שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מפגעי רעש וערך הדירה: איך מפגעי רעש משפיעים על מחיר הדירה?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מפגעי רעש וערך הדירה - מפגעי רעש מטוסים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מפגעי רעש קיימים כמעט בכל מקום. מפגעי רעש יכולים להשפיע על ערך הדירה. מסיבה זו רבים מנסים להבין האם ועד כמה גבוהה השפעתה של מפגע רעש סמוך על דירה למכירה. במאמר זה נציג את מגוון מפגעי הרעש הבולטים והמוכרים ביותר וננסה להסביר איך להתמודד עמם בצורה הטובה ביותר תוך שמירה ככל הניתן על ערך הדירה..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מפגעי רעש וערך הדירה

ביישובים ובקיבוצים מרוחקים אין יותר מידי מפגעי רעש. לעומת זאת, בערים הגדולות ובשכונות בהם יש בניה רוויה בהחלט יש מפגעי רעש מגוונים אשר בחלקם קבועים ובחלקם זמניים ויש להתייחס אליהם במועד קבלת החלטה על מכירת דירה. להלן רשימת מפגעי רעש מוכרים ומשמעותיים:

 • מפגעי רעש מכביש סואן / תחבורה ציבורית.
 • מפגעי רעש מבתי ספר ומוסדות לימודים.
 • מפגעי רעש בין דירות (קריוקי, קירות דקים).
 • מפגעי רעש משיפוצים או בניה סמוכה.
 • מפגעי רעש מנחיתות והמראות של מטוסים.
 • מפגעי רעש של בתי דת (מואזין).
 • ועוד..

לכל מפגע רעש יש משמעות שונה על ערך הדירה שלכם. מחלק מאותן מפגעי רעש ניתן להתגונן ולאחרים פשוט יש להסתגל ולסבול בשקט. אילו אשר מאפשרים התגוננות לרוב ישפיעו בצורה שולית על ערך הדירה. לעומת זאת, מפגעי רעש אשר לא ניתן להתגונן בפניהם יכולים להשפיע דרמטית על מחיר הדירה למכירה.

איך מפגעי רעש משפיעים על מחיר הדירה?

כדי להבין מה טיב ההשפעה שיש למפגעי רעש על ערך הדירה שלכם. יש להתייחס ולהסביר את סוגי הרעשים השונים:

מפגעי רעש הניתנים למניעה:
 • מפגע רעש בין דירות.
 • מפגע רעש ממוסדות חינוך.
 • מפגע רעש מתחבורה ציבורית.

המכנה המשותף לשלושת המפגעים מעלה הנה כמובן העובדה שניתן למנוע את הפגיעה בדירה על ידי התקנת חלונות כפולים ומבודדים. רעש בין דירות ניתן למנוע על ידי הגשת תלונה למשטרה ואו הידברות נעימה עם השכנים, מוסדות חינוך ותחבורה דומים מאוד במאפיינינם. אמנם לא ניתן למנוע נסיעת כלי רכב ואו איסוף תלמידים מהכביש הסמוך לביתכם אך כמובן שבעזרת בידוד נכון לא תשמעו הרבה. יתרה מזאת, לעתים הקרבה לתחבורה ציבורית ואו מוסדות חינוך מתאימה לצרכים של רוכשי דירות ובעצם הפגיעה מעצם הרעש שולית ביחס לתמורה המתקבלת.

גובה הנזק של מפגעי רעש מסוגים אלו יעמוד על 0%-10% מערך הדירה. במידה ואין לכם חלונות מבודדים וברצונכם למכור את הדירה במחיר האופטימלי, ייתכן מאוד שכדאי שתשקלו להזמין מומחה בידוד שייתן הצעת מחיר בכדי שתוכלו לבדוק האם יש היתכנות כלכלית להשקיע מעט בכדי להרוויח מעט יותר בעבור הדירה שלכם..

מפגעי רעש שאינם ניתנים למניעה:
 • מפגע רעש של בניה ואו שיפוצים.
 • מפגע רעש של מטוסים מטוסים ממריאים ונוחתים.
 • מפגע רעש של מואזין.

המכנה המשותף לשלושת המפגעים מעלה הנה כמובן העובדה שפשוט קשה מאוד להתגונן בפניהם. רעשי המראה או נחיתה של מטוסים יכולים להיות משמעותיים במיוחד ואף להעיר יושנים משנתם. רעשי קריאות המואזין בשבע מועדים שונים בכל יום בהחלט יכולים להטריד את מנוחתם של הרוכשים. בשונה מהמפגעים הראשונים, מפגעי רעש של שיפוצים ובניה (תמ"א 38 כדוגמה..) הינם מפגעים רועשים במיוחד אך יכולים להיתפס כזמניים בלבד עם שקט באופק..

גובה הנזק של רעש מסוגים אלו אינו מוגדר ומשתנה בהתאם לפרמטרים הבאים:

 1. מד רעש – מה גובה הרעש ועד כמה הוא מפריע.
 2. קהל הרוכשים – האם רעשים אלו אכן מפריעים לרוכשים.

רעש של מטוסים ועבודות בניה יכול להגיע לדירתכם ברמות רעש שונות בהתאם לקרבת המטוס ואו עבודות הבניה. ככל שהרעש ממקור קרוב יותר כך הוא הופך לבלתי נסבל ואף לכזה שפשוט לא ניתן להתרגל אליו. לעומת זאת, רעש מרוחק של מטוס מספר פעמים ביום לא בהכרח ישפיע על ערך הדירה. פרמטר נוסף הנו קהל הרוכשים, אמנם ליהודי ואו למוסלמי חילוני קריאת המואזין בשעות הלילה והבוקר המוקדמות מהוות מטרד מן המעלה הראשונה אך עבור מוסלמי דתי אין הדבר הפרעה אלא אף יתרון משמעותי וכדאי עבורו.

איך מתמודדים עם מפגעי רעש בדירה למכירה?

רוב הדירות בערים המפותחות בישראל סובלות מפגעי רעש ברמות שונות. בהרבה מן המקרים המוכרים כלל לא מודעים אליהם מאחר ועם הזמן מתרגלים לאורח חיים רועש ואו למטרדים קבועים והמוח מתעלם מהם באופן אוטומטי. לעומת זאת, רוכשי הדירות ערניים ומחפשים בכל עת את היתרונות והחסרונות שבנכס בכדי לקבל החלטה ואו בכדי לנצל את הפרטים הללו בשלב ניהול משא ומתן על מחיר הדירה.

כדי לדאוג שמפגעי רעש לא ישמשו נגדנו כדאי להכיר את הנקודות הבאות:

 • דגש על שעת הצגת הדירה.
 • דגש על הצגת יתרונות בדירה.
 • דגש על נוחות ורמת החיים בדירה.

מומלץ לתאם שעות ביקור בנכס שהתייחסות לשעות בהם מפגעי הרעש מורגשים במיוחד. כך לדוגמה, לא נציג דירה סמוכה לבית ספר בדיוק כאשר מפזרים את הילדים לבתיהם בתחבורה ציבורית רועשת ומעיקה. כך לדוגמה, לא נציג דירה בשעות בהם ניתן לשמוע קולות שיפוצים מבניין סמוך (משבע בערב) וזאת כדי שהרוכש לא יתייחס לאותן מפגעים באופן שיפגע לנו בערך הנכס.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

במידה ובכל זאת רוכשים מעלים תהיות לגבי שדה תעופה סמוך, כביש סואן בקרבת מקום וכן מגוון מפגעים נוספים, חשוב מאוד להסביר להם שרמת החיים בדירה גבוהה ואינה מושפעת מרעשים אלו. יתרה מזאת, ניתן לספר את האמת על כך שאמנם בתחילה רעשים אלו מפריעים אך תוך מספר ימים כלל לא מודעים עוד לקיומם ובעצם מדובר במפגע שאינן משמעותי במיוחד ולכן אין טעם להתייחס אליו.

אך חשוב לזכור שאסור בתכלית האיסור לשקר ואו להעלים מידע במתכוון. עליכם לפעול בתום לב ולענות בכנות לשאלות רוכשים פוטנציאליים גם אם מדובר בשאלה שיכולה להפוך את העסקה לפחות משתלמת עבור הרוכשים. העלמת מידע ורמייה בזדון יכולה להוביל לכדי תביעה משפטית ואף לביטול העסקה שהתבססה על שקר והסתרה.

רוצים להכין את הדירה בצורה המיטבית למכירה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק