שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:40
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עמלת תיווך מכירת דירה: מה גובה דמי תיווך מקובלים למכירת דירה?

עמלת תיווך מכירת דירה - מזומן או אשראי

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עמלת תיווך הנו סכום כסף לא קטן לכל הדעות אך אותו נדרשים רבים לשלם למתווך דירות לאחר מכירת דירה מוצלחת. עמלת תיווך לרוב תעמוד על 2% מגובה העסקה משני הצדדים. כלומר, במידה ומדובר בנכס השווה ערך ל1,000,000 ש"ח יקבל המתווך עמלת תיווך בגובה 20,000 ש"ח מהצד שמוכר את הדירה ומהצד שקונה את הדירה. כמובן שלא תמיד נשלם את העמלה במלואה וזאת מאחר ובמקרים רבים נוכל להתמקח על גובה העמלה לפני שנחתום על בלעדיות בתיווך.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

האם עמלת תיווך ראלית לעבודה הנדרשת?

כמו כל איש מקצוע שמקדיש מזמנו ומרצו לטובתכם כך גם מתווך דירות רשאי לקבל תשלום על זמנו. התשלום למתווך נעשה לרוב על בסיס ערך הנכס וזאת כדי שככל שערך הנכס גבוהה יותר כך ישתלם למתווך להשקיע יותר זמן ואנרגיה באיתור קונים במהירות גבוהה יותר. מאחר ועסקי נדל"ן יעשו לרוב במאות אלפי שקלים מדובר בעמלה לא קטנה בכלל. אך, יש לזכור שמתווך דירות ממוצע אינו סוגר יותר מכמה עסקאות בודדות בשנה וזאת מאחר ויש תחרות רבה ומאחר ולוקח זמן רב למכור נכס ומשכך מדובר בסופו של דבר בתשלום הוגן על שעות עבודה ואף השקעה כספית לא מועטה מצידו של המתווך שנעשית כולה עבורכם.

עמלת תיווך משולמת בסופו של תהליך כאשר הדירה נמכרת בהצלחה. כלומר, על המתווך להוציא מכיסו סכומי כסף לא קטנים עד לשלב בו יראה את כספו חזרה. בין היתר ישקיע מתווך בדברים הבאים:

  1. הדפסה של שלטים – על חשבונו.
  2. פרסום מודעות בעיתונים ובלוחות המודעות באינטרנט – על חשבונו.
  3. הצגת הנכס פעמים רבות – על הזמן שלו.
  4. הסעת המתעניינים בנכס ברכבו הפרטי – על חשבונו.
  5. שמירה על קשר אתכם ודאגה שהנכס יימכר במהירות.

המשמעות היא שמתווך ממוצע יכול להשקיע גם אלפי שקלים על נכס המיוצג על ידו כאשר כל זאת בתקווה שבסופו של תהליך הדירה תימכר בהצלחה. עמלה זו צפויה בסופו של תהליך לממן את הוצאותיו ובנוסף לכך את הזמן והאנרגיה כך שהמתווך יוכל להתקיים בכבוד.

למה לשלם עמלת תיווך אם אפשר למכור לבד?

אין ספק שמדובר בסכום גבוהה. אך כאשר עושים עסקת מקרקעין בצורה הנכונה הרווח מביצוע הערכת שווי דירה ומניהול נכון של תהליך מכירת הדירה הופך למשתלם עוד יותר. פעמים רבות שאדם חושב עצמו חכם ומנסה למכור את הנכס בכוחות עצמו אך מגלה בסופו של תהליך שההתנהלות לא הייתה נכונה ומשכך או שלא היו מספיק מבקרים שבאו לראות את הדירה או שהדירה נמכרה בסכום קטן ממה שניתן היה לגבות מהקונה ודבר זה אנו לא רוצים ולכן מזמינים בעל מקצוע. מתווך הנו איש מקצוע שחייב לשלב כמה וכמה התמחויות יחד:

  • על מתווך דירות להיות איש שיווק מעולה.
  • על מתווך דירות לשלוט ברזי האינטרנט כדי להגיע לקונים.
  • על מתווך דירות להיות כריזמטי ומשכנע.
  • על מתווך דירות לנהל משא ומתן לפי החוק ובצורה שתהיה טובה לשני הצדדים.
  • על מתווך להשקיע ביחסי אנוש מצוינים בכל זמן ובכל מזג אויר.

במידה ובוחרים במתווך העובד ברשת תיווך כדוגמת רימקס או אנגלו-סכסון יש לדעת שהוא מוותר מראש על אחוזים מסוימים בעמלה שאתם משלמים לו. כך לדוגמה ברשת רימקס ישלם המתווך 10% לרשת הארצית ועוד 40% לזכיין תחתיו הוא עובד ובנוסף לכך במקרים רבות הבאת צד הקונה נעשית על ידי סוכן תיווך אחר. כלומר, אתם נהנים מחשיפה לכלל הסוכנים וממאמצי מכירה גדולים פי כמה וכמה אך המתווך יכול למצוא עצמו עם סכום של 10,000 ש"ח בלבד במידה ורק החתים אתכם על המסמך ומתווך אחר הביא את הקונה. כך שפועל עמלת תיווך אינה עמלה גבוהה מידי.

רוצים ייעוץ בנושא תיווך? פנו אליי בטופס בצד המאמר ואשמח לענות לכם

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan