שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

פתרונות דיור: דיור משותף, קיבוץ בעיר או אולי בית בהרכבה אישית?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

welive - פתרונות דיור - דיור שיתופי 2

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

פתרונות דיור הולכים והופכים ליותר ויותר מבוקשים עם הזמן. צעירים רבים צריכים קורת גג אך גם לא יכולים לעמוד בהוצאות שכירות גבוהות כפי שהם כיום. רבים מחפשים פתרונות דיור זולים והולמים למידותיהם. כך לדוגמה, רווק צעיר שעובד או לומד למחייתו אינו נדרש לדירה שלמה מאחר וזהו בזבוז משאבים ועלות גבוהה מידי ביחס לתועלת אך במידה והיה יכול להצטרף לדירת שותפים, דיור שותפי כדוגמת קיבוץ בעיר או כל מענה אחר היה עושה זאת בשמחה ובאמת אט אט הבנה זו הופכת לנחלת הכלל ומשקיעים מתחילים לפזול לעבר פתרונות דיור חלופיים עבור הצעירים של ימינו שעובדים קשה אך לא יוכלו לשכור דירה לבדם ובטח שלא לרכוש דירה במחירי הדירות כיום.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חיפשנו פתרונות מגורים ברמות שונות והחלטנו להציג את פתרונות הדיור שעליהם עמלים בארץ ובעולם בימים אלו כדי שתוכלו לקבל השראה ולבחון את אותן פתרונות דיור בכוחות עצמכם:

פתרונות דיור אפשריים:

 1. דיור משותף / דיור שיתופי – WeLive של WeWork.
 2. קיבוץ עירוני – בודדים ברחבי הארץ.
 3. דירות שותפים – בעיקר בסביבת אוניברסיטאות.
 4. מגורים בקראוון / יביל – מתאפשר רק ביישובים ובאזורים מרוחקים.
 5. בית בהרכבה אישית – בקרוב

1. דיור שיתופי

לאחרונה ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר שאמנם כל הצעירים רוצים להתגורר בעירו אך הם לא יכולים לעמוד בזה ולכן ברצונו להתחיל לקדם "דיור שיתופי" לטענתו הימים בהם קורת גג ודירה לכל אדם בעדיפות לאומית מאחורינו ולכן עלינו להתחיל למצוא פתרונות יצירתיים כדי להמשיך להתגורר במרכז הארץ ובעירו בפרט. רון חולדאי הציע את הפתרון שעליו עובדים בימים אלו בWeWork ענק המשרדים המשותפים שעושה חיל בכל העולם וגם בישראל. הפתרון הוא כמובן מגורים משותפים שמותאמים לאוכלוסייה צעירה ובמחירים שפויים, אז למה הוא התייחס?:

חברת WeWork החלה לבדוק באמצעות עובדיה את האפשרות להשכיר אזורי מגורים בסופי שבוע במרכז ניו יורק. כדי לבדוק את כדאיות ומורכבות הנושא הכניסה החברה 80 עובדים ב-45 דירות מגורים ברחוב Wall Street הידוע שעתיד לאכלס לא פחות מ-600 שוכרים בבניין בן 20 קומות וכל דיירי הדיור המשותף יכולים לעשות שימוש בחדר כושר משותף, ארוחות משותפות, שירותי ניקיון וכביסה לצד תקשורת אינטרנט וכבלים שמתאפשרת באמצעות אפליקציה ייעודית.

WeLive בתמונות:

הדיור השיתופי נעשה בקומות העליונות של בניין בו 7 הקומות התחתונות משמשות את החברה לשטחי עבודה שמושכרות עבור יחידים וחברות קטנות במחירים שפויים. ייתכן מאוד שרבים מאותם שוכרי שטחי משרד יצפו להצטרף למגורים המשותפים כך שהם יוכלו להתגורר בקומות העליונות וכמובן לרדת במעלית למקום העבודה שאף הוא נשכר מאותה החברה ובעצם כך ליהנות מהחוויה המושלמת למגורים ועבודה שמתאימה לרווקים ולעצמאים בשלל דירות חדר, שני חדרים ואף דירות סטודיו קטנות שכוללות שירותים ומטבח פרטי.

כיאה לחברה שמספקת חוויה נוחה לעבודה כך גם במגורים הדירה מגיעה מאובזרת ומרוהטת לחלוטין ויש לו"ז ניקיון וכביסה לכל חדר וכמובן שירותי תקשורת וכבלים כאשר כל הדיירים מקבלים אחת לחודש את הדרישה לתשלום כאשר כל ההוצאות נמצאים בה ואין צורך להתייחס לכל דבר בנפרד. כדי להשלים את החוויה בה אין דאגות ואין מורכבויות יש בכל קומה סטודיו ליוגה / ספורט ואולם קולנוע ואדם שאחראי לארגן מסיבות, הופעות, תחרויות והפעלות לדיירי הבניין.

בחברה (שהוקמה על ידי ישראלי) טוענים שהם מתבססים על הקיבוץ הישראלי!! והם רוצים להיות הקיבוץ המודרני בערי העולם, דבר שמוביל אותנו לקטגוריה הבאה:

2. קיבוץ עירוני

בעוד הקיבוצים הרגילים בישראל שורדים יפה לאחר שנים של קשיים והמצאה מחדש. הרי שהקיבוצים העירוניים אינם צומחים יתר על המידה אך בהחלט מאפשרים לדיירים בהם את חווית השיתוף ועלויות מופחתות משמעותית בכל דבר אפשרי. מגורים בקיבוץ עירוני בדומה לקיבוץ רגיל מתאים בעיקר למשפחות צעירות עם ילדים שרוצים לעבוד מבלי לדאוג ורוצים לדעת שילדיהם בחברה טובה ושעוד נשאר משהו טוב ויפה מפעם, שאנשים עדיין מדברים האחד עם השני וכן הלאה כל מעלות הקיבוץ הישן והטוב.

רשימת הקיבוצים העירוניים בישראל:

 • קיבוץ ראשית בשכונת הבוכרים בירושלים
 • קיבוץ בית ישראל בשכונת גילה בירושלים
 • קיבוץ מגוון בשדרות – פעילה במיוחד
 • קיבוץ מפרש בשכונת קרית שלום בדרום תל אביב
 • קיבוץ תמוז בבית שמש – פעילה במיוחד
 • קיבוץ משעול בנצרת עלית (תנועת המחנות העולים)

המגורים בקיבוץ העירוני דומים שונים באופיים מאלו של הקיבוץ המסורתי אך חיי החברה והחוויה הקהילתית דומה מאוד. חיים בקיבוץ עירוני יכולים להתגלות כחוויה מצוינת בה אתם נשארים בערים אך באותו הזמן לא מוותרים על הקהילה החמה והאוהבת וכמובן לרוב חוסכים כסף מאחר וכולם נאלצים לחסוך ולחלוק האחד עם השני – כמובן שפתרון דיור זה אינו מתאים לכל אחד ויש לרצות בו מעבר לממד הכלכלי גרידה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

3. מגורים בדירת שותפים.

דירת שותפים מתאימה בעיקר לסטודנטים ורווקים מאחר ואין פרטיות גדולה מידי אך כן יש חסכון אדיר בהוצאות. מגורים בדירת שותפים יכולה להיות מורכבת במיוחד שכולם נעזרים באותו המקרר ובאותם המשאבים אך בשביל זה יש אפליקציות לדירות שותפים שעוזרות בחלוקה ובסידור של הדברים. כאשר בוחרים להתגורר בדירת שותפים עושים זאת כדי לחסוך בכסף אך גם כדי לחוות מגורים משותפים שניתן לעשות רק מספר שנים במהלך החיים מאחר ולאחר מכן לא תוכלו לחוות את החופש שיש בדירת שותפים בה אתם נמצאים עם החבר'ה ונהנים. כמובן שיש לבחור את הדירה על פי המתגוררים בה ולבחון את ההתאמה של השותפים בצורה יסודית כדי שתוכלו ליהנות מפתרון מגורים זה.

4. מגורים בקראוון או יביל.

גם אם התחתנתם ויש לכם ילדים ייתכן מאוד שתתקשו לעמוד בהוצאות על דירה ובטח על דירה בערים הגדולות. בעוד רבים נוטים ליפול להלוואות למשכנתא ולמחיה הרי שניתן לשרוד את החיים גם ללא דירה סטנדרטית וללא כניסה לחובות בעבור דיור. אמנם זה ישמע מוזר אך יש יישובים רבים ואף מיקומים שונים בשולי הערים בהם ניתן לשכור חלקת שטח ולהציב על גביה קראוון , קראווילה או מבנה יביל שעולה כמה עשרות אלפי שקלים במידה ורוכשים אותה יד שנייה ובה ניתן לחיות לא רע בכלל.

ל-פתרונות דיור אלו יצאו שם רע עם השנים מאחר וכולנו פגשנו בהם בשירות הצבאי או במוסדות הלימוד ובחורף היה קר ובקיץ היה חם ובשורה התחתונה לא היה קל לשהות בהם. כיום עם התפתחות תעשיית הבנייה הירוקה תחום זה השתנה וכיום ניתן להתגורר במבנה יביל ששומר על בידוד גבוהה בהרבה ובו רמת החיים דומה מאוד לזה של בית לבנים ובטון רגיל. במידה ולא רוצים לפשוט רגל בדרך לדירה ניתן לשכור מבנה מסוג זה לפרק זמן של כמה שנים עד לאיסוף ההון הנדרש לרכישת דירה אמיתית בסביבה שנוחה לכם.

5. בית בהרכבה אישית.

אולי יחלוף עוד זמן עד שאנשים יתחילו להרכיב את הבתים שלהם בכוחות עצמם אך לבינתיים ניתן להשתעשע בסרטון זה שמציג את האפשרות בצורה חיננית ומוכחת ובאתר החברה אף אפשר להזמין בית מסוג זה. קשה להעריך מהסרטון האם הבית חזק ויציב אך בהחלט מדובר בשינוי מרענן. לא ניתן להתייחס רק לסרטון המצורף מבלי לדבר על תופעת הדפסת הבתים באירופה בה עוד ועוד חברות רוכשות מדפסות תל מימד גדולות במיוחד שיכולות להדפיס בתים שלמים בתוך מספר ימים. צפו בסרטונים:

בית בהרכבה אישית:

בית בהדפסה:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק