שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מבחני תיווך: רשימת מבחני תיווך לדוגמא ושיטות לחזרה למבחן תיווך.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

מבחני תיווך - מבחני תיווך לדוגמא

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מבחני תיווך הם הדרך הטובה ביותר ללמידה למבחן. בעזרת מבחני תיווך קודמים ניתן ללמוד ולהבין בדיוק מה הם השאלות עליהם תישאלו וכך בעצם להכין את עצמכם בצורה הטובה ביותר למבחן. מאחר ואת מבחן תיווך יש לעבור בציון של 60 ומעלה עליכם לענות נכונה רק 12/20 שאלות ומדובר במשימה די קלה במידה ואכן לומדים את החומר לימוד העדכני שמפורסם על ידי רשם המתווכים במשרד המשפטים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חומרי הלימוד למבחן תיווך:

ספרים אלו ניתן להדפיס וללמוד אך השפה שלהם אינה בהכרח נוחה במיוחד. ביכולתכם ללמוד בצורה רגילה את הספרים עצמם ואז לגשת למבנים לדוגמה בהמשך עמוד זה או לחלופין לפעול לפי שיטות הלימוד המותאמות על ידינו ללימודי התיווך ובעזרתם להגיע לתוצאות טובות בהרבה בפרק זמן קצר משמעותית. חשוב מאוד לקרוא את הנאמר במבחנים לדוגמא לאט לאט בכדי שלא רק תעברו את המבחן אלא גם תפנימו את הנאמר בהם כך שתקבלו רישיון תיווך ואכן תפעלו לפי הנאמר בחוק.

מבחני תיווך

מומלץ לעבור על כל מבחן על גרסאותיו השונות בכדי ליהנות מכיסוי מלא של השאלות בשאלונים בשנים 2014,2015,2016 וכדי להכיר בצורה הטובה ביותר את השפה ואת השאלות שנוטות לחזור על עצמם בווריאציות מעט שונות בכל פעם. מאחר וחומר הלימוד אינו בהכרח הברור ביותר שיש כדאי מאוד לשים לב למקרים בהם לא עניתם נכונה וזאת בכדי לנסות ולאתר את מקור הבעיה. כלומר, את התשובה הנכונה כך שהיא תתיישב בראשכם ותשמש אתכם במהלך מבחן התיווך עצמו.

טבלת מבחני תיווך לדוגמא:

תאריך בחינה גרסה 1 גרסה 2 גרסה 3 גרסה 4 תוצאות בחינה
02.08.2016 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
29.05.2016 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
15.03.2016 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
01.11.2015 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
19.07.2015 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
28.04.2015 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
01.02.2015 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
23.10.2014 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
27.07.2014 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
01.05.2014 גרסה 1 להורדה גרסה חסרה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה
26.01.2014 גרסה 1 להורדה גרסה 2 להורדה גרסה 3 להורדה גרסה 4 להורדה תוצאות להורדה

*משך מבחן תיווך 90 דקות – מומלץ לקצוב את זמן המענה על מבחני תיווך לדוגמה לפרק זמן זהה.

שיטת לימוד עם מבחני תיווך

ניתן ללמוד את חומר הלימוד של מבחני תיווך גם ללא קורס יקר וזאת בעזרת חומרי הלימוד המוצעים על ידי משרד המשפטים שניתן להורדה מעלה. ולמרות זאת כדי להצליח לעבור את המבחן ראוי שתפתחו שיטות לימוד ואו תעזרו בשיטות המוצגות כאן וכך בעצם תוכלו להגיע למבחן מוכנים:

שיטת לימוד ראשונה:

רבים מתקשים ללמוד בכוחות עצמם ובטח כאשר אין להם מושג מהיכן להתחיל ואיך לברור את התוכן הרלוונטי מזה שאינו תורם רבות ללימודים לקראת מבחן תיווך. אנו ממליצים לכם לפעול בדיוק להפך, קודם תעשו מספר מבחנים ורק לאחר מכן כאשר אתם מבינים פחות או יותר על מה תישאלו להתחיל ללמוד ולבנות את התשובות בראשכם עד שתהיו מוכנים לסיבוב מבחני תיווך נוספים. כך בעצם מלכתחילה תוכלו לוותר על כל פסקי הדין שאינם תורמים לכם במבחן אך רבים לומדים אותם ומבזבזים זמן יקר..

שיטת לימוד שנייה:

מאחר ולימודי תיווך מתבססים על חוק המקרקעין ומונחים על ידי משרד המשפטים הרי שניתן להבין שמדובר במבחן משפטי. כאשר עוסקים בתוכן משפטי יש משמעות אדירה לדקויות הרבות שבשאלה. כך לדוגמה אנו נחפש ונסמן בכל השאלות עוד קודם לענייתן את המילים שיש להם משמעות ייחודית כך לדוגמה מילים כמו "אמר" "טוען" "מתחייב" "מעוניין" "הצעה" "הציע" "הסכים" "קיבל" וזאת כדי לזהות פעולות (הצעה וקיבול) שונות שישפיעו משמעותית על מהות התשובה. מעבר לכך ננסה תמיד לתחם את השאלה בזמן כך שנסמן בצבע אחר מילים כמו "לפני" "כעבור שבוע" "נרשם" "התחייב" וכן הלאה וזאת מאחר ויש משמעות משפטית למועד ולסדר המקרים כך שלרוב הפעולה הראשונה היא זאת שקובעת ומשפיע.

שיטת לימוד שלישית:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

צרו לכם עמוד מושגים לפי אותם מילים שחוזרים על עצמם בבחינות הרבות שתעשו ותנסו להגיע למצב שעל אותו עמוד יש לכם עד 200 מילות מפתח. מילות מפתח אלו צריכות להעיר אצלכם נושאים שונים במוח וכך לאפשר לכם להרחיב ולענות על שאלות שונות. כלומר, עליכם להגיע למצב שבסופו של יום כל העמוד הנ"ל זכור בעל פה וכאשר מגיעים לבחינה רושמים את כולם על נייר ריק בסוף הבחינה קודם לתחילת המענה על השאלות. כך שבכל פעם שנתקלים במחסום או בשאלה עליה אין לכם תשובה תוכלו לרפרף ברשימה כדי לאתר את המושג ואת התשובה הנכונה.


לימודי תיווך בכוחות עצמכם כפי שתוכלו לראות בהחלט אפשרי אך מעבר למעבר המבחן לא בהכרח שתצאו לאחר המבחן עם הידע המעשי ועם המידע החשוב אודות ניהול משא ומתן, הורדות מחסומים והתנגדויות, התמודדות עם חריגות בניה ושפע של מקרים ייחודיים בהם כל מתווך מתחיל כבעל ניסיון פוגשים במהלך עבודתם. לעתים שווה לשקול מעבר קורס תיווך מקצועי על ידי אחת מרשתות התיווך הגדולות בכדי ליהנות מכיסוי ידע גדול יותר לקראת העבודה בתחום. רוצים ללמוד בקורס תיווך מקצועי? השאירו פרטים ונעזור לכם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל