שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:34
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

נדל"ן מניב: האם להשקיע בנדל"ן מניב בישראל, אירופה או ארה"ב?

נדל"ן מניב - שטח משרדים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן מניב הנו שם כולל לנכסים שאינם מיועדים למגורים. כך בנייני משרדים להשכרה, בנייני מסחר וקניונים, מבני תעשייה ועוד שפע של מבנים נופלים תחת ההגדרה של נדל"ן מניב. אם בהשקעות נדל"ן למגורים התשואה השנתית עומדת על 3-5% בלבד לשנה, הרי שבנדל"ן מניב התשואה גבוהה בהרבה ויכולה לנוע בין 8%-12% בשנה! סכום גבוהה בהרבה לכל הדעות אך מאחר ובנייה או רכישת קניונים או בניינים המיועדים לעסקים אינם עסק זול רק חברות גדולות ומשקיעים רציניים יכולים לשחק במגרש זה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

נדל"ן מניב

נדל"ן מניב אכן מאפשר למשקיעים להרוויח כסף טוב ומהר אך כולל לא מעט סיכונים עם התרבות מבני הקניונים ומגדלי המשרדים בכל רחבי הארץ. בשנים האחרונות בחלק מהתחומים יש שחיקה מתמשכת בתשואה וזאת כתוצאה מבנייתן של מגדלי משרדים חדשים ומתחרות שהולכת ומחריפה על לבו של הלקוח במבחר קניונים ומבנים אחרים. גם באירופה ובארה"ב הבעיה הולכת ומחריפה עם קיבוץ משמעותי של יזמים בערים מסוימות כאשר בשלב כלשהו הקניונים ומגדלי המשרדים הישנים נזנחים מאחור ומתקשים להשיג שוכרים ובעצם יכולים אף להגיע להפסדים משמעותיים.

מאחר והשקעה בנדל"ן מניב באירופה ובארה"ב מחייבים התייחסות מפורטת ומפולחת לכל מדינה ומדינה, לכל עיר ועיר אנו לא נעסוק בכך ויש להתייעץ עם מומחי השקעות שיכולים להכווין אתכם לעסקאות טובות ומשתלמות. אנו במקום זאת נתייחס לאפשרות להשקיע בנדל"ן מניב כאן בישראל ונעשה זאת תוך איתור אפשרויות השקעה קטנות יחסית. כלומר, ננסה להציע במאמר זה את האפשרות להשקעה בנדל"ן מניב למשקיעים הקטנים שייתכן ומחפשים אפיקי השקעה נוספים בעולם הנדל"ן.

אפשריות השקעה בנדל"ן מניב

  1. השקעה באמצעות קרנות נדל"ן.
  2. השקעה בחנות או במבנה מקומי.
  3. השקעה במסגרת קבוצת משקיעים.
  4. אפיקי השקעה חדשים.

כעת נעבור על שלושת האפשרויות:

השקעה באמצעות קרנות נדל"ן

לאדם הפשוט אין את הידע, היכולת, הסבלנות והכסף כדי להשקיע בנדל"ן מניב. אמנם נדל"ן מניב בהחלט משתלם אך יש צורך בכיסים עמוקים ובמבחר יועצים ואנשי מקצוע שיבחרו את הפרויקט הנכון להשקעה וכמובן ינהלו את אותם מבנים ברמת גביית דמי השכירות ואו על ידי תחזוקה וניהול שוטף של הנכסים בהתאם לשירות המוצע. מצד שני קמו להן כמה קרנות בישראל שעוסקות בדיוק בזה ומאפשרות לכל אדם להשקיע סכומי כסף לא גדולים במיוחד לקניית חלקה יחסי בנכסי נדל"ן. לקרנות אלו קוראים קרנות ריט והן קיבלו לאחרונה הקלות מהממשלה כדי שהן יוכלו להיכנס גם לשוק הנדל"ן למגורים.

במידה ואתם אנשים עובדים ויש לכם כסף שברצונכם להשקיע אך לא מעניין אתכם הניהול השוטף אלא רק התוצאות הרי שקרנות ריט יספקו לך את המענה המושלם מאחר והמשקיעים לא נדרשים ללכלך ידיים בעבודה ואילו הכסף שנכס בכל חודש מחולק כדיבידנד כולו וכך בעצם אתם נהנים מהשקעה בטוחה ורווחית בנדל"ן מקומי אך לא צריכים לעשות הרבה בנידון.

השקעה בחנות או במבנה מקומי

רכישת שטח מסחרי בשכונה חדשה שבתהליכי בנייה בהחלט יכולה להיות השקעה נבונה ומשתלמת. אלפי רוכשים שבויים שידרשו לנכס שברשותכם ברמת קניות של מזון או שירותי בריאות ותעסוקה לכם זה לא באמת משנה. רכישת שטח מסחרי או חנות בשכונה חדשה אשר מושכרת לאחרים תניב לכם תשואה נאה ומובטחת לאורך שנים רבות. הבעיה בהשקעות אלו שהן מחייבות ניהול שוטף והיכרות מסוימת עם השטח. כך לדוגמה אם אין לכם שוכרים עדיין תדרשו לשלם ארנונה לעסקים, ארנונה גבוהה יותר. בין היתר תידרשו לתקן ליקויים ולעמוד על הוצאות נזקים אפשריים שייגרמו עם הזמן למבנה או לשוכרים ויש לגרוע עלויות אלו מהתשואה הנקייה שמתקבלת.

בשורה התחתונה, במידה ויש לכם סבלנות ורצון להתערבב ממש עם ההשקעה שלכם הרי שרכישת שטח מסחרי בהחלט משתלם. כמובן שבמידה ורכשתם חנות קטנה הכאב ראש לא תמיד שווה את ההשקעה ולכן מדובר באפיק אפשרי שנתון לבחירתכם שתתקבל בהתאם ליכולת שלכם לנהל את המקום וכמובן ליכולת הכלכלית שעומדת לרשותכם. השקעות בנדל"ן מניב מחייבות ידע מקצועי מקדים כדי שלא תמצאו עצמכם עם שטח מסחרי חסר שימוש ויעד שעלה ביוקר אך אין לו שימוש.

השקעה במסגרת קבוצת משקיעים

אחד התחומים החמים כיום הוא בדומה לקרן השקעות נדל"ן במהות שלו אך שונה בפועל. השקעה במסגרת קבוצת משקיעים אמנם תהיה דומה לקרנות הריט אך שונה באופן חלוקת הרווחים ובצורת הניהול של הקרן. לרוב, קבוצות משקיעים מורכבים מכמה עשרות ואו מאות משקיעים ששוכרים כמה אנשי מקצוע שיאתרו עבורם קרקע, חברה קבלנית וכל הנדרש כדי להקים את המתחם הרצוי להם. מרבית הפעילות של אותן קבוצות משקיעים מתרחשת הרחק מישראל בערי אירופה ומעט בארצות הברית כאשר שם הם זוכים להקלות מס ולמגוון רחב של הטבות שונות שהופכות את ההשקעה למשתלמת הרבה יותר.

היתרון הוא שאתם נכנסים לקבוצה של משקיעים שכל אחד מביא את הידע שצבר עם השנים ויחד שוכרים את אנשי המקצוע. זה בעצם די דומה לקבוצות רכישה לבניית דירות מגורים בהם קודם מרכיבים את הקונים ולאחר מכן מאתרים את אנשי המקצוע וכך בעצם חוסכים עלויות ועוקבים מקרוב אחר התהליך.

אפיקי השקעה חדשים

מעבר לאפיקי השקעה מסוגים אלו לנדל"ן מניב יש כמובן אפיקים חדשים שמתחילים לשנות את כל מה שהכרנו עד היום בעולם הנדל"ן המניב. מדובר ביזמים שרוכשים שטחי תעשייה ואו מבנים ישנים במרכזי הערים ומחלקים את השטחים בהם למעין משרדים משותפים כאשר החלוצה בתחום היא ללא ספק חברת Wework שמציעה שטחי מסחר ועסקים ליחידים במחירים ראליים. עוד ועוד שטחים מסוגים אלו שאינם סטנדרטיים כפי שהורגלנו עד היום נפתחים בערים הגדולות והם זוכים להצלחה לא מעטה.

השלב הבא בתהליך זה הנו כמובן פרויקטים מסוג Welive אשר יאפשרו מגורים משותפים בדומה לקיבוצים של פעם רק במגדלי דירות ובמרכזי הערים כאשר לכל אדם יש חדר משלו אך כל יתר השירותים משותפים זה לזה. השקעות באפיקים אלו בעצם משלבים מגורים עם עבודה ועסקים ובעצם יוצרים קטגוריה חדשה בתחומי נדל"ן מניב שמהם ניתן להפיק תשואה גבוהה אף יותר אך הם מחייבים בניהול שוטף ובשפע של שירותים לשוכרים הרבים ויש לבחון את כדאיות השקעות אלו לטווח הארוך.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

האם להשקיע בנדל"ן מניב בישראל, אירופה או ארה"ב?

אין ספק שזוהי שאלה מורכבת בדומה לשאלות בנוגע להשקעות כקניית דירה בברלין, קניית דירה בארצות הברית ועוד רבות אחרות. חשוב להבדיל בין ישראל לבין מדינות אחרות הן ברמת הרגולציה וזכויות השוכרים והן ברמת המיסוי והמוגבלויות בחוק. בעוד השקעה בישראל נוחה לנו להבנה ולניהול הרי שבהשקעות בטווח רחוק עלינו לשכור חברות ניהול ושפע של יועצים ואנשי מקצוע ששוחקים בתשואה הסופית שנקבל ולכן יש לבחון כל השקעה בחו"ל כמה פעמים לפני קבלת החלטה.

ישנם גופים שמאגדים משקיעים לנדל"ן מניב בחו"ל ולחלקם יש ניסיון ארוך שנים ואנשי מקצוע מוכנים שפועלים כעובדים של החברה במדינות אחרות ובעצם ייתכן מאוד ששווה להשקיע בהם אבל לפני שבוחרים בהשקעת נדל"ן מניב חשוב לברר היטב מה האופציות הנוספות שעומדות לרשותכם.

רוצים להשקיע? להתייעצות עם יועץ השקעות? פנו אלינו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan