שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
22/09/2021 13:35
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

בעיות בחוזה שכירות לבית קרקע

נושאים מרכזיים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

יש בעיות שכירות רבים מהחוזים לדירות מגורים, בעיות אילו כולנו מכירים ויודעים להתמודד מולם אך במעבר לשכירות של נכס פרטי כגון בבית קרקע יתכנו בעיות שלא ציפינו להם וחשוב לתת עליהם את הדעת. חוזה שכירות לבית קרקע מחייב אותנו בהתייחסות לשטחים שעוטפים את הבית ובחלוקת אחריות בין השוכר למשכיר לאירועים שונים שיכולים להתרחב בתקופת השכירות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

התייחסות לגינה

לרוב בתי הקרקע בישראל יש מעטפת גינה ולפעמים גם בתוך הבית יהיה אזור ישיבה מוצל עם צמחיה שמחייבת השקיה וטיפוח. במקרים בהם שוכרים דירת קרקע חשוב להכיל בחוזה את הטיפול בעצים ובעציצים השונים כדי שימשיכו לגדול ולהתפתח. במידה ולא מכילים את האחריות לצמחים יכול השוכר להתנער מאחריות ולהזניח את הצמחייה ולפגוע במראה הבית וכמובן כתוצאה מכך להקשות על מציאת דייר חלופי לאחר מכן, נזק זה יכול להיחשב כמו פגיעה פיזית בנכס.

כאשר יש גינה משותפת דבר שנוצר כאשר בעל וילה משכיר את הקומה התחתונה לדייר משנה הרי שהאחריות הופכת למורכבת יותר כאשר אין קו מפריד בין הדרים בבית. במקרים רבים יחויב השוכר בתשלום חלקי לגנן או בשמירה על טיפוח הגינה אבל במקרים רבים בהם הגינה לא מוזכרת בחוזה השכירות מוצאים עצמם השוכר והמשכיר בבעיה כאשר השוכר מתנער מאחריות ומסרב לשלם על שירותי הגינון או חמור מכך פוגע במראה הגינה המשותפת.

התייחסות לחניה

חנייה אמנם לא נחשבת כחלק מהבית או מהבניין אבל החובה לשמור עליו בצורה תקינה נופלת על השוכר שעושה שימוש בפועל בשטח. אם זאת במקרים בהם אין אזכור לחניה בחוזה השכירות דברים יכולים להסתבך ולגרור מחלוקת כאשר החנייה מוזנחת וכאשר נגרמים נזקים כתוצאה מגשם או סדקים בלבנות החניה או אפילו בהיתקעות של שער חשמלי. האחריות לחניה ותחזוקו נופלים לרוב על בעת הבית שאינו משכיל להוסיף סעיף מתאים לחוזה אך ניתן לחייב את השוכר בכך.

התייחסות לשטחים קשורים

לפעמים בית קרקע מכיל סביבו עוד קרקעות רבים כשדות או כביש גישה, שטחים אילו אמנם מחוברים וקשורים לבית אך לא ניתן לחייב שוכר לשלם על תחזוק כביש גישה או לטפל בשטחים שאינם בשימושו. אמנם מדובר במקרים נדירים אבל לפעמים כאשר השוכר עושה שימוש בשטח אחסון המחובר לבית או בשדות השייכים לנכס הרי שמומלץ להוסיף סעיפים מגנים כדי למנוע מצב בו נגרמים נזקים משמעותיים שנותרים ללא כיסוי.

התייחסות לנזקים אפשריים למעטפת הבית

דירות בבניינים משותפים לא מצריכים התייחסות למעטפת הבית בחוזה השכירות מאחר ומדובר בבנייה תעשייתית שאין בה יותר מידי חומרי גלם יקרים והם לא סובלים מבלאי. בבתים פרטיים עם זאת לפעמים מעטפת הבית עשויה מחומרים יקרים כגון מעץ מהוגן או כאשר הבית נבנה בבנייה קלה וירוקה, במקרים אילו ייתכנו צרכי תחזוקה שוטפים שאמנם לא אמורים ליפול על שוכר הדירה אך בפועל אחריותו לדאוג לתקינות הבית. במקרים רבים אין התייחסות לכך בחוזה השכירות ומעטפת הבית נותרת מוזנחת והשוכר כלל אינו מעוניין בתיקונו מאחר ובעוד מספר שנים יעזוב לבית אחר ולכן הוספה של חובת תחזוקה למעטפת הנכס משמעותית מאוד לחוזה שכירות בווילות ובתים פרטיים.

במידה ואתם מחפשים שוכרים לבית קרקע חשוב להכין חוזה ברור ומסודר בליווי עורכי דין מתאימים בו אתם מתייחסים לכל פרט בתוך הבית כפי שנהגו בחוזה שכירות סטנדרטי אבל מוסיפים רובד נוסף לכל התחומים שסובבים את הבית כך שלא תישארו פגועים לאחר שהשוכר יבחר לעזוב.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan