שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:18
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

חוזה שכירות: איך מוצאים שותפים לדירה?

נושאים מרכזיים

שותפים לדירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שותפים לדירה יכולים להיות אנשים מצוינים שיהפכו לחברים קרובים כל חייכם ובאותה רמה שותפים לדירה יכולים להפוך לסיוט מתמשך של אי נעימות וסבל. לפני חתימה על חוזה שכירות חשוב מאוד לבצע בירורים ולנסות ללמוד ככל הניתן על השותף או השותפה הפוטנציאליים. אז איך מוצאים שותפים לדירה שעונים על הדרישות שלכם והיכן כדאי לחפש אותם?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אם נחלק את תהליך איתור השותפים לדירה לכמה שלבים נגלה שיש מבחר אדיר של מועמדים שישמחו להצטרף לגור איתנו בדירה אבל מאחר והכוח נתון בידינו ננסה לסנן ולבחור שותפים שעונים על הדרישות האישיות שלנו. אמנם לא צריך להוסיף דרישות מוגזמות אבל דרישות סבירות בהחלט אפשריות.

שותפים לדירה: החלטה על הדרישות מהשותפים

המשמעות של בחירת שותפים נכונים כה גדולה שמומלץ לעצור ולחשוב לפני שמתחילים לאתר שותפים לדירה. אנשים גדלים במקומות שונים ובהוויות אחרות וכדי להבין זה את זה יש להתפתח ולגדול במקומות זהים. וניתן לקטלג את השותפים הפוטנציאליים לדירה בארבעה קטגוריות פשוטות:

דתיות השותפים לדירה רלוונטית יותר מתמיד. בני העדה החרדית אמנם לא נוטים להתגורר בדירות שותפים אך הקהילה הדתית לאומית מתגוררת בדירות שותפים ובהמוניהם. שותפים דתיים לדירות מחפשים אדם שגדל באופן דומה אליהם, בן למשפחה דתית, אדם שמבין את הטרמינולוגיות וההוויה הדתית – חסידית וחי לפי מסורת בית אבא.

אמנם דתיים מאוד אוהבים להתגורר בדירות שותפים עם שוכרים כמוהם אך אין זה דבר שמוגבל רק לדתיים. גם בני קיבוץ ובני הפריפריה יעדיפו להתגורר עם שותפים שגדלו כמוהם הרחק משאון העיר הגדולה והרחק ממותגים ובגדי אופנה וכ"ו.

העדפות האכילה של השותפים לדירה יכולה להיות משמעותית מאוד עבור רבים. צמחונים וטבעונים שכיום מונים כעשירית מהאוכלוסייה בישראל מתקשים לחיות בדירה עם אדם שאוכל בשר ודגים ולטעמם חי בחטא. כאשר מחפשים אדם בעל העדפות תזונה דומות לשכם מדובר גם בשוכרים בעלי מידות גוף דומות או תכונות אכילה זהות.

כשרות במזון מחייבת התחשבות האחד בשני וכך שוכרים השומרים על כשרות במהלך כל השנה נדרשים לאתר שוכר שיעמוד בדרישות הבסיסיות של כשרות ולא יבשל עם כלים משותפים בשר וחלב בו זמנית. אך זהו תנאי פחות בעייתי מאחר ואפשר להתקיים עם סט כלים ייחודי לאוכלי הכשר או להסכים על דירה כשרה מראש.

אישיות השותף צריכה להיות במרכז העניינים. אישיות נקייה ומסודרת, אדם רציני ובעל השקפת עולם ישרה והגונה בהחלט תהיה האישיות אותה תרצו בדירה שלכם כשותף. ניתן לחלק את השותפים לשני מחנות בולטות. אלו המבולגנים והלא יציבים, אנשים אשר עובדים למחייתם ועומדים בתשלום שכר הדירה. אבל, זורמים.. ואילו המחנה השני שיציב, רציני ומתקדם לאן שהוא בחיים ולרוב אף יהיה מסודר יותר וקל יותר למחיה משותפת.

לכל אישיות יש יתרונות וחסרונות ועליכם לקבוע אילו יתרונות הן חשובות לכם ואילו חסרונות לא באות בחשבון. ההחלטה והכוח בידיים שלכם אז מומלץ לעשות בו שימוש זהיר ורציני.

עמדות פוליטיות יכולות במקרים נדירים להיות בעלי השפעה רבה. קשה עד בלתי אפשרי במקרים מסוימים להתגורר בדירה בה יש שותף בעל דעות פוליטיות נוגדות לשלכם במיוחד בישראל הקטנה והמחולקת. ימניים לא יוכלו להתגורר בדירה בה שותף שייך למחנה השמאל הרדיקלי ואילו שמאלנים יתקשו להתחבר לאדם המגע ומשתתף פעיל במחנה הימין מאחר ודעות פוליטיות אלו טבועות באדם ולרוב גם שייכות למקורות שונים בהם גדלו השוכרים.

שותפים לדירה: פרסום מודעה וסינון מועמדים

מאחר ופרסום מודעה באתרי דירות להשכרה פונה לקהל רחב מאוד של שוכרים פוטנציאליים. ננסה לפנות אל השוכרים שלנו באמצעות קבוצות פייסבוק שפונות לקהלי היעד שלנו כדוגמת קבוצות פייסבוק לדירות סטודנטים או דירות לדתל"שים ועוד אין ספור קבוצות מפולחות. בנוסף ניתן לפנות לקהלים מבוגרים יותר על ידי שימוש בלוחות מודעות בקרבת הדירה או במקומות בהם אתם אוהבים לשהות.

סינון ראשוני בפרסום יכול להיעשות על ידי הוספת קריטריונים שונים כבר במודעה עצמה. כמה דוגמאות לסינון יעיל של שוכרים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

  • דירת שותפים מחפשת שותפה שומרת שבת ואוכלת כשר.
  • דירת סטודנטים מחפשת סטודנט צעיר ונמרץ לחדר פנוי בדירה.
  • אנו מחפשים שותף נקי, שקט ומסודר לדירה מדהימה במרכז העיר.

חשוב מאוד להבהיר בדיוק מה אתם מחפשים. חשוב להוסיף כמה שיותר פרטים קטנים שחשובים עבורכם במודעה שמתפרסמת. את הפרסום ניתן לפרסם בסמוך למקומות בילוי מועדפים עליכם ובסמוך לבית הכנסת, מועדון חברים או האוניברסיטה בה אתם לומדים כך שממילא יפנו אליכם אנשים מתאימים ותואמים לדעותיכם.

היכרות ראשונית עם השוכרים שמגיעים לראות את הדירה יכולה להגיד לכם הרבה מאוד אודות השותף. ניתן לתת לתחושת הבטן להוביל או שאפשר לבחון את האופן בו המועמד הפוטנציאלי מתלבש ולאופן בו הוא מדבר ומתנהג במהלך הביקור בדירה. היכרות זו תשמש אתכם כדי לבחון האם יש היתכנות למגורים משותפים שיהיו טובים ומועילים לכולם אך בעיקר לכם.

בדיקת רקע נדרשת לפעמים כאשר עולים סימני שאלה אודות פרטים שמסר המועמד או המועמדת. אמנם מדובר סך הכל בשוכר ואין אפשרות לשכור שוכר פרטי אך טלפון או שניים לחברים או למוסד בו הוא או היא לומדים בהחלט יתנו לכם את האישורים הנדרשים כדי לאמת את דבריהם וכידוע כיום שיחה אינה עולה כסף.

חוזה שכירות חייב להיות מותאם לאופי השותפים לדירה. חוזה שכירות לסטודנטים צעירים ופרועים חייבת להכיל סעיפים נוספים שיגנו על הנציג של השוכרים בדירה. חוזה שכירות של שותפים מבוגרים יכולה להתבסס על חוזה שכירות סטנדרטי שמקובל להוריד באינטרנט.

שותפים לדירה שחותמים על חוזה שכירות שהותאם עבורכם, שותפים המגיעים מרקע דומה ומחזיקים בתחומי עניין משותפים ונמצאים באותו המיקום בחיים יהיו השותפים האידאלים ביותר.  שותפים לדירה שנבחרו בקפידה יהיו לא רק משמעותיים עבורכם ברמת החיים המשותפים אלא גם ברמת החברות והאחריות שיש לאחד לשני ולא מומלץ להתפשר על פחות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan