שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כמה מרוויחים מהשכרת דירה ב-Airbnb – ומה היקף השכירות לתיירים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

כמה מרוויחים מאתר איירביאנבי

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כמה מרוויחים מהשכרת דירה ב-Airbnb? אתם שואלים ואנחנו עונים! שקלתם להסב את הדירה שלכם לשכירות קצרת טווח כך שיתאים כדירת סאבלט עבור תיירים? אתם לא הראשונים ורבים מאוד עושים זאת כאשר עיקר הכובד של הדירות בערי המרכז ובראשם תל אביב. כן, כיום ללון במלון כבר לא נחשב כדבר חם אלא כדבר מנותק ומנוכר שמונע מהתייר לחוש את העיר וליהנות מתנאי מחיה טובים ומחוויה ייחודית שיש לעיר להציע. במקום זאת הם נחשפים לנוכלים, עוקצים ושפע של מלכודות תיירים שאמנם נחמדים אך לא באמת מיוחדים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כתוצאה מכך התפתחה תופעה של לינה בדירות מגורים ובדירות נופש שממוקמות עמוק בתוך שכונות המגורים כאשר השכירות נעשית מרחוק בעזרת אתר איירביאנבי ומאפשר לכולם להרגיש די בטוחים. בצורה זו התייר מקבל ליווי של תושב מקומי שיכול לספר לו ממה להיזהר ולאן באמת כדאי ללכת וכמובן ליהנות מסודות של מקומיים כך שניתן יהיה לחרוש את העיר ברמת המיקרו ובאמת ליהנות מהטיול. גם אנשי עסקים בוחרים להגיע וללון בדירות סאבלט פשוט כי זה יותר זול ויותר נוח ובעיקר מרגיש כמו בית ולא כמקום מנותק ואפרורי בלילות כשהם לבד ובמנותק מכל מה שהם מכירים.

כמה מרוויחים מהשכרת דירה ב-Airbnb?

אמנם המשכיר הוא זה שקובע מה הוא המחיר האידאלי להשכרת הדירה. ואמנם כל דירה שונה מאוד מחברתה הן במיקום והן ברמת העיצוב והגימור של הנכס אך ניתן בכל זאת לנקוב בכמה מספרים. מחיר לינה בדירת Airbnb ממוצעת בישראל תעמוד על 445 ש"ח ללילה. סכום לא נמוך אך בהחלט זול משמעותית מלינה במלון סטנדרטי. כמובן שככל שיש יותר ביקוש והמיקום של הנכס זוכה ליותר פניות גם המחיר עולה כך שבמידה והנכס שלכם ממוקם במרכז תל אביב או בסמוך לחוף הים תוכלו לדרוש סכומים שמגיעים גם ל- 600 ש"ח ללילה.

אחד הכללים החשובים ביותר בענף הנדל"ן הוא: מיקום מיקום מיקום וכך גם בהשכרת דירות לתיירים. ככל שתפנו דרומה או צפונה הרחק מאזורי הביקוש כך המחיר יורד ובמידה וניקח ממוצע ללא תל אביב נגלה שניתן לדרוש כ-350 ש"ח ללילה וזאת מאחר והתיירים רוצים לבקר בעיקר בערים תל אביב וירושלים וככל שהקרבה לאטרקציות התיירותיות כדוגמת העיר העתיקה בירושלים או הים בתל אביב המחיר של הדירה ממשיך לעלות ולעלות. ניתן כמון לשפץ את הדירה ולהציע חווית מגורים דומה למלון ואז גם לדרוש יותר כסף בעבור השירות שאתם מציעים אך בסך הכל מדובר בסכומים די סבירים ביחס לאלטרנטיבות הממוסדות.

אין מידע מבוקר ממש על הענף ואין תו תקן או כל מערך בקרה שמאפשר לעקוב מקרוב אחר ענף צעיר זה אך ניתן לומר שמשכירי דירות Airbnb מכניסים כ-10,000 ש"ח בשנה בממוצע. כלומר, אמנם זהו ממוצע לא רע אך לא ניתן להסתמך רק עליו. בעלי דירות באזורי הביקוש החמים דווקא מרוויחים הרבה הרבה יותר כסף ואף משכורת חודשית מכובדת מאוד מהשכרת דירה בודדת. בענף זה יש בעלי דירות שמשכירים דירה בשכירות קבועה ליזמים שהופכים את הדירה לדירת סאבלט (שכירות משנה באישור הבעלים) וגורפים לכיסם את ההפרש שנוצר מהתשלומים של התיירים ולדמי השכירות החודשיים שעל היזם לשלם.

איירביאנבי - מפת תל אביב
איירביאנבי – מפת תל אביב

 

נתון מספרי זה של הרווחיות בהשכרת דירות לתיירים רק צפוי לגדול עוד ועוד מאחר וכבר כיום כ10% מהתיירים שמגיעים לישראל עושים זאת דרך האתר. והמשמעות היא שבעתיד אחוז זה רק ילך ויגדל. לפי נתוני האתר בשנת 2015 עשו שימוש בדירות AIrbnb לא פחות מ-128,000 תיירים מ-120 מדינות שונות. כאשר נתון זה מצביע על גידול של 45% ביחס לשנת 2014 וגידול זה צפוי להמשיך הן לשנת 2016 והן לשנת 2017. אך ביחס דומה לגידול גם מספר הדירות שמוצעות באתר גדל ב-40% כך שאמנם יש יותר ביקוש אך גם יותר היצע. אבל, הוותיקים שכבר מחזיקים בביקורות טובות זוכים לעדיפות על ידי התיירים שמעדיפים להשכיר דירה שכבר מוכחת כטובה ועם שירות אדיב ומקצועי.

באתר איירביאנבי יש כיום כ15,000 דירות שמוצעות לתיירים בכל רגע, כאשר עיקר הפעילות בערים תל אביב, ירושלים, חיפה, נתניה, בת ים וערי חוף נוספים כאשר תייר ממוצע עושה שוכר דירה לכשישה ימים. חשוב לזכור שרבים מהדירות שמוצעות באתר הן חדרים בתוך דירה רגילה ובהם התייר לן בחדר סמוך לבעל הדירה ונהנה משירותים שונים אך גם סופג חוסר פרטיות מסוימת אך בעלי הדירות שנהנים מהכנסה לא רעה בכלל מהשכרת חדר פנוי בדירה בהחלט יכולים להיות מרוצים מאחר והכסף שמועבר אליהם לרוב אינו מחושב לצרכיי מיסוי פשוט כי אין הסדרה בחוק.

כמובן שבמידה ואתם מחזיקים בדירה כעסק לכל דבר ולא בכהנסה צדדית עליכם לשלם מס הכנסה ומסים כחוק בהתאם למדרגות מס ולא תוכלו להתעלם מכך. רשות המסים לא יקבל תירוצים באשר לאין הסדרה או טענות אחרות במידה וכל ייעודה של הדירה לשכירות עבור תיירים. יש ועדיין דנים בדילמה לגבי השכרת חדר אחד בדירה שאינה מבטלת את העובדה שזהו עסק צדדי שאינו מוסדר וכמובן שעדיין תזכו לפטור מס שבח במכירת הדירה מאחר ומרבית השימוש בה היה למגורים שלכם.

עבודה מסודרת בהשכרת דירת סאבלט

כדי להשכיר דירה לתיירים יש לפעול בצורה מסודרת יחד עם חוזה שכירות מיוחד עליו ניתן למצוא פרטים בכתבה שהכנו בנוגע לחוזה סאבלט וזאת כדי להגן על עצמכם מפני תיירים וזאת למרות שהאתר מבטח את המשתמשים בו בסכומים של עד מיליון שח. כדי להיערך כמו שצריך מומלץ לקרוא את המאמרים הבאים:

מעבר לכך אם אתם מחפשים השקעה בדירות להשכרה, דירות לתיירים, השקעות באתרי נופש – פשוט דברו איתנו – השאירו פרטים כאן:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל