שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

פרויקטים חדשים באשקלון: מדריך בחירת פרויקט דירות באשקלון!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

פרויקטים חדשים באשקלון - קו רקיע של עיר

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כאשר מחפשים פרויקטים חדשים באשקלון. כמו בכל עיר אחרת, יש לנסות לקבל את התמורה הטובה ביותר על הכסף הרב שאנו נדרשים לשלם. כדי לזהות פרויקט משתלם באשקלון, עלינו לבחון מגוון פרמטרים שמשפיעים על כדאיות העסקה וגובה הסכום שאכן שווה לשלם על דירה בפרויקט. במאמר זה ננסה להבין איך בוחרים את את הטוב ביותר מבין שלל פרויקטים חדשים באשקלון.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

פרויקטים חדשים באשקלון – מדריך בחירה!

העיר אשקלון זוכה להתעניינות גדלה והולכת בשנים האחרונות מצד תושבים ועולים חדשים מאירופה. העיר אשקלון ממוקמת במרחק נסיעה של 10 דק' בלבד מהעיר אשדוד ומעט מעל לשעה מתל אביב (שעה ברכב ללא פקקים, שעה ברכבת בכל שעות היום). אחת היתרונות של העיר אשקלון היא כמובן העובדה שמדובר בעיר חוף. כאשר בוחנים את ערי השפלה בניסיון ליהנות מרמת חיים גבוהה לצד מחירים סבירים, העיר אשקלון בהחלט עולה ובצדק. זוהי אולי אחת הערים האחרונות בהם ניתן לרכוש דירה בפרויקטים חדשים בסמיכות גבוהה לים וזאת במחירים ראליים.

במידה ואתם בוחנים קניית דירה בפרויקטים חדשים באשקלון עליכם לקחת בחשבון שלצד היתרונות של עיר מודרנית שמשרתת כ-150,000 תושבים שמנהלים אורח חיים עשיר, יש חסרון מסוים וזהו כמובן הקרבה של העיר לרצועת עזה וסבבי לחימה שמורגשים אחת למספר שנים.

מדריך בחירת פרויקט דירות באשקלון!

העיר אשקלון מתפתחת במהירות ויש מגוון רחב של פרויקטים חדשים בצפון העיר ובדרומה. כדי לחפש פרויקטים חדשים באשקלון בצורה אפקטיבית, יש לחלק את העיר לשלושה חלקים:

 • פרויקטים חדשים בצפון אשקלון – השכונות החדשות והמתוכננות היטב לכיוון תל אביב וצפונה.
 • פרויקטים חדשים מרכז אשקלון – מרכז העיר אשקלון. העיר הוותיקה ומרכזי המסחר.
 • פרויקטים חדשים דרום אשקלון – דרום העיר בכיוון הפונה אל עבר חוף זיקים ורצועת עזה.

רוב הפרויקטים החדשים באשקלון נמצאים כיום במספר שכונות בודדות כאשר המוכרות והמובילות שבהם במיקומים הבאים:

 • פרויקטים חדשים בשכונת ברנע – שכונה צפונית (כיוון תל אביב) ובמרחק הליכה קצר מהים.
 • פרויקטים חדשים בשכונת אגמים – שכונה דרומית מזרחית בה נבנים יחידות דיור רבות.

בין אם בחרתם את שכונות הצפון, בין אם בחרתם בשכונות הדרום, או בפרויקטים חדשים (בודדים) במרכז העיר, עליכם לפעול בצורה נכונה בכדי ליהנות מתמורה אופטימלית לכסף שלכם. כדי לבחון ולהשוואת בין פרויקטים חדשים באשקלון עליכם להכיר את המושגים הבאים:

 • סטטוס הפרויקטדירות פריסייל, דירות על הנייר, דירות בנויות, דירות לאכלוס מידי.
 • גימור הפרויקט – מה רמת הגימור בדירות בפרוייקט ומהם השירותים הציבוריים בפרויקט.
 • יזם הפרויקט – מי הם היזמים שמוכרים את הדירות, מי הם הקבלנים המבצעים.
 • ועוד..

על מושגים אלו נרחיב בהמשך,

בחירת פרויקט חדש באשקלון:

בנדל"ן נהוג להשתמש במושג "מיקום מיקום מיקום" שמשמעותו שהערך הכי גבוה בכל דירה ובית קרקע הנו הקרקע עליו הוא ממוקם. זאת מאחר ואת טיב הבניה ורף הגימור ניתן להשיג בכל מקום. אך עתודות הקרקע, הן מוגבלות באיכותם. לכן, כאשר אנו מחפשים לקנות דירה באחד מהפרויקטים החדשים באשקלון או בכל עיר אחרת, נבחן בראש ובראשונה את המיקום עליו צפויה להיבנות הדירה העתידית שלכם..

יתרה מזאת, בעיר אשקלון יש עשרות פרויקטים חדשים שהולכים ונבנים בכל עת וכדי להבין טוב יותר מי מביניהם מתאים לנו, עלינו לבחון את השירותים הציבוריים והיתרונות המובהקים בשכונות השונות. כך לדוגמה, נבדוק את הפרמטרים הבאים:

 • אוכלוסייה מקומית – מי יהיו השכנים שלכם ומה מידת ההתאמה שלכם אליהם.
 • מוסדות חינוך – אילו בתי ספר ומוסדות חינוך נוספים ממוקמים בקרבת מקום.
 • רמת התשתיות – האם יש תשתיות מודרניות של תחבורה, חשמל, ביוב ועוד..
 • קרבה למוקדי עניין – האם השכונה קרובה לים, לתחנת רכבת, למרכזי מסחר ובילוי.
 • ועוד..

רק לאחר שבחרנו את השכונה שתתאים לנו הן ברמת המיקום והן ברמת הסביבה. הרי שנוכל לגשת לבחון את אותן פרויקטים בודדים שמוצעים באזור המבוקש על ידינו. כלומר, בעזרת בחינה מסודרת של היתרונות והחסרונות של שכונות מוגדרות ביכולתנו לצמצם את החיפוש אך ורק לאזורים בהם אנו נהנה מרמת החיים הגבוהה ביותר ומרמת השירותים והסביבה שתתאים לצרכים שלנו.

בחירת פרויקט אחד מבין פרויקטים בעיר אשקלון:

כעת, עלינו לבצע השוואה בין ההיצע בשוק במגוון הפרויקטים בכדי לזהות את הפרויקט הנכון עבורנו. אנו נרצה לבדוק מה הסטטוס של הפרויקטים השונים. כלומר, האם יש להם היתר בניה? האם כבר החלו בעבודות בשטח? מתי אנו צפויים לקבל את הדירה בפועל? אלו שאלות חשובות שיש לשאול בכדי להבין ולשקול את הדברים בצורה נכונה. לאחר מכן, נרצה לבצע השוואה בין הפרויקטים שנמצאים בסטטוס דומה ורצוי, ברמת המפרט ורמת הגימור שהם מציעים. פעמים רבות נבחר פרויקט אחד על משנהו בגלל רצון ברמת גימור גבוהה יותר ואו נבחן את האפשרות להוסיף כסף בכדי להגיע לרמה הרצויה ורק לאחר מכן נבצע השוואה של הפרויקטים השונים.

לבסוף, כאשר אנו יודעים מהו המיקום האידאלי עבורנו, ולאחר שאנו יודעים פחות או יותר איך צפויה להיראות הדירה החדשה שאנו רוצים לרכוש. עלינו לעשות בדיקות קפדניות לאשרור היזם. כלומר, נרצה לבדוק שאכן מדובר ביזם אמין ומוכר ככזה בעל איתנות כלכלית ראויה. כך שנדע שכספנו מושקע עם החברה הנכונה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

בין היתר, נבחן את הפרטים הבאים:

 • פרויקטים קודמים של היזם – האם יש פרויקטים קודמים שניתן לבחון מקרוב?
 • דיירים בפרויקטים קודמים – נשאל רוכשים מהיזם לגבי היחס ושביעות רצונם מהיזם!
 • ערבויות וביטחונות לכספנו – נברר אילו ביטחונות מעניק היזם לכסף שמושקע בדירה?
 • מי הם קבלני המשנה – האם יש קבלני משנה, במידה וכן. מי הם והיכן עבדו בעבר?
 • ועוד..

לבסוף, במידה ואכן קיבלנו רושם טוב ואנו שבעי רצון מהתוצאות של הבדיקות, עלינו לבחור דירה בפרויקט, ביכולתנו לבחור במגוון רחב של אפשרויות כאשר לכל דירה יש מחיר שונה וגם ערך שונה במידה ומדובר בדירה להשקעה (רמת תשואה והשבחה של הנכס). בחירות אפשרויות:

 • גודל הדירה – ניתן לבחור דירת 3/4/5 חדרים ואף פנטהאוז בקומת גג.
 • חזית הדירה – ניתן לבחור דירה עם נוף לעיר או נוף לים.
 • קומת הדירה – ניתן לבחור קומות תחתונות ואו קומות עליונות במגדלי דירות.
 • ועוד..

לצורך ההמחשה: בפרויקטים חדשים באשקלון עם נוף לים, מחיר דירה עם נוף לים נמכר במחיר גבוהה בעד 20% מערך הדירה באותה הקומה אך עם נוף לעיר. כך גם בנוגע לקומת הדירה, המחירים מפורסמים כ"החל מ.." והם מתייחסים כמובן לקומה הראשונה בבניין. כאשר בכל קומה שעולים מעלה, מחיר דירה מתייקר בסכומים שנעים בין 10,000 ש"ח ל-20,000 ש"ח בהתאם לפרויקט ומאפייניו הייחודיים. כלומר, בסופו של דבר יש להיערך למחיר גבוהה יותר כמחיר סופי על הדירה הרצויה..

לסיכום,

במידה ואתם מחפשים דירה באחת מתוך עשרות פרויקטים חדשים באשקלון וברצונכם לקבל חוות דעת וייעוץ חינם בכדי לקבל החלטות בצורה נכונה, ביכולתכם לפנות אלינו ולהתייעץ עם המומחים לגבי הפרויקט המתאים ביותר למידות שלכם. השאירו פרטים בטופס להתייעצות חינם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק