שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם שכירות בלתי מוגנת: מה לא לעשות בהסכם שכירות?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

הסכם שכירות בלתי מוגנת

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הסכם שכירות בלתי מוגנת הנו הסכם שניתן להורדה כאן ואורכו 2 עמודים בלבד. הסכם שכירות בלתי מוגנת בהחלט מקובל ועושים בו שימוש באלפי דירות בכל שנה. אך, מאחר והוא תוכנן באופן גלובלי, ברגע שעושים בו שינויים הכוללים הוספה או הסרה של סעיפים דברים יכולים להסתבך והשוכר יכול למצוא עצמו ללא הגנה מספקת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

כאשר אתם כשוכרים מגיעים לשלב החתימה על הסכם שכירות בלתי מוגנת עליכם לדעת מה המשמעות של חתימה על הסכם זה, מה הסיכונים שאתם נוטלים על עצמכם, ועוד פרטים רבים. אנו ריכזנו 10 טיפים חשובים שאותם יש לחפש בהסכם השכירות ולהוסיפם במידת הצורך וזאת כדי שתהיו מוגנים באמת.

הסכם שכירות בלתי מוגנת: 10 טיפים חשובים!

1. סמוך עליי! אז זהו שלא סומכים על המשכיר בשום שלב גם אם מדובר באחד האנשים היותר נחמדים שפגשתם בחייכם. כאשר מגיעים לחתימה על הסכם שכירות ומדברים על כסף לא משאירים קצוות פתוחים וחשוב מאוד לשמור על הדברים בכתב כאשר הניסוח ברור וקריא לשני הצדדים כך שלא ניתן לפרש את הנאמר לשני אופנים.

2. הסכם שכירות בעל פה אינו חוקי ואינו תקף כאשר עוסקים בנדל"ן. אל תתפתו להסכים לקיים הסכם שכירות בלתי מוגנת שנאמרת בעל פה או באמצעות הטלפון. הסכם שכירות שנעשה בעל פה לא יינתן לאכיפה ולכן קבלת הסכם זה תהיה בעייתית במיוחד כאשר ויוצרו חילוקי דעות בין השוכרים למשכיר וכפי שנאמר בסעיף הראשון עדיף להימנע מכך.

3. אופציה בהסכם שכירות בלתי מוגנת להארכת תוקף הסכם השכירות לתקופה נוספת. מאחר ואין לכם שום זכויות על הדירה אותה אתם שוכרים, יכול בעל הדירה לפנותכם בתום מועד השכירות ללא שום בעיה ולכן במידה ונראה לכם שהדירה מתאימה לצרכים שלכם גם בשנים הקרובות מומלץ להוסיף אופציה בחוזה השכירות כך שתהיו רגועים בשכירות.

4. מתן אפשרויות יציאה בהסכם עצמו שיאפשרו לכם לסיים את תקופת השכירות לפני הזמן על ידי תשלום קנס על סך חודשיים כך שבעל הדירה ימצא דייר חלופי או על ידי איתור שוכר שמקובל על בעל הדירה שימלא את מקומכם. חוזה ללא אפשרויות יציאה לא יהיה חוקי ויש לוודא שזכותכם זו נשמרת גם קודם לחתימה על הסכם השכירות.

5. הוסיפו אישור לשכירות משנה במידה ואתם סטודנטים או אנשים שטסים לחו"ל לתקופות שונות בשנה וזאת כדי שלא תדרשו לשלם מכיסכם על תקופות ממושכות בהם אתם לא מתגוררים בדירה. ישנם בעלי בתים שלא ישמחו לקבל דרישה זו אך היא הכרחית במידה ורוצים לצאת הביתה לחופשת סמסטר או לטוס לעבוד בחו"ל ללא דאגות.

6. וודאו שמותר לכם לשפץ או לעצב את הדירה השכורה כראות עינכם כל עוד תחזירו את המצב לקדמותו. בחלק מהדירות נאסר על קדיחת חורים או תליית אביזרים שונים ובכך אתם מגבילים את עצמכם מתליית וילונות יפים או עיצוב הדירה בצורה חמה וידידותית עבורכם. עיצוב דירה שכורה יכול לשנות את ההרגשה הכללית בדירה וחבל לוותר עליה.

7. הגדירו אחריות בצורה ברורה למקרים שונים בהם צפויים להיפגע חפצים או תשתיות הבית. במידה ומדובר בנכס ישן יש להוסיף סעיפים המתייחסים לצנרת ולפרטים נוספים. חובה לקבוע מי אחראי על בלאי סביר (המשכיר) למעט החלפת נורות ותחזוקה שוטפת ומהו בלאי שאינו סביר שנופל תחת אחריותו הישירה של השוכר (שיש שהתנפץ / חור בדלת) ועוד..

8. חשבו את גודל הדירה, במקרים רבים דירה מתוארת כגודל מסוים כאשר בפועל היא קטנה בהרבה. חשוב להחליט על דירה לפי ראות העניים ולפי תחושת השטח שמתאימה לצרכים שלכם ולא על פי גודל מספרי שמתואר על ידי בעלי הדירה. מדד הארנונה יכול להיות תחשיב טוב לגודלו האמיתי של הדירה וניתן להסתמך על חשבונית הארנונה במקום להסתמך על בעל הדירה.

9. בדקו את ההוצאות הנלוות כדוגמת ועד הבית, דמי ניהול בבניין דירות, ארנונה ועוד. דירות מסוימות מצריכות עלויות גבוהות מאוד בתחזוקה ובשימוש במשאבים. בנייני דירות חדשים הכוללים מעליות, שטחים ציבוריים ודודים חשמליים מביאים את צריכת החשמל וההוצאות הגלובליות למשמעותיות מאוד ויש לבקש לראות את ההוצאות המשולמות על ידי השוכר הקיים או בעל הדירה.

10. מחיר מחיר מחיר יש לבחון מה המחיר אותו דורשים בעלי הדירה ולא לחתום על הסכם שכירות בלתי מוגנת קודם שבדקתם שאכן זהו מחיר הגיוני לגודלה ומיקומה של הדירה. ניתן לברר בלוחות השכרת דירות כדי לקבל תמונת מצב לטווח המחירים הנהוג בסביבה כך שלא תתפתו לחתום על הסכם שיחייב אתכם לשלם הרבה יותר ממה שהייתם נדרשים בדירה אחרת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

הסכם שכירות בלתי מוגנת שאינו עומד בעשרת הטיפים שמופיעים למעלה מחייב תיקונים ושינויים כך שיתאים לצרכיו של השוכר. הסכם שכירות בלתי הוגנת כידוע יכול להיות קצר או ארוך, לעסק או לדירה, לשכירות ראשית או משנית ולכן הוא נכתב בצורה גלובלית וללא הרחבה יתרה בנושאים רבים ולכן יש חובה להוסיף / להסיר / לשנות סעיפים רבים עד שיענה על דרישות הצדדים ויחשב כהסכם שכירות הוגן.

טיפ אחרון!

היעזרו בטופס סיום חוזה שכירות כדי לשמור על תהליך הסיום של ההתקשרות הוגן ומקצועי. כאשר נעזרים במסמך שנקבע מראש ומצורף להסכם השכירות בהחלט ניתן לפתור את מרבית התקלות שנוצרות בסיומם של הסכמים רבים הכוללים אי הבנות לגבי הצורך בסיוד הדירה או החזרתה למצבה הקודם, האופן בה מבטלים את הערבויות להסכם השכירות וכמובן החזרת המפתחות וניתוק יחסים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק