שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

אופציה בחוזה – הארכת חוזה שכירות בלתי מוגנת

נושאים מרכזיים

הארכת חוזה שכירות

אופציה בחוזה – הארכת חוזה שכירות בלתי מוגנת על ידי שימוש בסעיף האופציה. אבל מה זה אומר ואיך עושים את זה?

מהו אופציה בחוזה שכירות?

כאשר אתם חותמים על חוזה שכירות בלתי מוגנת אתם בעצם מסכימים לחוזה שכירות שבה אין לכם זכויות על הנכס גם במידה ותתגוררו בו שנים רבות. מאחר ואין לכם זכויות ייתכן וכאשר תסתיים תקופת השכירות תדרשו להתפנות לטובת שוכר אחר שמוכן לשלם יותר או לחלופין לטובת בני משפחת המשכיר, אבל במידה ואתם בכל זאת רוצים לשכור את הדירה לאורך זמן הרי ששימוש באופציה בחוזה שכירות בהחלט תעזור לכם.

אופציה בחוזה שכירות יופיע כסעיף בחוזה השכירות בה כתוב שלאחר תום תקופת השכירות ביכולתם לחדש את החוזה לתקופה נוספת תחת כללים זהים ועם עליית מחיר השכירות בX כסף כפי שמוסכם על הצדדים ולרוב עושים זאת בהצמדה למדד השכירות באזור הדירה.

למה להשתמש באופציה בחוזה שכירות?

הסיבה שבעלי דירות מסכימים לסעיף אופציה לשכירות של דירה היא הרצון ליהנות משוכר יציב לאורך זמן כך שהם יוכלו להרוויח תשואה קבועה לאורך שנים מהדירה להשקעה או מהנכס אותו הם לא צריכים שהתקבל בירושה וכ"ו , אחרי הכל אופציה לחוזה שכירות הנה זכות שניתנת על ידי המשכיר לשוכר על בסיס הנחה שיכולה לצמוח כאן ידידות מופלאה אך כאשר ישנם הפרות בתקופת השכירות לא בהכרח שתוכלו לבקש את קיום האופציה מאחר ולרוב אופציה לחוזה שכירות תקפה בתנאים מסוימים ובעמידה בכלל תנאי החוזה הקיימים.

במידה ואתם משפחה ויש לכם ילדים הרי שסעיף האופציה לשכירות בהחלט יפתה אתכם וזאת מאחר ותוכלו ליהנות משכירות קבועה בלי הצורך לטלטל את הילדים כל תקופה לדירה אחרת דבר שמאוד קשה על משפחות. אופציה בחוזה שכירות מעיד על רצינותו של בעל הדירה ובעצם משמש כהצהרת כוונות על כך שאתם יכולים להתבסס על דירה זו ולשלוח את הילדים לבתי ספר, לפתח חברויות ולהתחבר לקהילה המקומית בלי החשש הקבוע שתדרשו בשלב כלשהו לעבור ולאבד את כל מה שבניתם.

אופציה להארכת חוזה שכירות לעסק

הארכת חוזה שכירות בלתי מוגנת על ידי אופציה בא לידי ביטוי משמעותי עוד יותר כאשר נעזרים בו בחוזה שכירות לעסק שם נדרשת יציבות שונה מבדירת מגורים. חנות בה בונים מוניטין לאורך שנים לא יכול לעבור מיקום בכל מספר שנים ולכן בכל חוזה שכירות לעסק ישלבו אופציה ארוכת טווח לחידוש חוזה שכירות כאשר לרוב האופציה תעמוד על כחמש שנים.

במרבית החוזים לשכירות עסק תמצאו את סעיף האופציה להארכת תקופת השכירות ולמרות זאת ישנם סעיפים רבים ותנאים שיש לממש כדי לנצל אופציה זו ולכן כדאי ואף חובה להתייעץ עם עורך דין מקרקעין שמתמחה בחוזים לעסקים שיוכל לעמוד לצידכם ולוודא שאתם אכן עומדים על שני רגליים יציבות ויכולים לפתח את העסק בראש שקט.

חוזים רלוונטיים להורדה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *