לתושבים. מעבר לכך באמצעות הארנונה מהמלונות ומגדלי המשרדים מובטח לעירייה הכנסה נאה שיכולה אף אולי להוריד במעט את גובה הארנונה שהתושבים משלמים.

בשכונה זו נבחן את הפרטים הבאים:

  1. אלו מוסדות חינוך צפויים להיבנות במקום?
  2. מה תמהיל המגורים והעסקים – כלומר מה הקרבה שלהן זו לזו.
  3. אלו תנאי חנייה ומגורים צפויים להיות?
  4. איך נראות שכונות בעלות תמהיל זהה בתל אביב או בשאר הארץ?

3. פרויקט המע"ר בעיר מודיעין – מכבים – רעות (1,500 יח"ד)

המע"ר הוא ראשי תיבות "מרכז עסקים ראשי" והוא צפוי להיות לב ליבה של עיר השינה הגדול בישראל. כידוע העיר מודיעין מציע תנאי מחיה טובים מאוד לתושבים אך אין בה מקומות עבודה או אף מקומות בילוי רבים. מדובר באחת הערים האיכותיות והמבוקשות בישראל וזאת מאחר והיא נמצאת בין הערים ירושלים ותל אביב ונוח להגיע ממנה לשלל מקומות עבודה. כיום מתכננים בעיר את המע"ר שצפוי סוף סוף לאפשר לתושבי העיר להישאר לעבוד בעיר.

מרכז העסקים החדש יכלול בעיקר בנייני משרדים ומסחר אך גם מוסד להשכלה גבוהה לצד מעונות לסטודנטים ומגוון שירותים לציבור. כיאה לעיר המתוכננת ביותר בישראל גם המע"ר מתוכנן בקפידה רבה והולם את העיר כך שסביבת המגורים תהיה מתוכננת היטב ולא תתערבב באופן ישיר עם סביבת העסקים והמסחר. כאשר הרצון הוא לאפשר לתושבי העיר לעשות מעט שימוש עם הרגליים ולכן במרכז המע"ר תיבנה שדרה מרכזית בה ניתן להגיע ממקום למקום בקלות רבה וזו תמוקם בקרבה לתחנת הרכבת, התחנה המרכזית, קניוני עזריאלי ובניין העירייה שיבנה בעתיד.

במפתיע דווקא בעיר מודיעין יש את אחד מהשיווקים הראשונים של מחיר מטרה שתאפשר לזוגות צעירים וזכאים לרכוש דירה במקום במחיר הנמוך בעד 30% מערך הדירות הרגיל שעומד על 1.35 מיליון לדירת שלושה חדשים ו- 1.95 מיליון לדירת חמישה חדרים. בשונה ממחיר למשתכן במחיר מטרה גם משפרי דיור זכאים להירשם להגרלות ומשכך צפוי תמהיל טוב יותר של אוכלוסייה אמידה לצד זוגות צעירים בתחילת דרכם.