שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

השכרת דירה מרוהטת: איך ומתי כדאי להשכיר דירה מרוהטת קומפלט?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

השכרת דירה מרוהטת - פינת ישיבה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בלא מעט מקרים, בעלי דירות מעוניינים להשכיר את הדירה שלהם מרוהטת קומפלט. השכרת דירה מרוהטת שונה במעט מהשכרת דירה ריקה מתכולה וזאת מאחר ויש צורך להתייחס לשווי הרהיטים ולאופנים בהם אנו מגנים עליהם.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

השכרת דירה מרוהטת

במאמר זה, אנו ננסה לענות על מספר שאלות חשובות שאנו נשאלים על ידי משקיעים ובעלי דירות שרוצים להשכיר את הנכס שברשותם עם הריהוט הקיים:

 1. מתי כדאי להשכיר דירה מרוהטת?
 2. איך מגנים על הריהוט בדירה המושכרת?
 3. כמה ניתן לדרוש על דירה מרוהטת להשכרה?

במידה ויש לכם דירה מרוהטת ומוכנה להשכרה, הרי שאנו ממליצים לכם להמשיך ולקרוא את המאמר עד סופו בכדי לקבל את התמונה המלאה והנכונה ביותר בעבורכם.

איך ומתי כדאי להשכיר דירה מרוהטת קומפלט?

אנו נעבור כעת על השאלות שהצגנו מעלה וננסה לענות עליהם בצורה הקצרה והפשוטה ביותר.

1. מתי כדאי להשכיר דירה מרוהטת?

כידוע, ישנם סוגים שונים של ריהוט וסוגים שונים של דירות. כאשר מבקשים להשכיר דירה משפחתית מרוהטת, במקרים רבים לא ימצאו שוכרים וזאת מאחר ואין לשוכרים האחרים עניין בריהוט שלכם. לעומת זאת, יש 2 פרמטרים שמבטיחים ביקושי שיא לדירה שלכם:

 1. כאשר הדירה קטנה (עד 2 חדרים).
 2. כאשר הריהוט חדש ומודרני.

כדאי להשכיר דירה מרוהטת כאשר מדובר בדירה הפונה לתיירים (דירת סאבלט) ואו כאשר הדירה משופצת ומעוצבת כמקובל בעת הזו. כלומר, במידה והדירה מתאימה לזוגות צעירים ואו לסטודנטים שלא יידרשו לרכוש ריהוט לדירה אותה הם שוכרים לשנה בלבד, הרי שיש לדירה מרוהטת ערך גבוהה במיוחד. לעומת זאת, דירה גדולה עם ריהוט מיושן איננה מתאימה לרוב השוכרים ולכן הביקוש להשכרת הדירה דווקא ילך וירד.

2. איך מגנים על הריהוט בדירה המושכרת?

מצאתם שוכרים, השכרתם את הדירה המרוהטת לשוכרים, עליכם כעת להגן על הריהוט שלכם מאחר וריהוט זה עלול להיפגע ממגוון רחב של גורמים ובאשמתם של השוכרים. כדי למנוע מצבים לא נעימים בהם הריהוט שלכם נהרס במקצת או כליל, מומלץ להפעיל מנגנוני הגנה שונים:

 1. התייחסות לכל רהיט בדירה בנספח לחוזה שכירות.
 2. צילום כלל הרהיטים והחתמת השוכר טרם כניסה לדירה.
 3. בנוסף, יש 2 אפשרויות חלופיות:
  1. בקשה לקבל: צ'ק ביטחון, שטר חוב או ערבות בנקאית.
  2. חיוב השוכר במימון עלויות ביטוח תכולת דירה.

כפי שניתן להבין, במידה ותפעלו נכון, יהיה לכם כיסוי חוקי בדמות חוזה שכירות לצורך גביית המגיע לכם על כל נזק, יהיה לכם הוכחות לכך שהנזק נגרם כפועל ישיר משימושו ורשלנותו של השוכר, לבסוף יהיה לכם מאין להיפרע ולקבל חזרה את ערך כספכם במידת הצורך.

3. כמה ניתן לדרוש על דירה מרוהטת להשכרה?

זוהי שאלת השאלות. ובכן, ברוב מוחלט של המקרים ניתן לגבות דמי שכירות גבוהים יותר מיתר הנכסים הדומים לשלכם. אך יש לחלק בין סוגי השכירות השונים:

דירה מרוהטת לשכירות קצרת טווח:

השכרות קצרות מועד יהיו יקרות יותר בעשרות ואף במאות אחוזים ביחס לשכירות רגילה. מדובר בשכירות של תיירים מישראל או מחו"ל ואו באנשים שנדרשים לדירה חלופית עד תום עבודות השיפוץ שנעשים בביתם. אין היצע גדול של דירות בשכירות קצרת טווח ולכן אתם נהנים מחופש לקבוע מחירים גבוהים בהרבה על הנכס שלכם.

דמי השכירות לתייר יכולים לנוע בין מאות שקלים ועד אלפי שקלים ללילה בהתאם למיקום הנכס ואופי השירות שאתם בוחרים להעניק לשוכרים. לעומת זאת, שכירות קצרת טווח לישראלים מגבילה אתכם במעט וביכולתכם לדרוש עד 25% מעבר למחיר השוק בלבד.

דירה מרוהטת לשכירות ארוכת טווח:

במידה ואתם משכירים דירה מרוהטת לזוגות צעירים ואו משפחות צעירות, הרי שאתם מצד אחד מוגבלים ביכולת שלכם לגבות סכומים מנופחים על הדירה, אך מצד שני אתם כן חוסכים לשוכרים עשרות אלפי שקלים בעלויות שהיה עליהם להוציא על רכישת ריהוט לבית ולכן ביכולתכם לגבות דמי שכירות גבוהים במעט ממחיר השוק.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

דמי שכירות לשוכר קבוע צריך להיות בטווח שבין 10%-20% גבוהה יותר מיתר השוק וזאת בהתאם לרמת הגימור של הנכס ורמת ההתאמה של הריהוט לשוכרים השונים. צריך לזכור, ריהוט בסיסי לדירה כולל מקררר, תנור, מכונת כביסה (לעתים גם מייבש) מיטות, ארונות, פינת ישיבה ועוד.. מדובר בהוצאות שנחסכות אך עליהן להיות ראויות בכדי להיחשב לערך מוסף בעיני השוכרים.

לסיכום,

משקיעים רבים בוחרים לרכוש דירה להשקעה, דירה זו מתוכננת להשכרה וליצירת הכנסה פסיבית וקבועה. גובה התשואה מדירת מגורים להשכרה אינה משמעותית ועומדת על 2%-4% בשנה (תזרימית בלבד). כדי להגדיל את התשואה, ניתן להשביח את הנכס במגוון דרכים כאשר רכישת ריהוט לדירה היא אחת מהן. לכן, כדאי לבחון כדאיות זו בכל דירה ודירה בה אנו משקיעים.

רוצים להתייעץ על כך עם היועצים שלנו? השאירו פרטים באתר!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל