שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:31
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עורך דין קניית דירה / עורך דין מכירת דירה – כמה עולה ואיך חוסכים?!

עורך דין קניית דירה - מכירת דירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

צריכים את שירותיו של עורך דין קניית דירה או של עורך דין מכירת דירה? כדאי שתכירו את המחירים עבור שירותי עריכת דין. מעבר לכך אפשר ורצוי לחסוך בעסקה כה יקרה ככל הניתן ובמאמר זה נציג את עבודתו של עורך הדין ואת הסכום שנהוג לגבות עבור כל מטלה שנדרשת לכם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

עורך דין קניית דירה

עורך דין שמייצג את הצד שרוכש דירה נכנס לתמונה בשלב מאוד מתקדם בעסקה. מדובר לרוב בשלב בו כבר נמצאה דירה, הצדדים ניהלו משא ומתן והגיעו להסכמות אילו ואחרות וכעת כולם מוכנים לגשת לביצוע העסקה. כעת שבחרתם עורך דין שאחראי לייצג ולהגן עליכם עליו לקבל את כל הפרטים אודות הנכס ואודות ההסכם שאליו הגעתם ולבחון האם מדובר בהסכם חוקי ותקין או שמה מדובר בהסכם בעייתי שיש לערוך בו תיקונים שונים כדי שהקונה יהיה מוגן ובטוח בהסכם הרכישה.

מעבר לעובדה שעורך דין קניית דירה אמון מטעם הקונה לבדוק את הפרטים יש ביכולתו לבצע בדיקות רקע מקיפות כדי למנוע מצב של הונאה או זיופים וזאת כחלק מהאחריות שנופלת על כתפי העורך דין. על עורך דין קניית דירה לעקוף אחר ביצוע הנאמר בהסכם המכר וכמובן ללוות את הקונה עד לרגע בו פרטיו רשומים על גבי הדירה החדשה שרכש.

 שכר טרחה עורך דין קניית דירה

  • שכר טרחה עורך דין קניית דירה מקבלן עומד על *1% מערך הדירה.
  • שכר טרחה עורך דין קניית דירה יד שניה עומד על 0.5%-1.5% מערך הדירה.

עלויות אלו כוללות את העלות רישום הערת אזהרה, רישום בטאבו, הגשת מסמכים, דיווח לרשויות, מעקב צמוד אחר עורך דין של מוכרי הדירה ועוד שפע של פעולות שבסופם הדירה נרשמת על שמכם (ושם הבנק במידה ונטלתם הלוואת משכנתא) מדובר בסכומים גדולים מאוד במיוחד נכון לשנת 2016 בה דירה ממוצעת נמכרת במעל 1,600,000. כלומר, שכר טרחה עורך דין ינוע בין 8,000-24,000 ש"ח לעסקה ממוצעת.

אנו כמובן ממליצים להתמקח ולא לסגור עסקה עם העורך דין הראשון שאתו אתם מדברים מאחר ויש כיום שוק מוצף של עורכי דין שרעבים ללקוחות ויסכימו להציע את אותם השירותים במחירים מוזלים משמעותית. מתוך ניסיון והיכרות מעמיקה עם עולם עסקאות הנדל"ן ביכולתכם לקבל שירות מעולה ממיטב עורכי הדין במחיר של 5,000 ש"ח בלבד.

*עדכון בחוק: שכר טרחה עורך דין קניית דירה מקבלן יהיה עד 5,000 ש"ח בלבד!

עורך דין מכירת דירה

עורך דין שמייצג את הצד שמוכר דירה חייב להוריד את ההסכם שאליו הגיעו הצדדים על הנייר. עליו למלא בדיוק רב אחר דרישות הצדדים ולחבר חוזה מכר דירה מפורט ככל האפשר בו יש תיאור לנכס שנמכר ומפורטים פרטי העסקה כולל הפרטים של שני הצדדים. כאשר עורך דין מכירת דירה מסיים את עבודתו ומקבל את אישור מוכרי הדירה על ההסכם עליו לשלוח את ההסכם לעורך דינם של רוכשי הדירה כדי שיעבור ויוודא שאכן מדובר בהסכם שמשקף נכונה את רצון הצדדים ושהלקוח שאותו הוא מייצג אכן הסכים לכלל התנאים המופיעים בו.

בעסקאות מקרקעין רוב העבודה נופלת על כתפיו של עורך דינם של מוכרי הדירה שצריך להתעסק עם רישומים שונים בטאבו, לבצע מגוון פעולות נלוות ולדווח כל פרט ופרט לרשויות. מכירת דירה ללא עורך דין אינה הגיונית ואינה משתלמת ולכן למרות שיש לשלם לעורך דין מכירת דירה עמלה לא קטנה עדיין יש חובה לעשות בו שימוש ואסור לוותר עליו בשום פנים ואופן.

 שכר טרחה עורך דין מכירת דירה

  • שכר טרחה עורך דין מכירת דירה מקבלן – לרוב מתואם מראש לפרויקט כולו.
  • שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה – עומד על 0.5%-1.5% מערך הדירה.

עורך דין שמייצג את מוכרי הדירה לרוב חייב לעבוד קשה יותר. עליו לנסח את הסכם מכר הדירה והדבר לוקח זמן לא מועט. מעבר לעובדה שרוב האחריות נופלת על כתפיו ויהיו השלכות לטעויות במידה והן יתגלו על עורך דינם של מוכר הדירה להתמודד פעמים רבות עם דיווח מס במידה ומדובר בנכס החייב במס שבח בעת מכירתו. ישנם מקרים שישנם חריגות בניה ללא היתר בדירה או חובות שונים לרשות המקומית וגם דברים אלו מחייבים הסדרה כדי שהעסקה תצא לפועל. ככלל עורך הדין של מוכרי הדירה עובד מעט יותר קשה אך זהו עבודתם.

ברוב המקרים גם עורכי דין שעוסקים במכירת דירה יסכימו להתפשר על המחירים וישנם עורכי דין שאף הצהירו שתקרת הסכום אותו הם גובים במכירת דירה יעמוד על 5,000 ש"ח בלבד וזאת ביחס לעבר בהם עורכי הדין היו גובים הרבה יותר מידי. כדי ליהנות מחסכון בעלות שירותי עריכת דין כל שעליכם לבקש ולהתמקח בדיוק כפי שהתרגלתם לעשות בכל תחום אחר בחיים וכך גם במשפטים התחרות עזה והמבקש הנחה מקבל הנחה.

צריכים עורך דין לייצוג במכירת דירה? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan