שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

נדל"ן להשקעה: אפשרויות השקעה בנדל"ן למשקיע הסולידי והספקולטיבי!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

נדל"ן להשקעה - דלתות להשקעות שונות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחפשים נדל"ן להשקעה? כדאי שתהיו מדויקים יותר ותחפשו את אפיקי ההשקעה שמתאימים לאישיות וליכולת הכלכלית שלכם. כאשר מחפשים נדל"ן להשקעה, ראוי לעשות זאת תוך ניצול נקודות החוזק שלכם כמשקיעים בעלי ידע ואו כבעלי ניסיון אך במידה ואין לכם נקודות חוזקה כתוצאה מכך שאתם משקיעים חדשים ואו מאחר ואינכם מעוניינים לנהל את השקעותיכם בכוחות עצמכם, כדאי שתבחרו אפיקים נכונים בהתאם לאופייכם הייחודי.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

נדל"ן להשקעה

כאשר מדברים על נדל"ן להשקעה, מתכוונים למגוון רחב של אפשרויות. כך לדוגמה, ניתן להשקיע בנדל"ן למגורים הכולל דירות, יחידות דיור, בתי קרקע ועוד לעומת זאת ניתן להשקיע בנדל"ן מניב שכולל בין היתר נדל"ן מסחרי בדמות חנויות, מתחמי קניות, שטחי משרדים, שטחי תעשייה ומפעלים ועוד..

במאמר זה אנו ננסה לחלק את כל אותן אפיקים אפשריים שנופלים תחת ההגדרה "נדל"ן להשקעה" ונסדר אותן לפי סוגי המשקיעים:

  • נדל"ן להשקעה למשקיע סולידי
  • נדל"ן להשקעה למשקיע ספקולטיבי

בין היתר, נסביר את ההבדלים בין משקיעים ונעזור לכם לשייך עצמכם לקטגוריה הנכונה.

אפשרויות השקעה בנדל"ן למשקיע הסולידי והספקולטיבי!

כולם יודעים שהדרך הטובה להתעשר ואו לפחות לשמור על ההון הקיים עובר דרך השקעות. בתוך עולם ההשקעות יש את שוק ההון בו אנו משקיעים בחברות ובמדינות ויש את שוק הנדל"ן בו אנו משקיעים בקרקע ובנכסים קבועים אחרים. רוב מי שפונה להשקעות נדל"ן נחשב כמשקיע סולידי וזאת מאחר ומדובר בשוק בטוח ויציב יותר אך זאת על חשבון התשואה שנקבל. למרות זאת, גם בשוק הנדל"ן יש רמות שונות של סיכון עליהם פירטנו במאמר המתייחס לעניין – השקעה סולידית בנדל"ן. כעת נסביר את ההבדלים:

מה ההבדל בין השקעות סולידיות וספקולטיביות בנדל"ן?

ההבדל הבולט:

  • השקעה סולידית הנה השקעה אשר רמות הסיכון בה נמוכות.
  • השקעה ספקולטיבית הנה השקעה אשר רמות הסיכון בה גבוהות.
אך איך יודעים מה רמת הסיכון בהשקעה?

הדרך להבדיל בין השקעה מסוכנת לכזו שאינה מסוכנת עוברת דרך מספר פרמטרים פשוטים להבנה:

  • היסטוריה – נתונים היסטוריים מעידים על רמת סיכון באפיק הנבחר.
  • יציבות – ככל שהאפיק יציב יותר כך הסיכוי להתמודד בהצלחה עם סיכון גדל.
  • חיזוי העתיד – יכולת לחזות את העתיד ברמת וודאות סבירה מקטינה סיכון.
  • טווח ארוך – ככל שניתן להבטיח תשואה לטווח ארוך יותר הכדאיות עולה.

כאשר מסתכלים על שוק ההון, רואים היסטוריה מבלבלת וחוסר יציבות שנובע ממעורבות גבוהה של גורמים רבים במשק. קשה לחזות את העתיד ובטח שלא לטווח ארוך בשוק ההון (לגבי מניה מסוימת לא ככלל). לעומת זאת, בשוק הנדל"ן, יש אפשרות לבדוק רקע היסטורי לפי מיקום, לפי צורך אמיתי, לפי רגולציה והיצע קיים במשק ולכן ניתן אף להכין תחזית ברמת דיוק סבירה גם לשנים שיבואו כך שגובה הסיכון קטן ושולי.

מי הם משקיעים סולידיים ומשקיעים ספקולטיביים?

ננסה לתאר את סוגי המשקיעים בצורה כללית ורחבה וייתכן מאוד שאינה מתאימה לכולם אך בהחלט צפויה לענות על השאלות של רבים.

בדקו איזה סוג משקיעים אתם:

משקיע סולידי:

משקיע סולידי הנו אדם אשר עושה את צעדיו הראשונים בשוק ההשקעות. לחלופין, אדם שכבר מחזיק בשנים רבות של השקעה וכעת ברצונו לשמר את הקיים על פני יצירת הון נוסף. מדובר בשני קיצונים הפוכים. המשקיע המתחיל מפחד לסכן את מעט הונו ולכן פועל בזהירות עד שיצבור ניסיון וידע רב יותר ואילו המשקיע הוותיק והמנוסה, מחזיק בהון, ידע וניסיון אך אינו רוצה לאבד את הקיים מאחר וגילו מתקדם וטוב לו עם ההון שצבר בחייו..

משקיע ספקולטיבי:

משקיע ספקולטיבי הנו אדם צעיר ופזיז שמוכן לקחת סיכונים על הונו הקיים בכדי לראות תשואה גבוהה יותר. לחלופין, אדם שמחזיק בהון, ידע וניסיון רב אשר מאפשרים לו להקטין את רף הסיכון על ידי בחירה נכונה וזהירה של השקעות על אף שרמות הסיכון בהם גבוהות במיוחד. גם כאן מדובר בשני קיצונים, האדם הצעיר פועל בפזיזות אך יכול לעשות זאת כי יש זמן רב לתיקון טעויות (השוק יתקן עצמו למעלה..) ואילו המשקיע הבוגר פועל בחכמה ובזהירות יתרה כדי להימנע מטעויות כי אין לו זמן לתיקון טעויות..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כעת שהבנו את ההבדלים, נחלק את ההשקעות בנדל"ן לפי סוגי המשקיעים:

נדל"ן להשקעה למשקיע סולידי:

אפיקי נדל"ן להשקעה המומלצים למשקיע הסולידי יתבססו על צורך:

מדובר באפיקים אשר ברור לכולם שבעתיד הקרוב או הרחוק יענו על צורך מהותי לקורת גג ולכן בוודאי שהן נחשבות כבטוחות על אף שהתשואה עליהן אינה בשמיים.

נדל"ן להשקעה למשקיע ספקולטיבי:

אפיקי נדל"ן להשקעה המומלצים למשקיע הספקולטיבי יתבססו על רצון:

מדובר באפיקים שאינם בהכרח עונים על צורך מהותי ולכן יש גורמים רבים יותר שיגרמו לכך שלא תאתרו שוכרים ובעצם תפסידו כסף מההשקעה. אך, כמובן שבמידה ומוצאים שוכרים התשואה כפולה ואף משולשת מאפיקי השקעה סולידיים ובטוחים..

איך בכל זאת מוצאים את הדרך המתאימה עבורנו?

אנו ממליצים לשלב בין סוגי ההשקעות השונים על ידי קבלת עזרה מיועץ השקעות נדל"ן. יועץ השקעות יוכל לעזור לכם לשקף את אישיותכם ואת הצרכים הייחודיים שקיימים במקרה המיוחד שלכם ובעצם לעזור לכם לבחור את האפיקים שיניבו לכם את התשואה הגבוהה ביותר ברף הסיכון שמתאים ליכולת שלכם. כדי לעשות זאת, יבנה עבורכם יועץ ההשקעות "תמהיל השקעה" שדומה לתיק השקעות בשוק ההון. כך בעצם, תחלקו את הכסף למגוון אפיקים שיאזנו זה את זה אך כל עוד השוק בעלייה תרוויחו גם תשואות בטוחות ויציבות אך גם תשואות גבוהות על השקעות מעט מסוכנות יותר..

במידה וברצונכם לפעול לבד וללא עזרה מיועץ השקעות נדל"ן, אנו ממליצים לכם לבחון את האפשרויות להשקיע באמצעות קרנות השקעה בנדל"ן. קרנות אלו מחזיקות במלאי גדול של נכסים שנבחר בקפידה על ידי מומחים לדבר ובעצם מאפשרים לכם לקנות מלכתחילה על בטוח. יתרה מזאת, בחלק מהקרנות מאפשרים לכם לבצע חלוקה של ההון על פני אפיקים שונים וכך נהנים מתוצאה אופטימלית וללא סיכון ואו התנהלות מורכבת מצדכם.

*יש להדגיש שאיננו מדברים על רכישת בית בארצות הברית מחברה שעוסקת בדבר אלא בקרנות השקעה בלבד.

רוצים להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן בחינם על נושא זה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל