שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחיר למשתכן החדש: הרשמה, תנאים, קריטריונים, זכאות, הגרלות

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מחיר למשתכן החדש - זוג צעיר

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מחיר למשתכן החדש כבר מתחיל להוכיח את עצמו ויוצא לדרך וזה הזמן למדריך מחיר למשתכן החדש כדי לבחון את המסלול המלא שעוברים הזכאים כדי לקבל דירה מוזלת בערים הגדולות ובפריפריה. בעוד בהתחלה היו חששות, אי הבנות, בעיות מגוונות ברמה הטכנית והממונית הרי שבעיות אלו אט אט מתפוגגות וגם קבלנים גדולים מבהירים שביכולתם להרוויח 16% רווח על פרויקטים במחיר למשתכן מה שהופך את פרויקט הדגל של שר האוצר משה כחלון לבר קיימא.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מחיר למשתכן החדש

לאחר מיעוט פרויקטים במסגרת מחיר מטרה, לאחר כישלון פרויקט מע"מ 0, רבים ראו בהבטחה של מחיר למשתכן החדש עוד בלוף תוצרת ממשלת ישראל. לא רק הציבור חשב כך, גם הקבלנים הגדולים שנמנעו מלהשתתף במכרזים בחצי השנה הראשונה, הבנקים שסירבו להעניק משכנתא, השמאים ורבים אחרים ולמרות זאת מכרז אחרי מכרז הדברים נראים טוב יותר מאי פעם וזוגות צעירים מבינים שאכן יש בממשלה גורמים שרוצים בטובתם ושהפעם אכן יש סיכוי כלשהו לזכות בדירה במחיר מופחת.

במדריך זה אנו נעבור שלב שלב כדי להבין מה גודל היצע הדירות והיכן הם ממוקמים, האם אתם זכאים להשתתף במבצע האדיר וכמובן איך עושים זאת:

מחיר למשתכן החדש – פרויקטים

הפרויקטים של מחיר למשתכן פזורים בכל הארץ. כלומר, ניתן למצוא דירות מוזלות מהדרום ועד הצפון אך יש מעט מאוד דירות במסגרת הפרויקט בערי המרכז. מחיר למשתכן בראשון לציון נהנה מהביקוש הגדול ביותר ולאחריו ערים כמו ראש העין, רמלה לוד ופרויקטים של עשרות דירות בודדות בערים כדוגמת הרצליה, רעננה, נתניה ועוד. רוב מוחלט של דירות מחיר למשתכן נמצא הרחק בדרום הארץ בערים דימונה, באר שבע, אופקים, ירוחם, אשקלון וכן הלאה ומצפון ניתן למצוא את קרית ביאליק, טבריה, חריש, מגדל העמק, סח'נין, נצרת עלית וערים נוספות. כלומר, יש להבדיל בכל זאת בין היצע דירות מחיר למשתכן בלב אזורי הביקוש לבין אלו שפזורים בכל הארץ ואינם פותרים את מצוקת הדיור במרכז.

העובדה שאין היצע גדול במרכז הארץ נובעת בעיקר מחוסר בקרקעות ומתהליך ארוך שיעברו קרקעות שעליהם יושבים נכון להיום בסיסי צה"ל שמתפנים לעבור לעיר הבה"דים בנגב ואולי עוד נראה בעתיד מכרזי מחיר למשתכן גם במיקומים אסטרטגיים שיכולים להשפיע על הורדת יוקר הדיור במרכז הארץ.

מחיר למשתכן החדש – תנאים וקריטריונים

לשמחתנו התנאים, הקריטריונים, והאישורים שנדרשים כדי להשתתף במסגרת מחיר למשתכן אינם קשים להבנה ואותם נציג כעת:

  1. זוגות נשואים או ידועים בציבור (גם ללא ילדים!).
    • כולל משפחות חד הוריות עם ילד אחד לפחות!
    • כולל גרושים שמכרו את חלקם בדירה בתהליך הגירושין.
  2. רווקים המבוגרים מגיל 35.
  3. נכים בני 21 ומעלה בעלי שיעור נכות של 75%.

*כל האמור בתנאי שבששת השנים החולפות לא היה ברשות המעוניינים דירה בבעלות חלקית או מלאה, דירה המושכרת בדמי מפתח או כל זכות בנחלה במשק חקלאי וכ"ו

תנאים וקריטריונים במחיר למשתכן הכרחיים כדי לבדל בין אלו שבאמת נדרשים לסיוע ברכישת דירה לבין משקיעים ובעלי הון שכלל אינם צריכים סיוע מהמדינה. ולמרות זאת ייתכנו מצבים בהם אדם אמיד אינו מחזיק דירה ולמרות שיש בידיו ההון לרכישת דירה בכוחות עצמו הוא זכאי להשתתף במחיר למשתכן ולקנות דירה מוזלת.

מחיר למשתכן החדש – זכאות

אספתם את ההוכחות המתבקשות כדי להוכיח שאתם אכן נשואים / רווקים בני 35 ומעלה ללא זכות בדירה וכן הלאה..  עליכם להוכיח שאתם אכן עומדים בקריטריונים המופיע לעיל על ידי הבאת תעודת זהות מקורי יחד עם ספח ילדים, מילוי טופס הצהרה בו אתם אכן חותמים שהמצב שעליו אתם מצהירים הוא זה הנכון. מעבר לכך עליכם לשלם 240 ש"ח עמלה לקבלת תעודת זכאות מחיר למשתכן שתישאר בתוקף למשך שנה אחת בלבד אחריה תידרשו לבוא ולחדשה.

כדי להנפיק את אותה תעודה ניגשים לאחת משלושת החברות שאמונות מטעם משרד השיכון על בירור והנפקת אישורים:

אתם קובעים תור בטלפון ומגיעים לפגישה בסניף. בטלפון יאמרו לכם בדיוק מה להביא כך שתוכלו להימנע מבלבולים מיותרים והבאה של אישורים שכלל אינם רלוונטיים.

מחיר למשתכן החדש – הרשמה להגרלה (אתר ההגרלות)

רק בעלי זכאות ומחזיקי תעודה בתוקף יכולים להתחבר לאתר ההגרלות ולהירשם להגרלות מחיר למשתכן, הגרלות מחיר למשתכן אינן מוגבלות וניתן להירשם לכמה מהם בו זמנית וכך בעצם להגדיל את סיכויי ההצלחה ואולי אף לזכות בדירה משלכם. יש לזכור שלא כל ההגרלות הפתוחות צפויות להיות באזורים בהם אתם רואים את עצמכם מתגוררים אך בהחלט יש הזדמנויות השקעה שיאפשרו לכם לרכוש את הדירה במחיר למשתכן ולהשכירה לאחרים תוך שאתם ממשיכים להתגורר בשכירות למשך זמן מה עד לקבלת החלטה למעבר לעיר אחרת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

איך נרשמים למחיר למשתכן?

נכנסים לאתר ההגרלות של מחיר למשתכן בקישור זה ומדפדפים בין הפרויקטים שפתוחים להרשמה לציבור הרחב. אין יותר מידי מידע חיוני לקבלת החלטה מושכלת אך אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שמדובר בעסקה מצוינת בה אתם קונים דירה במחיר הנמוך בעד 35% ממחיר השוק! ההרשמה מאוד פשוטה, לאחר שיש לכם תעודת זכאות כל שעליכם לעשות זה להזין את מספר הזהות שלכם והסיסמה שקיבלתם וכעת אתם יכולים להצטרף להגרלות.

משכנתא מחיר למשתכן

משרד האוצר יחד עם בנק ישראל הגיעו להסכמות בנוגע למשכנתא עבור דירות מחיר למשתכן. ההיגיון הוא שגובה ההנחה שמעניקה המדינה על הקרקע לקבלנים והם בתורם מגלגלים את ההנחה לציבור יכולה ליחשב כהון עצמי למשתכא והמשמעות היא שבמקרים רבים כלל לא צריך להביא כסף מבית. בנק ישראל הוסיף הגבלה יחידה בה הוא מחייב את הזכאים להעמיד מינימום של 100,000 ש"ח אך כמובן שזה כבר הרבה פחות בעייתי להשיג במידה וזוכים במחיר למשתכן.

למרות העובדה שאכן ניתן יהיה לקבל משכנתא במינוף גבוהה עוד יותר מהמקובל בשוק, במכרזים הראשונים הבנקים מסרבים לתת את ההלוואה הרצויה מחשש לכספם. הבנקים בישראל סולידיים מאוד ואינם נוטים לקחת סיכונים גדולים כמו עמיתיהם בחו"ל והמשמעות היא שהבנק היחיד שאפשר משכנתא בפרויקט בעפולה לדוגמה לא הסכים להעמיד את ההלוואות הנדרשות במתכונת הרגילה וזאת לאחר שהקבלן (הקטן) דרש מעל 40% מעלות הדירה כבר בהתחלה. מדינת ישראל הודיעה בתורה שבמידת הצורך היא זאת שתעמיד הלוואת גישור לזכאים ואו אפילו את המשכנתא כולה בתנאים טובים וזאת כדי לשמור על המומנטום של התכנית ולהמשיך בביצועה.

קראו את הפסקה הבאה כדי למנוע מצבים מסובכים כמו בפרויקטים הראשונים:

מחיר למשתכן החדש – חשוב לדעת

יש דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שנכנסים ונרשמים להגרלות מחיר למשתכן:

רבים עדיין מטילים ספקות לגבי יכולת הפרויקט להוריד מחירים ויש שטוענים שלא רק שהפרויקט לא יוריד מחירים הוא אף יעלה אותם בטווח הארוך מאחר ובעלי ההון אינם יכולים לרכוש דירות וההיצע בשוק עבורם רק הולך ופוחת.

חשוב לברר מי הוא הקבלן המבצע של כל פרויקט לפני שנרשמים אליו מאחר וקבלנים קטנים יכולים לבצע טעויות חישוב ולמצוא עצמם פושטים רגל. דבר שיגרור נזק ישיר עבורכם וכמובן ירתיע בנקים מלתת לכם משכנתא על הנכס בדיוק כפי שמתרחש בפרויקט הראשון בעפולה בה הבנקים מסרבים להעניק הלוואה עד לבניית הרצפה של הדירות דבר ששם בבעיה לא קטנה את הרוכשים.

זכיתם בדירה במזל טוב, הדירה שלכם תהיה במפרט סטנדרט בדיוק כמו דירותיהם של כל יתר השכנים בבניין ואו בפרויקט כולו ובמידה ותרצו לעשות שינויים בנכס עליכם יהיה לעשות זאת על חשבונכם רק לאחר גמר הפרויקט כולו וחתימה על פרוטוקול מסירה מצד הקבלן המבצע

הדירה שלכם אך אתם מנועים מלמכור אותו למשך 5 שנים מיום מסירת הדירה. כלומר, ביום בו אתם מאכלסים את הנכס (טופס 4). כך שניתן לראות 10 שנים קדימה ביצה בעסקאות באזורים אלו והמשמעות יכולה להיות קיפאון מחירים וזאת למרות העובדה שיתר מחירי הדירות עולים – על כך יתבררו פרטים נוספים בעתיד.

לאלו שמחזיקים זכות בדירה על שמם יש אלטרנטיבה בדמות מחיר מטרה וניתן לקרוא על ההבדלים בין מחיר מטרה ומחיר למשתכן כדי להבין לעומק האם שווה לכם לרכוש דירה בפרויקטים אלו.

רוצים ליווי של עורך דין שיטפל עבורכם ברישום ובכל הנדרש? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל