בדיקת שוכרים: אילו בדיקות רקע לשוכר יש לעשות?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

בדיקת שוכרים - בדיקת רקע לשוכר פוטנציאלי
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בדיקת שוכרים הכרחית בכל הסכם שכירות. הצורך בביצוע בדיקות רקע מעמיקות ברור מאליו מאחר ושוויה של דירה ממוצעת כיום עומד על 1.3 מליון שקל ולא נרצה להפקיד נכס כה יקר בידיו של נוכל ויתרה מכך לא נרצה להגיע למצב בו אנו נגררים בין דיונים בבתי משפט רק כדי שנוכל לפנות דייר סרבן מהדירה.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

בעוד בעבר כתבנו על בדיקת רקע לשוכר המתמקד באספקטים הכלכליים והחברתיים הרי שבכתבה זו ננסה להגדיר מה הוא בדיקת שוכרים שנע על הציר המשפטי והעבר הנדל"ני של השוכר. בדיקות אלו משלימות את התמונה המלאה ומאפשרות התייחסות רצינית יותר והגדרת שכירות ארוכת טווח יציבה ומשתלמת לשני הצדדים.

בדיקת שוכרים פוטנציאליים ברמה הראשונית

עוד כאשר השוכרים הפוטנציאליים רבים חשוב לבצע סינון ראשוני כדי לברור את השוכרים שנראים לכם הכי מתאימים עבורכם. איך עושים זאת? פשוט מאוד נעזר בכמה שאלות סינון שיכולות לענות על הספקות שלכם:

  1. האם אתם מכירים את השוכר בהיכרות מוקדמת?
  2. האם מדובר באדם יציב, מקום עבודה מסודר?
  3. האם מדובר במשפחה או ברווק? (בהתאם לגודל הדירה)
  4. מהו פרק הזמן בו מעוניין השוכר לשכור את הדירה?
  5. האם יש ביכולתו של השוכר לשלם את דמי השכירות חודש בחודשו?

רוצה לבדוק את השוכר?: בדיקת יכולת כלכלית

בנוסף ניתן לנהל שיחה עם השוכרים הפוטנציאליים מתוך ניסיון לתהות על קנקנו של כל שוכר ושוכר. שיחה עם השוכר יכולה לגלות לכם האם האדם שעומד מולכם רגוע, רציני, מחובר בשורשים למקום, כלומר מחויב לעמוד בסטנדרטים בסיסיים כדי לשמור על שמו הטוב. וכמובן, להרגיש האם יש לכם חיבור אמתי וכנה עם השוכר.

רק לאחר שסיננתם את השוכרים היציבים, המחוברים, והנאים בעיניכם שתמשיכו הלאה בסינון השוכר שמתאים לכם. כן, בימינו הביקוש לדירות (במיוחד אלו הסבירות) כה גבוהה שיש לכם את הכוח לבחור את השוכרים שמתאימים לכם ולכן מומלץ לנצל זאת היטב.

בדיקת שוכר פוטנציאלי בדקדקנות

הבדיקה המעמיקה יותר לשוכר הפוטנציאלי כבר תיראה אחרת לגמרי, במידה ומדובר בחוזה שכירות ארוך טווח אף משתלם לשכור חוקר פרטי שיעשה עבורכם בדיקת רקע מלאה שתחשוף בפניכם מידע רב אודות השוכר כך שלא תהיו מופתעים בעתיד. במקרים בהם מדובר בעסק הדבר הופך לחשוב עוד יותר ובדיקה מקיפה יכולה לחסוך לכם עגמת נפש רבה.

בדיקת רקע לשכירויות קודמות היא נקודת פתיחה רצינית מאוד. נהוג ורצוי לבקש מן השוכר את מספר הטלפון של המשכירים הקודמים ומשך הזמן בה בילה בכל דירה. עם רשימת הטלפונים ניתן ללמוד פרטים רבים אודות השוכר. האם השוכר משלם בזמן, האם השוכר ישר והגון, האם השוכר יהיה שכן טוב ונעים ובכך אתם יכולים להתקדם צעד אחד קדימה.

רק לאחר שמקבלים תשובות מרגיעות ומבטיחות שמדובר בשוכר טוב שתוכלו לחתום עמו על חוזה שכירות ל10 שנים ואף יותר. כאשר מדובר במשפחה נורמטיבית ששוכרת דירה לזמן ארוך שני הצדדים מרוויחים מכך ולכן השקעה בכמה טלפונים בהחלט אינו הרבה לדרוש. ברוב מוחלט של המקרים תשמעו מחמאות והמלצות חיוביות אך הסיכון שהשכירות לא תעלה יפה מחייבת אתכם בבירור מעמיק.

בדיקת רקע משפטי לשוכר על ידי עורך דין יכולה לתת לכם רוגע נפשי משמעותי במיוחד. עורך דין רשאי לעשות שימוש עם מערכות שונות ולברר פרטים שאדם רגיל אינו מסוגל. אם זאת כיום ניתן למצוא מענה על כמעט כל תיק משפטי באמצעות אתרי כדוגמת תקדין ואחרים. חיפוש מהיר ותשלום לא סימפתי במיוחד יגלו לכם פרטים רבים.

בדיקת רקע משפטי לשוכר יכולה להעלות מקרים בהם השוכר נחשד בהונאה, בגנבה או בכל דוגמה אחרת לחוסר תום לב. במקרים בהם אדם הפר אמון בעבר לא נרצה להשכיר לו את הנכס היקר שבבעלותנו ולהסתכן בכך שהשקעתנו תרד לטמיון ולכן בירור משפטי בהחלט נחשב משאב לגיטימי לבירור קודם להשכרת דירה.

 

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: