שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השכרת דירה: איך שומרים על קשר בריא עם השוכר?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

קשר בריא עם השוכר

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קשר בריא עם השוכר אינו דבר נדיר מידי. ישנם אלפי משכירים ששומרים על קשר ידידותי עם השוכרים שלהם וטוב שהם עושים זאת. הנחת העבודה שלנו חייבת להיות ש"האדם טוב מנעוריו" אחרת לא נוכל לסחור עם אף אדם. גם חוזה שכירות שנכתב על ידי עורך דין מהשורה הראשונה לא יכולה להגן עליכם בצורה הרמטית מנזקים או מנוכלויות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

קשר בריא עם השוכר יחס עם חוזה שכירות מכל סוג שהוא הם אלו שיוצרים את הכדאיות בהשכרת דירות לאחרים. למרות שאנו שומעים סיפורים רבים, תלונות רבות על נוכלויות על דיירים שאינם משלמים וגרוע מכך לא מתפנים מהדירה ועוד… הרי שיש רוב מוחלט של שוכרים שמתנהגים יפה ומשלמים בזמן וכדאי וחשוב לשמור אתם על קשר בריא כך שלשכירות תהיה תוחלת ארוכת שנים.

אנחנו בחרנו להתמקד ביתרונות ובתכונות החיוביות של השוכר בניסיון לבחון אילו דרכים יש כדי לשפר את חווית השכירות לשני הצדדים. להלן 5 טיפים למשכיר דירה המחפש לשמור על קשר טוב עם המשכיר:

מה היתרונות בשמירה על קשר בריא עם השוכר?

חברות בין הצדדים להסכם יכולה לתרום רבות לתקשורת בין הצדדים, להרגשת השייכות ולהבנה שזהו מעין שותפות גורל ולא רק חוזה אשר השניים כרתו ובזה תם הקשר ביניהם. ישנם שוכרים ומשכירים שהפכו ברבות השנים לחברים טובים לאחר שהם למדו לכבד זה את האחר ולהכיר ביתרונות הייחודיים שיש לכל אחד להציע. חברות בין שוכר ומשכיר יכולה לעתים להיות מורכבת במיוחד אם המשכיר דורש העלאה בשכר דירה אך על ידי הצמדה של השכירות למדד השכירות הבעיה נפתרת בקלות.

לויאליות של הצדדים זה לזה חשובה מאוד. אין דבר יותר מכאיב מכאשר אתם בונים חיים בדירה מסוימת ומגלים שבעל הדירה החליף להחליף אתכם באחר בעבור מעט יותר כסף. לויאליות היא דו כיוונית וכאשר אתם מספקים לשוכר הרגשה שניתן לסמוך עליכם כך גם הוא יעשה ושני הצדדים זוכים בשקט נפשי וברוגע שהם ורכושם בידיים טובות.

אמינות חשובה מאוד בכל חוזה שנכרת בין בני אדם. קשר בריא עם השוכר תיצור ברוב המקרים אמינות מאחר וקשה למעול באמון של אדם המכבד ומעריך אתכם. כאשר יש אמינות, במידה ונגרם נזק או יש בעיה הצדדים סומכים האחד על השני לקחת את האחריות ולתקן את הנדרש. אמינות ויושר הן בסיס מצוין לשכירות טובה ובריאה בין הצדדים.

שכירות לטווח ארוך מחייבת קשר בריא בין הצדדים. לא ניתן לשכור דירה לשנים רבות בלי שבין השוכר והמשכיר שוכן קשר טוב בו הם סומכים האחד על השני ובטוחים שהם בידיים טובות. גם חוזה שכירות לטווח ארוך לא תוכל לכפר על דם רע ותחושות של חוסר אמון בין הצדדים. כאשר שוררת הבנה ואפילו חיבה בין השוכר והמשכיר, קל מאוד להמשיך בחוזה לאורך שנים רבות.

יציבות היא מילת המפתח בכל הסכם שכירות באשר הוא. המשכיר מעוניין בהכנסה פסיבית ואמינה שנכנסת לחשבונו בכל תחילת חודש. ואילו השוכר מעוניין במקום מגורים יציב בו ניתן יהיה לבסס את החיים יחד עם משפחתו ללא חשש למעבר כל כמה שנים ופגיעה בילדים ובסביבה התומכת שיצר עבור עצמו. כאשר הצדדים מרגישים יציבים הקשר מתחזק והשכירות הופכת לבריאה וטובה יותר.

איך שומרים על קשר בריא עם השוכר?

כדי לשמור על קשר בריא עם השוכר וליהנות משלל היתרונות הנובעים מכך יש להיערך מראש ולהיכנס לחוזה השכירות עם כוונה ברורה לכך. כדי לעשות זאת נבצע את הפעולות הבאות:

  1. נחפש שוכרים שמתאימים לאישיות ולרצונות שלנו.
  2. נבצע בדיקת רקע לשוכרים.
  3. נכין חוזה שכירות מותאם אישית עבור עסקה זו.
  4. נוסיף נספחים וטפסי יציאה מן החוזה.
  5. נבהיר לשוכרים את כוונותינו לשנים הקרובות.
  6. נתייחס בכבוד וברצינות לשוכר ומשפחתו.

מדובר בהתנהגות אנושית וידידותית בסופו של דבר. במידה ומתייחסים לשוכר בכבוד הראוי לו (לאחר שווידינו שהוא אכן שוכר מתאים וישר) אין סיבה שהשכירות בין הצדדים לא תהיה טובה ומוצלחת ושני הצדדים ייהנו וירוויחו מכך רבות.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל