שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:10
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אלפי פועלי בניין פלסטינים יקבלו היתרי כניסה לישראל בקרוב!

נושאים מרכזיים

אלפי פועלי בניין עובדים בישראל

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

אלפי פועלי בניין צפויים לקבל אישורים כבר בקרוב להיכנס לתחומי מדינת ישראל וזאת כדי שניתן יהיה להגשים את מטרות הממשלה בתחום הדיור. שר האוצר משה כחלון מבין שכדי לעמוד בהבטחות הבחירות אותן ללא ספק הוא מנסה להגשים עליו לאפשר את כניסתם של עשרות אלפי פועלי בניין פלסטינים לתחומי ישראל וזאת לאחר שעד כה לא הצליחו להגיע להבנות עם הממשל הסיני על ייבוא עובדים והבאת פועלי בניין מאירופה גם היא לא עלתה יפה. כדי לעמוד בשורה ארוכה של יזמות ושיווק מסיבי של עשרות אלפי יחידות דיור שתחילת העבודות עליהן צפויות לצאת לדרך כבר בחודשים הקרובים הבינו באוצר שעליהם לספק פתרונות בנייה נוספים מעבר להקלות ברגולציה ובדחיפה במתן האישורים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

כדי לוודא יכולת זו נפגש שר האוצר משה כחלון עם השרים לענייני חוץ וכלכלה ברות הפלסטינית כדי לקבל את אישורם ותמיכתם במהלך. מעבר לכך ישב שר האוצר ותקצב את צה"ל כדי לאפשר הקלה בבידוק במחסומים כך שפועלים פלסטינים יוכלו לעבוד יותר שעות ולהגיע לביתם כאשר הם לא תשושים לגמרי כאשר התקווה היא שיהיה מספיק ידיים עובדות להרים את שורת הפרויקטים שיוצאים לדרך בו זמנית:

בתכנית האוצר להכפיל את מספר הדירות שנבנות במהלך השנים הקרובות וזאת כדי לצמצם את הפער הבלתי נתפס בין היצע הדירות ובין הביקוש הקשיח שרק הולך ומתגבר. מעבר לכך על שר האוצר לעבוד מהר וללא לאות וזאת מאחר ולציבור הישראלי כבר אין סבלנות ומזמן אינו סומך על אנשי הציבור והבטחותיהם לאחר כישלון מיזם מע"מ 0 של שר האוצר הקודם והבטחות ראש הממשלה ושרים אחרים לעשות הרבה בנידון מבלי שנעשה דבר בפועל. רבים שואלים את עצמם האם לקנות דירה בשנת 2016 ועל כך רוצה להשיב שר האוצר – כן!.

מה המשמעות של אלפי פועלי בניין פלסטינים?

אמנם הכנסתם של עשרות אלפי פועלי בניין פלסטינים אכן צפויה להגדיל משמעותית את קצב הבנייה בישראל אך טמונים בה סיכונים אדירים לביטחון תושבי ישראל בכל רחבי הארץ. כדי שמהלך זה יצא לפועל על הצבא להעביר כל פעול בידוק קפדני אך מעבר לכך לבצע בדיקות רקע עבור עשרות אלפי פועלים דבר שמצריך מערך לוגיסטי אדיר ומשאבים משמעותיים שכבר הוקצעו על ידי משרד האוצר. החשש הגדול הוא מכך שמספיקים כמה עשבים שוטים שינסו לפגע מכל סיבה שהיא כדי לנטרל יוזמה מבורכת זו בה אנו נותרים עם רעיונות מצוינים ועם פרויקטים המשווקים לציבור הרחב אך בלי ידיים עובדות.

התיאום הביטחוני עם הרשות הפלסטינית צפוי לאפשר העברה בטוחה יותר של פועלים שייהנו מהכנסה גבוהה יותר אך למרות זאת הסיכון אכן קיים ולכן במשרד האוצר ממשיכים במגעים האינטנסיביים עם מדינות אחרות כדי לאפשר ייבוא פועלי בניין ממזרח אירופה ובתקווה גם מסין. במשרד האוצר מקווים שברגע שהציבור הישראלי יראה שעשרות אלפי צעירים רוכשים דירות במחיר סביר הם ישנו את הגישה ויבחינו שאכן כעת דואגים להם וכך יתמתן הביקוש לדירות והציבור יהיה סובלני יותר עד לזכייתו בדירה משל עצמו. במידה ודברים לא יתקדמו מספיק מהר משלל סיבות הציבור הישראל לא ימתין עוד אלא יסתער על כלל הדירות כפי שאנו רואים בחודשי נובמבר ודצמבר לשנת 2015 בהם נרכשו יחד כ18,000 דירות – מספר שיא! וללא הקשר ליזמות כחלון.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan