שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יחידת דיור: האם כדאי להשקיע בבניית יחידת דיור להשכרה או לילדים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

יחידת דיור דירת יחיד

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השקעה בבניית יחידת דיור יכולה להיות אחת ההשקעות הטובות ביותר שתעשו. יחידת דיור היא מאין דירת יחיד שיכולה להתאים למגורי הילדים הבוגרים ואו להשכרה לשוכרים. יחידת דיור תהיה לרוב בעלת כניסה פרטית וחיצונית לבית והיא יכולה להיות מעל לקרקע כהרחבה לבית ואו מתחת לקרקע כדירת מרתף.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

אמנם מספרם של בעלי הבתים הפרטיים הולך ויורד עם השנים (ביחס לאוכלוסיה) אך אלו שעדיין מתגוררים בבתי קרקע ומחפשים להשקיע את כספם יוכלו לעשות זאת הכי קרוב לבית על ידי בנייית יחידת דיור נוספת שתשמש את המשפחה או אורחים חיצוניים בהתאם לצורך ועל כך נפרט במאמר זה:

יחידת דיור

כאשר יש ברשותכם שטח לבניה ואו בית קרקע בנוי עם אחוזי בניה מותרים נוספים בהחלט ניתן ורצוי לשקול בנייתן של יחידות דיור והסיבה לכך נעוצה ביתרונות האדירים בהשקעה בסמיכות למקום המגורים. פעמים רבות אף נוכל לבנות בית גדול יותר ובעלות גבוהה יותר מידיעה שניתן יהיה להשכיר את יחידות הדיור לאחרים ועל ידי הכנסה משכירות לממן משכנתא גדולה יותר.

שני השימושים הפופולריים ביותר ליחידות דיור:

 • יחידת דיור לילדים.
 • יחידת דיור להשכרה.

יחידת דיור לילדים:

אם מסתכלים על משפחות דרוזיות, בדואיות וערביות בכלל ניתן לראות שתהליך הבניה של נכסי הנדל"ן שונים. פעמים רבות הם בונים את ביתם על עמודים, כאשר ילדיהם נישאים הם סוגרים את העמודים והופכים חלל זה לבית וכן הלאה בונים למעלה ולצדדים כך שלכולם יש מקום לחיות.

גם אנחנו יכולים לפעול כך אם מתכננים נכון. הרי ידוע לכל שמחירי הדירות והקרקעות ימשיכו לעלות באופן עקבי (בראי היסטורי) ולכן רכישת קרקע למגורים עם ראיה קדימה בהחלט במקום. עוד ועוד ילדים בוחרים להמשיך ולהתגורר אצל הוריהם עד גיל מאוחר ובחלק מהמקרים גם לאחר הנישואין עקב יוקר המחיה ומדובר בתופעה כלל עולמית שלא צפויה להשתנות בן רגע.

במידה ואכן יש דרישה מצד הילדים להתגורר ביחידת דיור משלכם הרי שאתם חוסכים לעצמכם את העלות האדירה לממן לילדים דירות ואו לראות אותם מתקשים כלכלית בהמשך חייהם. מהצד השני במידה ויש לכם ילדים מוצלחים שאינם נדרשים לאותן יחידות דיור ניתן להשכיר אותם בתמורה ללא מעט כסף ובעצם להרוויח מההשקעה.

יחידת דיור להשכרה:

אם בעבר היה היצע דירות מספק וכל אחד יכל לשכור דירה, כיום יש בעיה אמיתית בכל הארץ אך בדגש על ערי המרכז. בכל שנה מחירי השכירות עולים ועולים וכתוצאה מכך עוד ועוד זוגות ויחידים נדחקים לשוליים ואינם יכולים לממן עוד שכירות רגילה ונאלצים להתפשר על השכרת יחידת דיור. מעבר לכך מאחר והמבנה של התא המשפחתי הולך ומשתנה אל מול עיננו נוצרים צרכים חדשים שמייקרים את החיים עוד יותר ומאלצים רבים לחשוב על פתרונות יצירתיים.

כך לדוגמה ניתן להתייחס לדוגמאות הבאות:

 • זוגות גרושים – זוג שמתגרש אינו יכול לממן 2 דירות בו זמנית.
 • רווקות מאוחרת – רבים בוחרים לדחות חתונה או לא להתחתן.
 • סטודנטים – סטודנטים יעדיפו לשכור יחידת דיור על פני דירה שלמה.
 • זוגות צעירים – זוגות צעירים מנסים לחסוך היכן שאפשר כשאין ילדים.

בכל שלב בחיים יש אוכלוסייה רחבה מאוד של אנשים שחיים בגפם או יחד עם בני זוגם אך עושים זאת בצמצום כניסיון לחסוך כסף או מחוסר ברירה. בגיל צעיר סטודנטים וזוגות צעירים אינם נדרשים לדירת 4 חדרים ואפילו לא 3 חדרים. הם מעדיפים לשכור דירת מרתף בסכום קבוע מבלי שיידרשו לשלם ארנונה והוצאות נלוות לדירה שמייקרות את עלות המגורים.

גם רווקים שמתגוררים לבד אינם רואים לנכון בהכרח לשכור דירה שלמה והם יעדיפו לשכור יחידת דיור מרווחת עם תנאים טובים על פני הוצאה קבועה ויקרה של החזקת דירה.

אצל הגרושים העניין מורכב הרבה יותר, בעוד עורכי הדין מסכסכים וגובים עמלות עתק על עבודתם בני הזוג נשארים עם מעט מאוד כסף ופעמים רבות עם חובות ונאלצים להתפשר ולעבור להתגורר בדירות מרתף שבחלק מהמקרים רחוקים מנכס בו הם חלמו להיות אך אין להם ברירה אחרת מלבד זאת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

מאחר ותופעות אלו של התפתחות התא המשפחתי רק הולכות ומתרבות ומאחר והמרחק מהדירה הופך לגדול יותר מיום ליום הביקוש לדירות קטנות ויחידות דיור עולה בהתמדה וזאת כאשר הקבלנים והרשויות המקומיות מעדיפים לבנות דירות גדולות ומרווחות ולפנות לאוכלוסיות החזקות על פני אלו החלשות שנדרשים למקום סביר להתגורר בו אך אין בנמצא.

האם להשקיע ביחידות דיור?

כאשר משקיעים ביחידת דיור מבצעים משהו ייחודי מאוד. בעצם מה שעושים זו השקעה כפולה במשפחה ובכלכלה. מצד אחד מעניקים ביטחון לקורת גג עבור הילדים ושומרים אותם קרוב לחיק המשפחה ומצד שני במידה ואפשר ניתן להרוויח מעצם בניית יחידות דיור אלו הרבה מאוד כסף עם השנים כאשר אין צורך בשירותים של חברות ניהול נכסים ואו כל שירות נלווה אחר מאחר ואתם שם כל הזמן כדי לדעת שהשימוש בדירה נעשה כמוסכם בחוזה בין הצדדים.

ולמרות זאת כדאי מאוד לתכנן את בנייתן של יחידות הדיור מראש כך שאכן תוכלו ליהנות מפירות ההשקעה. לפעמים אפשר לתכנן מתחת לבית 2 יחידות דיור מרווחות ונוחות (חשוב לבחון כניסת אור, אוורור תקין ושלל נושאים אחרים) או יחידות דיור בצד הבית ולהשכירם לכל המעוניינים בכך ניתן יהיה לממן את הבית הגדול שעליו תמיד חלמתם.

כמה ניתן להרוויח מהשכרת יחידות דיור?

זו שאלה מורכבת אך בהחלט ניתן לנסות לענות עליה. יש לחלק את המדינה לשלשה אזורים:

 1. אזורי תיירות – טבריה, אילת, קרבה לחופי ים.
 2. אזורי ביקוש – תל אביב, גוש דן ומרכז הארץ בכלל.
 3. אזורי מחיה – ערי פריפריה ושינה הפזורים ברחבי הארץ.

הסיבה שאנו מחלקים את הארץ לחלקים אלו נאוצה במקורות הכסף. בעוד באזורי התיירות ניתן למנף יחידות די בקלות על ידי השכרתם לזמן קצר, באזורי הביקוש ניתן למנף את יחידות הדיור לטווח ארוך ובערי השינה תתקשו לקבל יותר מידי עבור הדירות מאחר ויש היצע גדול יותר של דירות קטנות במחירים שפויים.

אז כמה מרוויחים?

 1. אזורי תיירות – תלוי בכם ובהתאם לעונה ולביקושים שנוצרו.
 2. אזורי ביקוש – שכר דירה ליחידת דיור נע בין 3,000-4,500 ש"ח.
 3. אזורי מחיה – שכר דירה ליחידת דיור נע בין 1,500-2,500 ש"ח.

כמובן שיש לסייג נתונים אלו וזאת בהתאם למיקום, בהתאם לגודל, בהתאם לביקוש המקומי ועוד שלל פרמטרים. חשוב לזכור עוד שברוב המקרים יחידת דיור תושכר יחד עם שירותים נוספים שעליהם השוכרים לא משלמים כדוגמת מים, כבלים, אינטרנט ועוד..

רוצים להשקיע ביחידות דיור? פנו אלינו ונשמח לעזור לכם:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל