שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עיר הבה"דים: איך עיר הבה"דים בנגב משפיעה על הנדל"ן בערי הדרום?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עיר הבה"דים - הדמיה של מנרב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עיר הבה"דים צפוי וצריך להוביל לתנופה אדירה בנגב. משקיעים רבים כבר נוהרים ומשקיעים בערים מנומנמות כדוגמת ירוחם ורוכשים כל דירה פנויה מתוך הבנה שבסיס צבאי בסדר גודל של עיר הבה"דים צפוי להצעיד את הנגד קדימה ולהביא לעליית ערך מהירה של הנכסים. יש לכך משמעויות על בני המקום שנפתחות בפניהם עבודות רבות בעיר הבה"דים ובסביבותיה אך גם בעובדה שכעת לקנות דירה באזורים כה מרוחקים צפוי להיות יקר יותר ולרוב האוכלוסייה המקומית אין משאבים כלכליים גדולים מספיק כדי לעמוד בעלויות הדיור החדשות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מצד שני בעוד כולם צפו שעיר הבה"דים תשפיע באופן ישיר על העיר באר שבע וערים נוספות שנמצאת בקרבת מקום יש תחושה שהדבר אינו קורה עד כה, הקצינים ובני משפחותיהם שיורדים דרומה אינם נדרשים לערים שסובבות את הקומפלקס רחב הידיים וצורכים את כל מה שנדרש להם בבסיס עצמו. יתרה מזאת, גם אלו שרכשו דירות ביישובים סמוכים אינם בהכרח מתגוררים בהם אלא משכירים אותם לאחרים כאשר הם נעזרים ברכב לנוע מהמרכז לדרום בכל יום או בכל שבוע. החשש הוא שאין לערי הדרום את היכולת לספק תעסוקה לבני הזוג של משרתי הקבע, את החינוך ברמה אליה הורגלו תושבי המרכז ועל כל אלו תמיד יש חשש לצמצומים בצבא שיובילו למציאות לא נעימה של מגורים בנגב ללא תמורה.

אבל אם לוקחים את הנתונים הטובים לצד הגרועים, אם מסתכלים כמה עשרות שנים קדימה ניתן לראות שדבר גדול מתרחש בנגב וכדאי מאוד לבחון את אפיקי ההשקעה בקרבת מקום לעיר הבה"דים שצפויה להביא לדרום אוכלוסייה איכותית שיכולה למנף את הערים הללו ולהביא לפריחה כלכלית ותרבותית ולהפוך למתחרה למרכז הארץ כפי שמקווים רבים.

עיר הבה"דים והשקעות כלכליות

בשנת 2014 הורגשה התנפלות משמעותית על הדירות בירוחם הקטנה. זאת מתוך ההבנה שאלפי אנשי צבא יעברו להתגורר בקרבת מקום לבסיס המדובר. (זאת מבלי להתייחס לרכבת שצפויה לאפשר הגעה על בסיס יומי מהמרכז או מהעיר באר שבע) מאז שנת 2014 עדיין נמשכות עליות המחירים החדות כלפי מעלה – מומלץ לבחון את נושא מחיר למשתכן ירוחם שמאפשר לרכוש דירה במחיר מוזל מהקיים כיום.

ניכר שבערי הדרום יש התעוררות רצינית עם ראשי רשויות צעירים שבאו לעבוד ולהביא תוצאות. יחד עם עבודה קשה על שיפור נראות העיר, מגוון רחב של פרויקטים ושכונות חדשות לצד בסיס הענק שצפוי לגרור תנועה רבה דרומה אין מנוס מהבנה שהדרום והנגב בפרט צפויים להיות על מפת הנדל"ן בעשור הקרוב. מגוון ההזדמנויות לצד שפע של מקומות עבודה חדשים שנפתחים בכל שנה ועם רמת אבטלה נמוכה מאי פעם בהחלט מבשרים על עידן חדש בה המגורים בנגב נוחים ובעיקר משתלמים לתושבי המקום.

למרות מאמצים כבירים של ערי הדרום לבלוט ולמשוך אליהן אוכלוסייה איכותית הם לא הצליחו בכך בעבר אך ישנם כמה שינויים שצפויים להפוך את הדרום למקום מגורים מועדף גם על האוכלוסיות החזקות:

  • עיר הבה"דים שתוביל עשרות אלפי צעירים כחיילים, קצינים ומשפחותיהם שיבינו שיש לנגב מה להציע.
  • תנופת בנייה חסרת תקדים בכל ערי הנגב במסגרת מחיר למשתכן ובבנייתן של שכונות ויישובים חדשים.

אם נסתכל על עיר הבה"דים נקבל את המענה על שאלת כותרת מאמר זה:

כל עוד תושבי המקום ניסו לדחוף קדימה ולהביא לתנופת תעשייה, או עניין ציבורי והכרה בערי הדרום הם לא הצליחו בכך. אך ברגע שעיר הבה"דים הוקמה ומשרתת אוכלוסיות חזקות יותר שמגיעות ממרכז הארץ יש מעבר אדיר של משאבים ושל משרדים ומקומות עבודה לדרום הארץ. הרכבת שתגיע עד עיר הבה"דים צפויה לאפשר תנועה מהירה של תושבי המרכז לדרום ולהיפך דבר שיאפשר לזוגות צעירים רבים לעבור ולהתגורר בסמיכות מקום מבלי לוותר על מקומות עבודתם במרכז הארץ. כיום ניתן לומר שיש עתיד בנגב והשקעה כיום צפויה להניב תשואה נאה בטווח הארוך.

אם נסתכל על מגמת ההתכנסות לערים הגדולות אפשר להסיק שהנהנית העיקרית ממהלך זה צפויה להיות באר שבע שתיהנה ממרבית ההשקעות ועליות המחירים בטווח הארוך מאחר והיא זאת שמספקת מקומות עבודה רבים לצד תעשיות הייטק שמשלמות כסף רב וכמובן תרבות עשירה יותר, אטרקציות, בילוי ומגורים שאין בירוחם, דימונה ואחרות להחליפה. השקעה כיום בדירות גדולות בשכונות חדשות בעיר בה יתגוררו אוכלוסיות חזקות יותר בהחלט יכולה להשתלם וזאת מאחר ולמרות מה שצופים, ייתכן מאוד שאנשי הקבע מעיר הבה"דים יעדיפו מגורים בעיר שממלאת אחר כל דרישותיהם ונמצאת בסמיכות למקום השירות.

כאשר מסתכלים על השקעות בירוחם, דימונה, באר שבע הרי שחייבים להשוואת את הנתונים מול העיר החדשה חריש. בחריש דירות מוצעות במחיר דומה. אך אין בסיס, אין תעשייה שהולכת ומשגשגת ולמען האמת העיר הקרובה ביותר אליה היא חדרה שאינה נמצאת בימי הזוהר שלה. כאשר משווים השקעה בנגב לזו שבגליל בטווח המחירים המוצע הרי שהבחירה טבעית בנגב. השקעה כיום בגליל יכולה להיחשב כהימור מסוכן מאחר ויש בעייתיות מסוימת עם מקומות העבודה וכמובן גם עם הגישה לרכבת מהירה למרכז הארץ.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק