שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

איך יודעים אם חוזה השכירות טוב?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

חתימה על חוזה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עם התייקרות המחירים הסיכוי של צעירים לרכוש דירה הולך ונעלם וציבור השוכרים שנאמד בכ30% מהאוכלוסייה נדרשים להתמודד עם השיגעונות של המשקיעים שמחזיקים כמה דירות ומשכירים אותם בתנאים שלא בהכרח מתחשבים עם השוכרים. לאנשים רבים יש בעיות עם המשכיר ולכולם יש רצון שיתמזל מזלם ושימצאו בעל בית הוגן שרק ייתן להם לחיות באופן רגוע בלי שינויים והתחמקות מאחריות על דברים שלא סוכמו בחוזה – אז מהו חוזה שכירות טוב?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

חוזה שכירות ממוצע היום מכיל אלמנטים בסיסיים מאוד :

 • תאריך ומיקום חתימת החוזה.
 • שמות השוכר והמשכיר.
 • תזכירים לרצונות הצדדים להיקשר בחוזה.
 • אישור שכירות שאינה מוגנת.
 • סכום אותו ישלם השוכר כל חודש ביום קבוע.
 • תנאים למקרה והשוכר לא משלם – כולל פינוי מהדירה.
 • הסכם מי משלם את מסי העירייה ,חשמל , מים וכ'ו.
 • אחריות השוכר לשמור ולתקן חפצים שנהרסו.
 • אחריות המשכיר לתיקון בלאי והחזקה של הנכס.
 • ערבויות או עדים לפי הצורך.
 • תיאור הנכס וחזרה על אחריות השוכר.
 • חתימות הצדדים.

חוזה מסוג זה מכיל אמנם פרטים רבים וניתן לראות אותו באופן ברור אך זה כל עוד אין התנגשות בין ניתוח החוזה בין הצדדים. כאשר צד אחד לא עומד בהתחייבותו הדברים יכולים להתדרדר במהירות רבה ולגרום לעגמת נפש רבה לשני הצדדים ולכן מומלץ בכל זאת להשקיע מעט יותר ולערוך את החוזה כך שיתאים ויכסה את כל האפשרויות השונות שיכולות לצוץ במהלך התקופה המדוברת.

חוזה טוב יציג בתוכו את כל האלמנטים החשובים בבית כדוגמת טיפול בחלונות זכוכית , חפצים כדוגמת מיטה או שולחן ומי האחראי על בלאי שימוש במערכות מיזוג אויר או בצורך בצביעה של הקירות, אנו מכירים סיפורים רבים בהם ויכוח על הצורך בצביעה מחודשת בצבע אקרילי של חדר האמבטיה התפתחה לוויכוח חסר תקדים על תחומי האחריות של שני הצדדים וכאשר אין דברים ברורים כל אחד מושך לצידו הוא.

הדברים החשובים עליהם מומלץ לעבור יחד – השוכר והמשכיר, האחריות על נכסים שבתוך הבית כדוגמת חפצים או גופי תאורה. האחריות של בעל הבית כלפי השוכר במגוון מקרים כגון סתימת צנרת או צורך בטיפולים ברטיבות לצד אחריות על תחזוקת המזגן והאחריות לתשלום החזרים על תיקונים שונים.

נהוג כיום במקומות שונים באופן שאינו חוקי לפצל דירות לשניים. במקרים אילו הארנונה והחשמל משולמים על ידי אחד השוכרים והאחר מחויב להחזיר לו את העלות הממוצעת אך ברגע שאין חלוקה ברורה מתחילות בעיות כאשר צד אחד צורך יותר והאחר משלם ובמקרים מן הסוג הזה הריב מגיע עד לבעל הבית שנאלץ למצוא פתרונות ביניים או לספוג עלויות חלקיות כאשר צד אחד מסרב לשלם חלק מחיובו.

נושא כאוב שעולה בתדירות גבוהה בחלוקת דירות והשכרה של נכסים בדרכים עקלקלות מצד בעלי הבית הן כאשר נדרשים לשלם את תשלום ועד הבית ובמקרים רבים אחד הצדדים פטור או נמנע מתשלום דבר שגורר ויכוחים ואי נעימות בין השכנים – סגירה של כל הנושאים המורכבים הללו מראש יכולה לאפשר לשוכר ולמשכיר ראש שקט להרבה מאוד זמן דבר שטוב לצדדים.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל