שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קניית דירה לפי תקציב ארוך טווח – איך לקנות דירה נכון!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

קניית דירה לפי תקציב - שכונות מגורים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קניית דירה לפי תקציב יכולה להישמע כפשוטה מאוד לביצוע אך כשחושבים על כך מעט יותר לעומק מגלים שלא כך הדבר. אמנם את התקציב לקניית דירה יכול להיות שנוכל לאסוף בעזרת הון עצמי ומשכנתא אך על המיסוי ועלויות נוספות מעטים מאוד נוטים מחשבים. מרבית רוכשי הדירות אוספים שקל לשקל ובבוא העת מחפשים את הדירה האופטימלית לרכישה בתקציב שעומד לרשותם. חלק עושים זאת בראיה לטווח ארוך כאשר הם בוחנים את הרכישה כהשקעה לכל דבר ואחרים פשוט מבקשים קורת גג וביטחון להם ולמשפחתם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הבעיה בקניית דירה אינה ברכישה עצמה וזאת מאחר ויש שפע של אמצעי מימון לעזור לנו בכך. אלא דווקא בהחזקת הנכס ובכל מה שכרוך בדבר. ניתן לראות זאת בצורה דומה לרכישת רכב חדש בו אנו יכולים לשלם באופן חד פעמי סכום כסף אך לאחר מכן יש הוצאות רבות על ביטוח, תיקונים, רישיונות ועוד.. דירה בהחלט יכולה להיחשב כהשקעה נכונה בניגוד לרכב אך עדיין יש הוצאות שיש לקחת בחשבון בתהליך בחירת הנכס וזאת מהסיבה הבאה:

סביבה תחרותית: כאשר אנו מתגוררים בשכונה סטנדרטית ההוצאות על הילדים ועל הנכס שבבעלותנו יהיו לרוב סבירות. כאשר אנו מתגוררים בשכונה חדשה או יוקרתית עלינו להשקיע הרבה יותר כסף על הישרדות מאחר ולכולם יש יותר. המשמעות היא הוצאות כבדות מכל עבר:

  • תשלומי ארנונה גבוהים יותר
  • הוצאות גבוהות יותר על אופנה והלבשה.
  • הוצאות גבוהות יותר על חינוך וחוגים.
  • שימוש רב יותר ברכב / שדרוג רכב תדיר.
  • ועוד

כלומר, רכישת דירה בשכונה בה אתם יכולים לקנות דירה בתקציב שברשותכם אינה בהכרח הדבר הנכון לעשות. פעמים רבות נבקש להתגורר במקום שנמצא מתחת לרף ההכנסה הפיננסית שלנו כדי שלא נדרש להשקיע סכומי עתק ביישור קו עם הסביבה התחרותית. בחירה בדירה בשכונה חדשה לרוב תחייב אתכם בהוצאות גבוהות מאלו שיוציאו מכיסם תושבי שכונה סמוכה וותיקה אשר התושבים בה משתייכים למעמד נמוך יותר וזוכים להכנסה סטנדרטית בלבד.

קניית דירה לפי תקציב: דוגמה מהעיר ראשון לציון

דירות בעיר ראשון לציון זוכות לביקוש גבוהה. ראשון לציון, העיר הרביעית בגודלה בישראל שואפת לעקוף את תל אביב על ידי השקעה מסיבית בהקמתן של קניונים ושטחי תעסוקה ועסקים לצד הרחבת העיר לכל עבר. העיר בעלת התקציבים העודפים נהנית מהגירה חיובית של אוכלוסיות חזקות מאוד ולכן ביכולתה להשקיע הרבה יותר בחינוך ובמגוון שירותים לתושב. ולמרות זאת ניתן לחלק את העיר לשניים. דירות במערב ראשון לציון בהם הדרישות גבוהות ודירות במזרח ראשון לציון בהם המחירים שפויים יותר אך הבניינים ישנים ונדרשים לעבודות תחזוקה נגד רעידות אדמה כך שניתן לראות בכל מקום עבודות תמ"א 38 ובסופו של תהליך המערב הישן ומזרח העיר משפרים את פניהם ומשתווים לתנאי המחיה במערב העיר.

כדי להדגים מהי סביבה תחרותית בחרנו בשני שכונות בראשון לציון:

  1. שכונת אברמוביץ' בראשון לציון – שכונה וותיקה במערב הישן של ראשון לציון.
  2. שכונת נחלת יהודה בראשון לציון – שכונה חדשה ומתחדת במערב הישן של ראשון לציון.

שכונות אלו סמוכות זו לזו ונמצאות בין עורקי התנועה הראשיים של העיר כך שמבחינת מיקום אין בהם הבדל רב. בעוד שכונת אברמוביץ נבנתה בשנות ה-60 שכונת נחלת יהודה זוכה לבנייה מואצת של בניינים חדשים ווילות רחבות ידיים שמאכלסות בעיקר משפרי דיור ומשפחות אמידות.

בידינו סכום עגול של 2,000,000 ש"ח לרכוש דירה. ניתן לרכוש דירת פנטהאוז נאה בשכונת אברמוביץ או דירה מממוצעת אך רחבת ידיים באחת מהבניינים החדשים בשכונה הסמוכה. רבים יבחרו ברכישת דירה בבניין חדש ועם תנאי מחייה טובים בהרבה. הרי בשכונה החדשה הכל מתוכנן היטב, יש שקט ושלווה לצד גני ילדים ופארקים, שבילי אופניים, מדשאות ובית ספר חדש לצד בריכה ועוד שפע של יתרונות אך במידה וההכנסה של הרוכשים לא מספקת הרי שזו תהיה טעות קשה ומרה שתעלה להם ביוקר.

הצורך לתחזק את המעמד הציבורי יגרור רכישת רכב חדש בכל מספר שנים, עמידה בדרישות הילדים להשוואת את המותגים שלהם לאלו של חבריהם האמידים וכן כמובן לרכוש פלאפון חדש, אופניים חשמליים וכל חידוש טכנולוגי או טרנדי. העלות של שליחת הילדים לחוגים היוקרתיים לצד פעילויות במוסד הלימודים וכמובן מיסוי גבוהה יותר יגרמו לאותה המשפחה לאבד את שיווי המשקל ולהיכנס לחובות. ההון הראשוני שיש לכם לרכישת דירה אינו מעיד בהכרח על השייכות שלכם למעמד חברתי גבוהה יותר. לעתים, עדיף להתגורר בסמוך לאנשים שמרוויחים פחות מכם כך שהדרישות מכם יהיו נמוכות יותר וכך תוכלו גם לחסוך כסף לקראת עתיד טוב יותר לילדים.

בבחירת נכס למגורים יש להכניס שיקולים רבים מעבר לעלות הדירה. לחשוב מאוד לבחון מה הם ההוצאות הצפויות לכם בעתיד כאשר אנו לוקחים בחשבון את ההוצאות הקבועות ואת ההוצאות המשתנות ולא מתעלמים מכך שנאלץ להתמודד עם הוצאות צפויות של הילדים.

לרוב נרכוש את הדירה בסכום המקסימלי שנוכל לקבל בהלוואת משכנתא מהבנק ולכן אנו בעצם בוחרים לחיות מעבר ליכולת האמיתית שלנו. כאשר נוטלים הלוואה מהבנק חשוב לזכור לאיזה מעמד אנו באמת משתייכים ולאיזה גובה החזרים נוכל לעמוד בכבוד.

צריכים ייעוץ ברכישת דירה? פנו אליי בטופס יצירת הקשר בצד העמוד!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל