שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מה ההבדל בין חוזה שכירות לחוזה שכירות בלתי מוגנת?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חוזה שכירות מוגן

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

הצורך בחוזה שכירות עולה כאשר עוברים דירה. תהליך העברת נכס השווה מליונים לידיים של אדם אחר מצריך אמון ורוגע שזכויות המשכיר אינם נפגמות. במקרים רבים עם הזמן מתגלעים חילוקי דעות בין השוכר למשכיר דבר שמאלץ התערבות משפטית, מאחר ויש חובה בחוק לחוזים שבכתב בכל הנוגע למקרקעין הרי שלחוזה עליו הצדדים חתומים יש משמעות אדירה לעסקה הנרקמת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

יש סוגים שונים של חוזי שכירות, אנו נתמקד בחוזה השכירות הסטנדרטי לבין חוזה השכירות הבלתי מוגנת שרבים אינם יודעים את משמעותה. כיום רבים מחפשים באינטרנט חוזה מחייב אך אינם יודעים אם החוזה עליו הם סומכים אכן מגן עליהם. חוזים כיום ברובם אינם מוגנות ולכן המשכיר לא לוקח סיכון גדול מידי ולכן הם לא נוטים לברר את העניין ליסודו.

בפועל אין הבדל בין סוגי החוזים המתוארים ושניהם מייצגים את אותה המטרה. האחת עושה זאת בבירור והאחרת באמצעות הטרמינולוגיה המופיע בחוזה עצמו. מאחר והיום כבר אין חוזי שכירות מוגנים אין לכם צורך בדאגה אך בכל זאת נפרט מעט יותר:

חוזה שכירות סטנדרטי 

חוזה שכירות סטנדרטי מכיל את הפרטים הבסיסיים ביותר להסכמות אליהם הגיעו הצדדים במשא ומתן על החתום במסמך זה שני הצדדים מסכימים והוא מחייב אותם. בהסכם הסטנדרטי אין הרבה מידע וחסר מידע רב שמשאיר הרבה מקום למחלוקות וויכוחים עתידיים כאשר השוכרים או המשכירים אינם עומדים על הבטחותיהם שנעשו בעל פה או שלא נעשו בכלל.

חוזה שכירות מוגנת

חוזה שכירות מוגנת הינו חוזה מורכב בהרבה וכבר לא ניתן לעשות בו שימוש. בחוזה מסוג זה יש הגנה משפטית על השוכר דבר שאינו מאפשר לבעלים על הקרקע או הדירה לפנות את הדייר בכוח בשום שלב במהלך ההסכמים ביניהם. חוזים מסוג זה נקראים בין היתר "הסכם בדמי מפתח" והם מתארים מצב בו השוכר משלם סכום גדול של כסף אך בערך נמוך משמעותית מערכו בשוק הנדל"ן ובתמורה מקבל את הזכות לחיות בשקט ללא דאגות מפינוי – במקרים רבים מדובר בדמי שכירות נמוכים במיוחד שאינם משתנים.

בעלי נכסים שמושכרים בדמי מפתח (שכירות מוגנת) עושים זאת בחוסר רצון מאחר והוריהם השכירו את הנכס בתקופת המנדט הבריטי ולא ניתן לעשות דבר בכדי לפנות את הדייר העקשן. במקרים אילו הבעלים של הנכס ינסו להימנע ככל הניתן מלבצע תיקונים ולטפל בדירה וזאת כדי לגרום לשוכר להתפנות מרצון ולבעלים לקבל את הזכות חזרה על הנכס.

צריכים עזרה מעורך דין? השאירו פרטים ונחזור אליכם!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק