שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 14:29
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

Multi family: מהם מתחמי multi family (מולטי פמילי) והאם כדאי להשקיע בהם?

נושאים מרכזיים

multi family - מולטי פאמלי בארה"ב

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מבררים על השקעות נדל"ן? לבטח שמעתם את המושג Multi family (מולטי פמילי)! לא סתם שמעתם עליו, כאשר בוחנים את האפשרויות השונות להשקעה בנדל"ן בארצות הברית, אין מנוס מביצוע מגוון רחב של בדיקות ובחינות שכלל לא רלוונטיות במדינתנו הקטנה. כאשר, multi family הוכח בשנים האחרונות כפתרון הטוב ביותר לאלו שרוצים להשקיע בחו"ל אך אינם רוצים לעשות זאת לבדם אלא כחלק מקבוצה. במאמר זה אנו נסביר מהו multi family ולמה ייתכן מאוד שתרצו להשקיע באפיק זה..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

Multi family – מולטי פמילי

בשנים האחרונות, אפיקי ההשקעה בנדל"ן ישראלי הגיעו למיצוי. מצד שני, אפיקי השקעה בנדל"ן בחו"ל ובארצות הברית כעת נפתחים בפנינו בצורה נוחה וראויה. כתוצאה מכך, יותר ויותר משקיעים ישראלים מעבירים את כספם מעבר לים ובוחרים לרכוש בתים בארצות הברית. רכישת בית בארצות הברית בהחלט משתלמת אך יש צורך בידע, ניסיון, ליווי מקצועי של אנשי מקצוע מקומיים ובסופו של דבר לא תמיד ההשקעה מוכיחה את עצמה.

לכן, במקום להשקיע לבד ותוך נטילת סיכונים מוגברים. מומלץ לבחון אפשרויות השקעה משותפת דרך קרנות השקעה ואו יחד עם משקיעים פרטיים נוספים בכדי להגיע לתוצאות טובות יותר שיצדיקו את ההשקעה בארצות הברית. אחת הפתרונות היותר פופולריות בימים אלו הנו נושא מאמר זה, מתחמי המולטי פמילי ועל כך נספר לכם כעת.

מהם מתחמי multi family (מולטי פמילי) והאם כדאי להשקיע בהם?

כדי לענות על שאלה מרכזית זו, עלינו בפועל לענות על ארבעה שאלות חשובות לא פחות:

  1. מהם מתחמי multi family?
  2. למה אנשים גרים במתחמי multi family?
  3. למה מתחמי multi family נחשבים כהשקעה טובה?
  4. איך ניתן להשקיע במתחמי multi family?

כעת נענה על כל שאלה ושאלה לפי סדר עד לקבלת התמונה המלאה:

1. מהם מתחמי multi family?

מתחמי מולטי פמילי הן מעין מתחמי דיור מתוחמים שכוללים מספר רב של יחידות דיור למשפחות ויחידים. מולטי פמילי ממוצע יכול בין 100-500 יחידות דיור שמושכרות ומנוהלות על ידי חברה ואו קרן אחת שאחראית להעניק שירותי תחזוקה, פיתוח וניהול. מתחמי מולטי פמילי כוללים חדר כושר, בריכה, חדר כביסה, פינות ישיבה ועוד שירותים רבים וטובים שיוצרים אווירה משפחתית וקהילתית.

2. למה אנשים גרים במתחמי multi family?

העדיפות הראשונה של מרבית השוכרים תהיה תמיד להתגורר בדירה או בבית פרטית במרכז העיר ואו בפרברי העיר. אך, רווקים, זוגות צעירים, פנסיונרים ומגוון רחב של פלחי אוכלוסייה אינם יכולים להחזיק נכס לבדם ואו אינם רוצים להחזיק נכס לבדם מאחר ומדובר לעתים בכאב ראש לא קטן (ארנונה, דמי ניהול, תיקונים, מגוון הוצאות נוספות). במקום זאת, רבים בוחרים להתגורר ליד מקום עבודתם ואו ליד משפחותיהם במתחמי מולטי פמילי וכך הם נהנים מעלויות נמוכות בהרבה תוך הנאה ממגוון רחב של שירותים ושקט נפשי..

3. למה מתחמי multi family נחשבים כהשקעה טובה?

בשונה מהשקעה רגילה בארצות הברית. כלומר, קניית בית בארצות הברית. כאשר מבצעים השקעה במולטי פמילי אין צורך בביצוע בדיקת רקע, לשכור עורך דין, לשלם על ביטוח ולהחזיק בחברת ניהול מאחר ואנו מקבלים לרוב תמונת מצב ברורה מאוד מעצם כך שאנו יודעים מה שיעור התפוסה, מי המנהלים של המקום והאחראי לתחזוקה ולניהול השוטף וכן הלאה..

כלומר, כמו בכל השקעה גם במולטי פמילי אנו נחשפים לסיכונים שונים אך מאחר ואנו לא רוכשים את המתחם כולו (יקר מידי..) אלא רק אחוזי בעלות שמתורגמות כיחידות דיור, הרי שיש בעלים שעמו ניתן לדבר וכלל הנתונים ידועים וברורים מהיום הראשון כך שמרבית ההפתעות הקיימות ברכישת דירה או בית פרטי אינם מתקיימות בהשקעות הללו.

4. איך ניתן להשקיע במתחמי multi family?

יש מספר רב של מתחמי מולטי פמילי בכל מדינה בארצות הברית. עלינו לבחור את המולטי פמילי שמתהדר באחוזי תפוסה גבוהים ככל הניתן. לצד פוטנציאל ההשבחה הגבוהה ביותר. מאחר ורוב מוחלט של המשקיעים לא יצליח לאתר את אותן מתחמים משתלמים באמת. כדאי לפעול מתוך קבוצה ואו קרן המתמחה בהשקעות מסוגים אלו.

קרן השקעות מקצועית תבצע עבור מספר רב של משקיעים את ההשקעה הטובה ביותר. על ידי כך שהיא תכתת רגליים ותשיג את תוצאות הבדיקות מכלל הגורמים הרלוונטיים. כל זאת תוך יכולת לתרגום הנתונים לערכים שניתן להציג לעמיתי הקרן. כך, המשקיעים מבצעים השקעה ביחידות דיור (אחוזי בעלות באופן יחסי). במולטי פמילי נבחר מבלי להיחשף לסיכונים הרבים. וכמובן, מתוך ידיעה שיש מי שמנהל ומתפעל את המקום כך שעומס ודאגה זו מוסרת מכתפיהם.

עכשיו שהבנו מה זה מולטי פמילי ולמה כדאי להשקיע בו, עלינו לרדת לבחינת המספרים..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מה גובה התשואה בהשקעה במתחמי multi family?

קרן השקעות אחראית ומקצועית לא תסכים להתחייב למשקיעים בנוגע לגובה התשואה שניתן להשיג בפרויקט זה או אחר. הסיבה לכך היא כמובן שהיא לא "יודעת" אלא רק "מעריכה" על בסיס ביצועי עבר ואו ניסיון בהשקעות דומות בשוק זה. המשמעות היא, שכל הצהרה שאתם זוכים לה בניסיון למכור לכם השקעה כזו או אחרת אינה בגדר "הבטחה" אלא רק "הצהרה" ולא ניתן להיתפס לנתון זה או אחר שאינו רשום שחור על גבי לבן במסמכים הרשמיים שמוענקים לכם.

ולמרות זאת, ניתן לצייר תמונת מצב להשקעות במתחמי multi family. כאשר מבצעים השקעה מבוססת ומחושבת כהלכה, ניתן להגיע למרווחי תשואה שנעים בין 8%-20% בהתאם למיקום, לאחוזי התפוסה, דרכי הניהול המקצועי וכן הלאה.. הכסף הגדול אינו נוצר כתשואה שוטפת (תשואה פירותית שמחולקת מידי רבעון) אלא נוצר על ידי מכירה של המתחם לאחר מספר שנים וזאת לאחר שהקרן השביחה את הפרויקט וכך כלל המשקיעים יוצאים נשכרים מהשקעתם.

לסיכום,

במידה ואתם מחפשים להשקיע בארצות הברית, בהחלט ייתכן שמתחמי multi family יתאימו לשאיפותיכם. אך, יש לזכור שכמו בכל אפיק השקעה אחר, גם כאן יש סיכונים שונים שיש לקחת בחשבון כאשר הראשונה שבהם היא בחירה נכונה של הקרן שתנהל את כספיכם ואחראית לייצר עבורכם תשואה בסופו של דבר..

במידה ואתם שואפים להשקיע במתחם multi family ואו בכל אפיק אחר, השאירו פרטים ונעזור לכם לבחור את הקרן הטובה והאחראית ביותר כך שתדעו שכספכם בידיים טובות ושהסבירות לתשואה גבוהה אכן קיימת ואינה רק הצהרה חלולה מתוכן..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan