שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם שכירות סטנדרטי – האם נדרשים ערבים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

הסכם שכירות סטנדרטי

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם שכירות סטנדרטי או בשמו המוכר יותר חוזה שכירות סטנדרטי נוצר בגלל הצורך בחוזה שכירות שיענה על הדרישות הבסיסיות שחשובות בחוזה סטנדרטי. אמנם יש סוגים שונים של חוזי שכירות אך הסכם שכירות סטנדרטי הוא הנפוץ מכולם וקרוב למחצית השוכרים בישראל עושים בו שימוש.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הסכם שכירות סטנדרטי כולל סעיפים משפטיים שונים שעונים על צורך אמיתי אך בתחתית ההסכם מופיעים 2 שורות לחתימה של ערבים – האם ערבים אילו אכן נדרשים או שאולי ניתן יהיה לחתום על הסכם שכירות סטנדרטי גם בלעדיהם?

הצורך בערבים להסכם שכירות סטנדרטי

ערבים בהסכם שכירות הם חלק קריטי מהיווצרות חוזה בין הצדדים. ערבים אילו נותנים את האישור הסופי לבעל הדירה להרגיש בנוח בהשכרת נכס כה יקר עבורו לאדם שהוא כלל לא מכיר. ערבים הם חברים או בני משפחה של השוכר והם מרגישים מספיק בנוח עמו כדי לחתום עבורו ערבות. ערבות זאת יכולה לבוא לידי ביטוי כאשר השוכר אינו עומד בתשלומים או גורם לנזק משמעותי לדירה.

במקרים בהם נגרמו הפרות חוזרות ונשנות במהלך תקופת השכירות ייתכן והשוכר יתבקש לעזוב אבל מה קורה כאשר השוכר אינו מצליח לשלם כסף או שוכר לתקופה מסוימת ונעלם בסופו של התקופה ללא השארת עקבות (צ'קים חוזרים ודברים אחרים) הרי שנוצר מצב לא נעים ופגיעה בבעל הדירה – במקרים אילו בעל הבית יכול לגשת אל אותם 2 ערבים שחתומים בתחתית החוזה ולדרוש מהם את ערך הנזק שנגרם לו והם חייבים לממש את החוב בדיוק כפי שהשוכר השאיר להם.

>> הסכם שכירות סטנדרטי להורדה

במקרה ואדם מבקש להשכיר מכם נכס אך אומר שאין לו ערבים שיגבו אותו עליכם להתחיל לדאוג ולחשוש שמה אותו שוכר יחליט בבוא העת להיעלם גם אם כלפי חוץ השוכר נראה כאדם אמין וישר. כדי למנוע מצב זה יש  כמה דרכי התמודדות שמקובלים בענף ובמקרים אלו ניתן לוותר על הצורך בחתימה של ערבים בהסכם שכירות סטנדרטי:

  • כאשר השוכר מביא ערבות בנקאית (עלות חודשית קבועה בהתאם לערך הערבות)
  • צ'ק ביטחון (המחאת פיקדון) בו נקוב סכום כסף גבוהה למקרה בו יעלם השוכר.
  • שטר חוב כערבות לדירה (אך גם עליו חתומים ערבים כך שקרוב לוודאי שזה לא רלוונטי)

במידה ולא ניתן לקיים אף אחד מתנאים אלו עדיף לוותר על הסכם שכירות סטנדרטי זה ולדחות את השוכר מחשש אמיתי שיכול להיגרם לכם נזק משמעותי.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל