דירת גן וגג: איך מחליטים על דירה מיוחדת לקנייה או השכרה?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

דירת גן וגג להשקעה ומגורים
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

דירת גן ודירת גג הן דירות מיוחדות. דירות אשר מתאימות לאוכלוסיות מסוימות ובדרך כלל יש להן ביקוש גדול יותר מאשר דירות רגילות אך זה כאמות בהתאם לעוד מגוון קריטריונים נוספים שחשובים לקונה דירה פוטנציאלי כיום. כאשר נדרשים לבחור דירה להשקעה או אף למגורים יש משמעות רבה לכנות ולהבנה של הצרכים שלכם.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

דירות מיוחדות אלו מחייבות תחזוקה שונה, פונות לאוכלוסיות אחרות וכמובן עולות לרוב יותר כסף וזאת מאחר ושטחם לרוב גדול יותר (2 דירות בקומה במקום 4). בחירה בדירת גן לדוגמה תשפיע באופו ישיר על אופי עיצוב הדירה וחיברה בדירת גג מצד שני תשפיע על הפרטיות לה זוכים המתגוררים בדירות פנטהאוז.

מהו דירת גן?

המיוחדות שבדירת גן מורכבת במעט לתיאור לאדם שלא התגורר בקומה 0 מעולם. אולי זה החיבור לטבע, אולי זה המגע באדמה, או שאולי סתם התחושה של בית קרקע בתוך העיר היא שעושה גורמת לדירת גן להרגיש כל כך טובה ומתאימה. תושבים שגדלו בבתי קרקע מרגישים את הצורך לדרוך על קרקע מוצקה והם מחפשים דווקא דירות גן.

צבע וצורה שיש לדירת גן אין בדירות אחרות בבניינים. במקרים רבות מדובר בבניין דירות מטופח הכולל גנן מקצועי שמגיע ומתחזק את גינותיה של הבניין באופן תדיר ואזי הצבע והריח של הירק והפרח מתלווים פנימה עם כל משב רוח נעים בבקרים ובערבים. שאון העיר המתערבבת עם הטבע הירוק והמיוחד כל כך הופכים את הדירה למקום חמים ונעים.

עיצוב דירת גן מסיבה זה תהיה תמיד עם ניצול מקסימלי של השטח שעוטף את הבית. במידה והצמחייה מטופחת ומסתירה את הבית פנימה מפני עוברי הרחוב ייתכן מאוד שמעצב הפנים יבקש להרחיב ולהשקיע בחלונות זכוכית גדולות כדי להכניס יותר אור וצבע ומצד שני במידה והסביבה המידית אינה סימפתית יהיה צורך בעיצוב ייחודי שיענה על הסתרת הנוף הניבט מהחלון.

כניסה פרטית היא יתרונם הבולט של דירות גן. היכולת להיכנס ולצאת מהבית ללא צורך בפגישה עם השכנים, ללא תלות במעלית או בחדר מדרגות (מאובק וחשוך לעתים) היא פריבילגיה אדירה. הכניסה הפרטית מאפשרת לכם להשקיע יותר בכניסה לדירה וכמובן מאפשר לכם לעשות שימושים נוספים עם הדירה ביתר קלות.

גינה / חצר אמנם לא תמיד יהיו הכי מטפחים אך כאשר יש ילדים קטנים והמשיכה שלהם היא לטבע, למשחקים ולאוויר הפתוח אין יותר טוב מחצר נוחה ובטוחה בה הילדים יכולים להסתובב חופשי כל שעות היום. מעבר לכך במידה והגינה מטופחת ניתן להשקיע מעט כסף בנדנדה או בכיסאות ישיבה נוחים לקריאת עיתון הבוקר יחד עם הקפה תחת כיפת השמיים.

השימושים שנעשים בדירת גן משתנים בהתאם למתגורר בו. לכל דייר יש רצונות שונים מדירתו ולכן אין לכך הגדרה מדויקת מעבר למגורים אך בכל זאת יש מעט סיבות שמחיבות רבים לבחור דווקא בדירת גן:

חלוקת דירה לשם השכרתם כיחידות דיור אינה תמיד חוקית או מתאפשרת אך בדירות קרקע בעלות כניסה פרטית בהם השוכרים לא צפויים להיתקל הרבה עם דיירי הבניין האחרים זהו דירה אידאלית לחלוקה / פיצול (אנו ממליצים יחד עם היתר כמובן). דירות קטנות ומחולקות אלו מתאימות בעיקר לזוגות צעירים ולסטודנטים ובעל הדירה מרוויח מעט יותר על השקעתו בנכס.

עבודה בדירה בהחלט מחייבת כניסה פרטית וראויה. כיום עם התפתחות עידן האינטרנט והגלובליזציה הופכת כל דבר לפשוט וקל יותר ויותר קליניקות ומרפאות לצד שירותים פרטיים של עורכי דין ומתווכים נעשים מתוך הבית. כאשר אדם עוסק במקצוע חופשי כעצמאי יהיה לו יתרון משמעותי בדירת גן בה ניתן לקבל לקוחות מבלי להפריע לשכנים או לבני המשפחה על ידי יצירת כניסה נפרדת לחדר בבית.

ילדים הם שמחה אך גם אוהבים להשתולל. דירה קטנה בקומת ביניים בבניין דירות לא תהיה נוחה עבור גידול ילדים וזאת מאחר וכל יציאה לשחק מחייבת יציאה לרחוב או ללובי הבניין. דירת גן אשר יש לה גינה פרטית סגורה ומגודרת היא הפתרון המושלם להורים לילדים שרוצים לשלב בין העיר לבין החופש של הכפר. כלומר, אין צורך בדאגות גם כשהילדים משחקים בחוץ.

סיכונים בדירת גן אם זאת קיימים יותר מבדירות אחרות כאשר המרכזית שבהם היא פריצות של גנבים שמוצאים דירות אלו כקלים ופשוטים במיוחד. אך לא רק, ישנם ימים גשומים בחורף בהם יש הצפות והראשונים לספוג זרמי מים אדירים אלו הם בעלי דירות הממוקמים בקומת הקרקע. קרי, דירות גן. לכן חשוב לבדוק שאתם מגיפים תריסים בלילות / כשאתם לא שם. וקנים דירה בכביש משופע או כאשר אתם מוגבהים מתעלות הניקוז באופן משמעותי.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

מהו דירת גג?

המיוחדות שבדירת גג נובעת משילוב של מגוון טעמים שיפורטו בהמשך. דירות הגג נחטפות בעיקר על ידי בני המעמד העליון ואלו המשתכרים יפה אך גם בידי תיירים המחפשים מקום ללון לתקופה קצרה או לתושבי חוץ המחזיקים דירות בישראל. דירות פנטהאוז הן רחבות ידיים ומרווחות ונהנות מפרטיות גבוהה יותר מאחר ואין אף אחד מעליהם – הסיבות שהן כה מבוקשות:

הנוף המרהיב שניבט מדירות גג משפיע מאוד על קונים רבים. בערים כדוגמת ירושלים בהם הנוף יכול להיות בעל משמעות כפולה הדרישה לדירות פנטהאוז גבוהה אף יותר ולעומתה העיר תל אביב זוכה לביקוש לדירות פנטהאוז על ידי אנשים אמידים שרוצים להיות מעל לשאון העיר ולצפות בה גם במהלך הלילה כאשר הכל שקט.

האוויר הנקי חשוב יותר ויותר ככל שמתבגרים. יש גיל בו לומדים ליהנות מהפרטים הקטנים ומהדברים שנראים לנו ברורים מאליהם. בערים המתועשות של ימינו עם אלפי הרכבים על הכביש. התעשייה, והקניות יש חשיבות הולכת וגדלה לעצירה ולנשימה של אוויר נקי ויש בעלי דירות רבים שמבקשים לסיים כל יום עם אוויר נקי שרחוק ככל הניתן מזיהומי העיר ודירת גג עונה על צורך זה.

האור הטבעי שנכנס מבעד לחלונות ומהמרפסת של הבית לדירת גג לא ניתן להחלפה בשום צורה שהיא. הערים הולכות ונהיות צפופות יותר ויותר וככל שיורדים בקומות הבניין מספר שעות האור יום הטבעי הולך וקטן כאשר עוד ועוד גורדי שחקים מסתירים את השמש הטובה והחמה משליחת קרניה לדירה ודווקא דירות פנטהאוז נבנות לכיוון השמש וזוכות לאור יום בוהק במהלך היום.

שקט ופרטיות חשובים לבעלי דירות גג. דירת גג לרוב תהיה מתכוננת כך שניתן יהיה לנצלה בצורה המיטבית תוך שמירה על פרטיות. בגלל גובה דירות הגג לרוב יהיה בהן שקט יחסי ובמגדלים הגבוהים אף יכול להיות במקרים נדירים שקט מוחלט. על שקט ופרטיות לצד אור טבעי ונוף עוצר נשימה משלמים כסף רב.

השימושים שנעשים בדירת גג לרוב יהיו לצורכי מחייה בלבד. ניתן לארח חברים וליהנות מאורח חיים עשיר ואיכותי אך קשה לעשות שימושים נוספים עם דירות אלו ואולי בדיוק מסיבה זו הם מבוקשים יותר מתמיד – אנשים רוצים פשוט לחיות. ולמרות זאת יש שימושים נוספים לדירת גג:

בנייה על הגג הוא פוטנציאל אדיר עבור משקיעים. משקיעים רבים יבחרו לקנות דווקא דירת גג לאחר שהם בדקו את זכויות הנכס וגילו שניתן לקבל אישורים לבנות על גבי הגג או לפחות לסגור את המרפסת הגדולה לטובת חדרים נוספים בבית. דירות גג במקרים רבים מאפשרים סגירת מרפסות וחלוקת הדירה לשם השכרתה או מכירתה לאחר מכן.

דירות נופש לתיירים צריכות להיות ממוקמות היטב ובמרכזי הערים ולמרות זאת יש צורך במילוי שביעות רצונם עם שירות טוב ועם חוויה עוצרת נשימה ובדיוק למקום זה נכנסים דירות גג אשר מציעים למבקרים בהם חווית עיר יחד עם שקט ורוגע שבהם ניתן לתכנן את חוויות המחר. דירות אלו קלות לעיצוב והתאמה אישית מאחר ויש בהם מרחב גדול מאוד ענו ניתן לעבוד ולסדר לטעמכם האישי.

בסופו של דבר, בחירת דירה נעשית על בסיס הקונה ולכן הכל בהתאם לצרכים שלכם. ועליכם לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

 • האם פרטיות חשובה לי?
 • האם אני מתכננן להתגורר בדירה או להשכירה?
 • האם אני מתכנן לנהל חיי עבודה במקביל למגורים?
 • האם אני רוצה שילדיי ישחקו בכיף?
 • האם יש עוד פרמטרים שחשובים לי:
  • אור יום
  • אוויר נקי
  • נוף
  • שקט
 • לבסוף, האם אני יכול לעמוד בעלות דירת גן או גג?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: