שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

השקעות מניבות: מהו נכס מניב ואיך רוכשים נכסים מניבים להשקעה? – מדריך!

נושאים מרכזיים

השקעות מניבות - שדרת חנויות אופנה

כולם מחפשים השקעות מניבות! אבל אילו השקעות נופלות תחת הגדרה זו? איך יודעים להבדיל בין השקעה משתלמת לכזו שאינה משתלמת? במאמר זה אנו מעניקים את הכלים להבנה, זיהוי ובחירה של השקעות מניבות וכך בעצם מסייעים לכם לקבל החלטות מושכלות וחכמות יותר.

השקעות מניבות

בני אדם מוגבלים מטבעם. אנו מוגבלים בזמן ומשום כך גם בכסף. השקעה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להרוויח זמן נוסף. אנו מרוויחים את ערך זמנם של בני אדם אחרים על ידי כך שאנו מאפשרים לכסף שלנו לעבוד במקומנו. אך, כידוע, לא כל השקעה אכן מייצרת את התשואה המיוחלת עבור בעליה ומכך שלא כל השקעה אכן צפויה להיחשב כהשקעה מניבה.

כדי לבחור השקעה מניבה, עלינו לענות על 3 שאלות עיקריות:

  1. מהו נכס מניב?
  2. איך מזהים נכס מניב?
  3. איך רוכשים נכס מניב?

רק כאשר עונים על שלושת השאלות הללו שניתן יהיה לעלות לשלב הבא ולבצע השקעה בפועל,

מהו נכס מניב ואיך רוכשים נכסים מניבים להשקעה?

למרות העובדה שכולנו מבינים שחשוב מאוד להשקיע כסף בכדי להגיע לכדי עצמאות כלכלית, מעטים אכן יודעים להפוך את הידיעה למציאות. כלומר, רבים רוצים להשקיע אך רק מעטים עושים זאת בפועל. הסיבה המהותית ביותר לכך שמשקיעים פוטנציאליים אינם משקיעים בסופו של דבר, הנו יסוד הפחד. מפחיד להשקיע כסף רב כאשר יש אפילו סיכון קטן לכך שהכסף יאבד.

במידה ואתם שוקלים להשקיע את הכסף שהרווחתם בעמל רב, כדאי שתבצעו השקעה חכמה ותרכשו נכס מניב. כדי להתגבר על הפחד ולאתר נכס מניב שאכן מבטיח תשואה חודשית קבועה ובטוחה מומלץ להמשיך לקרוא ולענות על שלושת השאלות שהוצגו מעלה:

1. מהו נכס מניב?

המושג "מניב" מגיע מהמילה "תנובה". תנובה מתארת מצב בו קרקע מייצר פירות קבועים. כאשר מדברים על השקעות מניבות, מתכוונים לכך שההשקעה מבטיחה תנובה קבועה בדמות דמי שכירות או דיבידנד קבוע. כלומר, ההשקעה שביצענו מייצרת עבורנו הכנסה קבועה על הכסף אך ערך ההשקעה נותר זהה או אף בעל ערך גבוהה יותר.

למרות האמור, כאשר מדברים על השקעות מניבות חשוב לחלק את האפשרויות שעומדות לרשותנו ל-2 קטגוריות השקעה:

  1. נדל"ן למגורים – דירות, בתים, קרקעות לבניה וכן הלאה..
  2. נדל"ן מניב – נכסים מסחריים ונכסים תעשייתיים ועוד..

תחת ההגדרה של נדל"ן מניב ניתן להוסיף את ההשקעות הבאות:

תחת ההגדרה של נדל"ן למגורים ניתן להוסיף את ההשקעות הבאות:

גם נכסים מסחריים וגם נכסים למגורים בהחלט יכולים להיחשב כהשקעות מניבות. אך כדי שהן אכן יניבו פירות ויקיימו את הציפייה מהם, יש לאתר נכסים מתאימים ועל כך כעת..

2. איך מזהים נכס מניב?

כל נכס נדל"ן מכיל את הפוטנציאל להיחשב כנכס מניב. אך, אנו צריכים לזהות את הנכסים שאינם רק מחזיקים בפוטנציאל זה אלא גם ממשים זאת בפועל. כלומר, אנו רוצים להשקיע בנכסים שאכן מוגדרים כנכסים מניבים כבר במועד ההשקעה. כדי לזהות נכס פוטנציאלי להשקעה, עלינו לבחון את הפרמטרים הבאים:

  • אחוז אכלוס בעבר – אחוז מהזמן בו הנכס הושכר בעבר.
  • אחוז אכלוס בהווה – אחוז מהזמן בו הנכס מושכר כיום.
  • גובה הכנסה – גובה הכנסה פירותית ראלית על סמך נתוני עבר.

כלומר, ניתן לקנות נכס להשקעה ואף ליהנות מפרות התשואה. אך יש לשאול, האם מדובר במימוש מקסימלי של הפוטנציאל או שמה ניתן היה להרוויח אף יותר במידה והיינו מבצעים השקעה בנכס אחר. כך לדוגמה: דירה קטנה תזכה לרוב לאחוזי מימוש גבוהים יותר מאחר וניתן לגבות יותר כסף ביחס למ"ר. לעומת זאת, דירה גדולה תזכה לאחוזי מימוש נמוכים יותר..

זיהוי נכס מניב ישתנה ממשקיע למשקיע. יהיו משקיעים שיסכימו ליטול על עצמם סיכון גבוהה יותר ולסבול מתחלופה גבוהה של שוכרים אך בתמורה ליהנות מתשואה גבוהה. לעומתם, יהיו משקיעים שיעדיפו  ליהנות מתשואה פירותית נמוכה יותר בתמורה לעליית ערך ההשקעה ואו בכדי ליהנות משקט נפשי והשכרה ארוכת טווח.

3. איך רוכשים נכס מניב?

כמשקיעים, עליכם להגדיר יעדים מראש. כלומר, עליכם לקבוע את גובה ההון להשקעה לצד האפשרויות למימון נוסף באמצעות משכנתא להשקעה. לאחר מכן, עליכם לבחון מה מידת הסיכון אליה תסכימו להיחשף בעצם השקעתכם. ככל שתסכימו להסתכן יותר, כך תצליחו ליהנות ככל הנראה מאחוזי מימוש גבוהים יותר ובעצם מרווחים קבועים בסכומים גבוהים הרבה יותר.

אם נחזור מעלה להגדרה של "נכס מניב", נראה שיש הבדל בגובה התשואה בהשקעות מניבות בנדל"ן למגורים ובהשקעות מניבות בנדל"ן מניב:

  • תשואה ממוצעת על השקעות בנדל"ן למגורים: 2%-5% מידי שנה.
  • תשואה ממוצעת על השקעות בנדל"ן מניב: 8%-12% מידי שנה.

כלומר, רכישת נכס מניב תהיה תלויה מאוד ביכולת שלכם להרגיש בנוח עם סיכונים משתנים ובהשקעות באמצעות גורמים מתווכים כדוגמת קרנות נדל"ן ואו קרנות ריט ישראליות.

לסיכום,

במידה ואינכם בקיאים בענף השקעות הנדל"ן הישראלי, וחשוב מכך, במידה ואתם בוחרים להשקיע בשווקים אחרים שאינכם מכירים כדוגמת ארצות הברית ואו אירופה, מומלץ בחום לבקש ליווי מקצוע של איש מקצוע מנוסה שהשקיע באפיק הנבחר בעבר וחווה הצלחה מכך. השקעה בעזרת גורמים מתווכים ואו בעזרת איש מקצוע מנוסה תאפשר לכם להקטין את הסיכונים בצורה משמעותית וזאת על ידי הימנעות מטעויות שסביר להניח שהייתם עושים במידה והייתם פועלים לבד..

במידה ואתם מעוניינים לבצע השקעות מניבות בנדל"ן, הרגישו חופשי לפנות אלינו להתייעצות עם אחד מהיועצים שלנו שישמח לעזור לכם לשקף את היכולת הכלכלית והמשפחתית שלכם להשקעה בעלת סיכון ראוי ומותאם אישית עבורכם. להתייעצות, פנו אלינו בטופס המופיע מטה ונשמח לעזור:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *