שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה לעשות כדי לשכור דירה עליה מתחרים רבים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חיפוש דירות - לשכור דירה במקום

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קבלת החלטה לשכור דירה תהיה תמיד צעד חשוב בכיוון הנכון. בני זוג ורווקים יוצאים למסע חיפוש דירות בשכונות הקרובות אליהם או במקומות עליהם קיבלו המלצות מחברים. כידוע העולם מתחלק לשניים, האחראים שיעשו מסע חיפוש ובדיקה מעמיקה על טיב השכונה והדירה לצד העלות החודשית של דמי השכירות והאחרים שיתאהבו מיידית בדירה ויבקשו לחתום במקום על חוזה שכירות ומעבר הדירה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אמנם מדובר בדבר די נדיר שיש תחרות על דירה להשכרה אך לפעמים בעקבות עזיבה של שוכר שהתגורר בנכס שנים רבות בעל הדירה נאלץ להשכיר את הדירה מחדש אך מאחר וכבר שנים לא עקב אחר עליית המחירים, הסכום שנדרש עבור הדירה נמוך משמעותית מן הסביבה או בפעמים אחרות מדובר בדירה בעלות רגילה אך לאחר שיפוץ ועם ריהוט מלא דבר שחוסך משמעותית לשוכר.

חיפוש דירות להשכרה

אמנם לא ממש כיף להתחיל להסתובב בכל רחבי השכונות והערים בהם אתם מעוניינים לשכור דירה אך מאחר ואין ברירה חשוב מאוד לעשות זאת בצורה הטובה והרצינית ביותר. חיפוש דירה כאשר ברור לכם מה אתם רוצים ומה אתם יכולים להרשות לעצמכם יהיה דרך טובה מאוד לבצע הערכה לכדאיות החתימה על חוזה שכירות בבוא העת, אז איך מתקדמים?:

הגדרת תקציב דמי השכירות הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בחיפוש דירות. התקציב שיש לכם עבור השכירות חייב להתייחס לא רק לעלויות השכירות הקבועות אלא גם לעלויות נלוות כדוגמת תשלום דמי ארנונה או תשלום ועד הבית ולכן לרוב התקציב של השכירות נמוך ממה שהיינו רוצים להשקיע. מסיבה זו, נתחיל לחפש דירות על פי היכולת שלנו רק לאחר שהתקציב שיש בידינו ברור וקבוע מראש.

תחילתו של תהליך מתבצע באינטרנט ובו אנו מזינים את הסכומים אליהם הגענו בהגדרת התקציב לצד הזנת שמות של ערים ושכונות בהם אנו רוצים להתגורר. במקרים רבים לא נוכל להרשות לעצמינו להתגורר במקומות אלו ונדרש להתפשר ונמשיך לחפש עד שנמצא את השכונות הטובות ביותר בהם נוכל להרשות לעצמנו לממן בעיר בה אנו עובדים וחיים. כל לדוגמה ייתכן ונמצא עצמינו מבקשים להתגורר בדרום תל אביב למרות המרחק מן העבודה מאחר ואין ידינו משגת את שכר הדירה הגבוהה בצפון ובמרכז העיר.

חיפוש יחד עם מתווך הופך לפשוט יותר אך יש עלות לתענוג. כאשר מדברים עם מתווך אמנם נקבל הרבה יותר מידע על הנכס ועל הסביבה ובהחלט גם טיפים מצוינים אך בימינו כבר לא באמת נדרשים לכך ולכן יש אפשרות לדלג על שלב זה למעט מקרים בהם המתווך מחזיק בבלעדיות על הדירה אותה אנו חושקים. כאשר מדברים עם מתווך מקבלים תמונת מצב מפורטת של האוכלוסייה המקומית והאפשרויות הנוספות שעומדות לרשותכם בתקציב שנקבע.

סיור בשכונה יתקיים רק לאחר שתסגרו על המקום. אם אתם מתגוררים בשכונה ההחלטה הזו יכולה להיות הראשונה ובה תתחילו. סיור פיזי בשכונה המדוברת תגלה בפניכם את טיב האנשים ואת רמת החיים בסביבה לצד מבחר דירות בהם תוכלו לראות מהו הערך הראלי לכסף שלכם בשכונה הרצויה. ישנם מקרים בהם אתם כבר מכירים את השכונה ואף גדלתם בה כך שאתם בהחלט רוצים להתגורר בה ולכן ברגע שתאתרו דירה טובה במחיר סביר תבקשו לחתום מידית ולשם כך אנו כאן.

קבלת החלטה על שכירות דירה מתבצעת לפעמים במהירות הבזק. לפעמים היכרות מקדימה עם הסביבה, לפעמים תחושת בטן או הרגשת חיבור מידית למקום הם שגורמים לנו להגיע להחלטה מהירה במקום. קבלת ההחלטה שלכם היא רק חצי מהדרך ועל המשכיר להחליט שגם אתם מתאימים עבורו ולכן עליכם להגיע מוכנים לסגירת עסקה כפי שיובהר בהמשך המאמר.

הקדמת מתחרים בדירה נוחה עם שכירות הוגנת תהיה משמעותית עבורכם כי מרגע שתחתמו עם בעל הדירה כבר לא ניתן להעלות את דמי השכירות באופן חד צדדי. במידה ונתקלתם בהזדמנות פז הרי שתרצו לחתום במהירות כדי למנוע הצעות גבוהות יותר של שוכרים אחרים שרוצים לזכות בנכס ובכך בעל הדירה מבין שביכולתו לבקש יותר עבור השכירות במקום ולכן כל צעד שניתן לעשות כדי להניע תהליכים יש לעשות מראש.

מה להביא למסע חיפוש הדירות כדי לשכור דירה במקום?

אמנם אנחנו רוצים לשכור את הדירה ומוכנים לשלם במקום אך בעל הדירה או חברת ההחזקה לא תמהר להשכיר דירה בשווי מליוני שקלים בכזו קלות. כאשר עומד בפני בעל דירה אדם המבקש לסגור דירה עליו להגיע מוכן ולהציג את כלל האישורים וההוכחות הנדרשות כדי שיוכל להאמין לו ולהרגיש בנוח להתחייב שלאחר בירור יוכלו הצדדים להתקדם שלב אחד קדימה.

כאשר מוצאים דירה יפה ומתאימה, ניתן להגיע עם בעל הדירה להסדר בו הוא לא מציג את הדירה לאחרים עד שיברר אודותיכם ויאשר את העובדה שאתם אילו שתשכרו את הנכס. ניתן אף לחתום על מסמך זכרון דברים לשכירות דירה בה מוענקים לכם זכויות זמניות לנכס במידה והבדיקות רקע יאשרו שאכן אתם אנשים טובים ואמינים וכדי להקל על התהליך ולהאיץ אותו אילו הדברים שכדאי להביא:

תעודת זהות (מקורי + צילומים) המעידים שאתם אכן מחזיקים בשם בו הצגתם את עצמכם. התמונה בתעודת הזהות שלכם ושל בת הזוג יכולים לשמש לזיהוי והפרטים שלכם מאפשרים חיפוש בגוגל אודות תביעות משפטיות וכן מאפשרות בדיקת רקע באמצעים שונים בהתאם לרמת החשדנות והזהירות של בעל הדירה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

תלושי משכורת של שלשה חודשים אחרונים הרשומים על שמכם ומתאימים לפרטים שמופיעים בתעודת הזהות לצד אישור בכתב מבעלי החברה בה אתם בעצם מוכיחים שיש ביכולתכם לעמוד בהוצאות השכירות בכבוד. כל אישור שמעיד על הכנסה ומאפשר לבעל הדירה להיות יותר רגוע שאתם אכן תעמדו בהוצאות בהחלט עוזר לקבלת ההחלטות בצד השני ולסגירה מהירה של הסכם שכירות.

רשימה של מקומות מגורים ומספרי טלפון לאימות יכולים לעזור משמעותית. היכולת של בעל הדירה לטלפן לבעלי הדירות הקודמים ולקבל חוות דעת ותיאור של אופן ההתנהלות מולכם ובעצם עדות אופי שאתם שוכרים טובים משפרים את הסיכוי שהעסקה תצא אל הפועל. אין צורך ביותר משנתיים אחורה אך חשוב לתת הסבר למועדים בהם שכרתם כל דירה ואם יש תקופת הפסקה באמצע בה התגוררתם עם ההורים יש לציין זאת כך שהדברים יהיו ברורים ככל האפשר.

אמצעי תשלום ראשוני / ערבויות לסגירת עסקה. לאחר שניתן היה לאמת אתכם, לדבר עם בעלי דירות קודמים ולהיווכח שאתם תעמדו כמו גדולים בהוצאות השכירות הרי שקל מאוד עבור בעל הדירה לקבל את ההצעה שלכם ולסגור אתכם עסקה במקום. כדי לעשות זאת לרוב מפקידים צ'ק פיקדון וסכום כסף ראשוני שמראה על רצינות לצד התייחסות לערבויות השונות לשכר הדירה.

אמנם לא תסגרו את הסכם השכירות במקום אך תוכלו לקבוע מועד סמוך בו תקבלו את ההחלטות הסופיות ואליו תבואו עם החוזה והנספחים מוכנים. כאשר השוכר מגיע בצורה רצינית ואחראית אל שולחן הדיונים ומציע הצעה במקום אך מצרף אליה הוכחות ואסמכתאות מתאימים לבעל הדירה אין שום אינטרס להמשיך ולחפש שוכר אחר וההזדמנות שמצאתם תהיה שלכם למרות קיומם של מתעניינים אחרים ובכך אתם זוכים לעדיפות בשכירות דירה זו וזוכים ליהנות מפרות ההשקעה.

יש לציין שלא חייבים להגיע לסיור הדירות מוכנים בצורה זו אך אם חושבים על הדברים, לא עדיף להיות שקופים וישרים מול בעל הדירה כבר מהיום הראשון? כאשר פותחים את תקופת השכירות ברגל ימין ומתוך אמון הרי שהדברים זורמים יותר טוב. אם זאת יש להדגיש שבמידה ונתונים שהצגתם מתבררים על ידי בעל הדירה כלא נכונים או מטעים הרי שאתם לא תזכו להיכנס לדירה ובכך רק פגעתם בעצמכם – בהצלחה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל