שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

BDI שלילי: האם ניתן לקבל הלוואת משכנתא עם בי די אי שלילי?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

BDI שלילי - משכנתא עם BDI שלילי

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

BDI שלילי הנו מושג חשוב מאוד שמשפיע רבות על נוטלי משכנתאות ונוטלי הלוואות. לעתים BDI שלילי מוצדק ולפעמים אין בו אמת ויש למצוא דרכים לעקוף רישום זה. במאמר זה ננסה להבין מהו BDI, מהו BDI שלילי, איך מקבלים הלוואות ואו משכנתאות גם כאשר יש רישום בי די אי שלילי שמגביל אותו במערכת הבנקאית המוסדית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

BDI שלילי

BDI מגיע מראשי התיבות Business Data Israel (מידע עסקי ישראל). מדובר במאגר מידע ענק על חברות, ארגונים ואנשים פרטיים בישראל אשר משמש את החברות המוסדיות בבדיקת היכולת של הלקוחות / השותפים להתמודד עם החזר אשראי (הלוואה / משכנתא). כלומר, הבנק או כל חברה שרוצה להעניק לכם אשראי צפויה לבדוק קודם לכן שאין לכם רישומי BDI שיכולים להעלות את רף הסיכון בעבורכם עד כדי סירוב בהענקת הלוואה משכנתא.

מהו BDI שלילי?

ישנו רף מסוים של חוב שניתן ליטול בצורה בטוחה. כלומר, אדם יכול כיום לרכוש רכב, חפצי יוקרה, לגהץ באשראי עד לרף מסוים. כאשר חוצים רף זה הדברים מסתבכים ולא ניתן לעמוד עוד בגובה ההחזרים החודשיים והחייב מתחיל לאחר בתשלומים, צ'קים חוזרים וברגע שאכן מגיעים למצב זה הנתונים מצטברים ונרשמת רישום BDI שלילי על שם החייב. רישום זה יצוץ במחשבים של חברת האשראי, בבנק, בחברת הביטוח ובכל חברה העוסקת במתן אשראי.

רישום BDI שלילי לרוב נוסף בהתאם לגובה הסכום אותו אינכם מצליחים לפרוע. כך גם אדם נורמטיבי שמרוויח היטב ונחשב לקוח טוב יכול להיתקל בתקופה מעט קשה בה מספר חודשים לא עבד ונרשמה לחובתו רישום BDI שלילי. רישום זה ירדוף אותו בכל מקום שילך ומבחינת הבנק מדובר באדם שאינו יודע לנהל את כלכלת ביתו ואינו בטוח לקבלת אשראי. המשמעות היא שכעת למרות שיש ביכולתו לעמוד בהחזרי הלוואת המשכנתא, הבנק אינו מוכן להציע לו את ההלוואה המבוקשת.

האם אפשר לקבל משכנתא עם BDI שלילי?

התשובה מורכבת כמובן:

  • משכנתא BDI שלילי במערכת הבנקאות המוסדית – לא. הבנקים אינם מעניקים אשראי למוגבלים.
  • משכנתא BDI שלילי במערכת חוץ בנקאית – כן. בתלוי בהוכחת יכולת כלכלית מבוססת ואמיתית.

כל עוד יש רישום BDI שלילי, לבנק יש המלצה שלילית על היכולת הכלכלית שלכם ולכן לרוב יסרבו להעניק לכם משכנתא. כאשר הבנקים המוסדיים מסרבים להעניק לכם את ההלוואה המיוחלת אתם צריכים לפנות לאפיק אחר המכונה גם "משכנתא למסורבים":

משכנתא למסורבי הבנקים ניתן לקבל ממגוון חברות חוץ בנקאיות. גם חברות אלו אינם ממהרות להעניק את המשכנתא המיוחלת וזאת מאחר ורישום BDI שלילי מופיע גם אצלם. בשונה מהבנקים למשכנתאות, לחברות אלו יש גמישות רבה יותר בהענקת אשראי אך גם במידה והם ירצו להעניק את ההלוואה המיוחלת יש להציג מגוון רחב של אישורים ומסמכים המעידים על יכולתכם הכלכלית האמיתית שעל בסיסה המשכנתא צפויה לקבל את האישור ולשם כך יש להיעזר ביועץ משכנתאות המתמחה באשראי חוץ בנקאי.

איך מקבלים משכנתא עם BDI שלילי?

קשה מאוד להגיש בקשה לקבלת משכנתא לחברת אשראי חוץ בנקאית בכוחות עצמנו. לצורך קבלת הלוואת משכנתא בתנאים טובים מהמערכת החוץ בנקאית, יש להצטייד בייעוץ מקצועי של אנשי המקצוע המתמחים בכך. איש המקצוע חייב להיות מיומן ולדעת בדיוק אילו אישורים ומסמכים יהפכו אתכם לאישיות רצויה בעיני אותן חברות. כדי לקבל הלוואת משכנתא מגופים אלו עליכם לעבור תהליך בן מספר שלבים:

  1. בדיקה דקדקנית של הלווה – חיפוש אחר חובות או מגבלות נוספות מלבד BDI שלילי.
  2. בדיקה דקדקנית לטיב ההלוואה – בחינה של סיבת ההלוואה ורמת הביטחון שבה.

חברות האשראי שמעניקות הלוואות ומשכנתאות למסורבי בנקים מבצעים תחקיר עומק על האדם המבקש הלוואה. מדובר בבדיקות מעמיקות אשר בוחנות את סיבת קבלת הרישום של ה-בי די אי השלילי ובהתאם לכך מבצעים בדיקות משלימות נוספות. כך, אדם פשוט שנתקל בתקופה קשה באופן זמני ונרשם על שמו BDI שלילי אך כעת הכל תקין יוכל לקבל הלוואת משכנתא לצורך רכישת דירה בערך הגיוני ולעומת זאת, אדם שמתנהל בצורה רשלנית ויש לו חובות נוספים לבני משפחה, חברים וחברות אחרות יידחה על הסף בידי חברות האשראי החוץ בנקאי.

כדי לקבל את האישור למשכנתא חוץ בנקאית יהיה עליכם להוכיח כל חשש ולהסיר כל דאגה מלבם של החברות הללו. לשם כך יש לקבל ליווי מתאים שיכווין אתכם עוד קודם להגשת הבקשה ויכין את הקרקע לכך שהבקשה שלכם תאושר ובתנאים הנוחים ביותר עבורכם.

יש לך רישום BDI שלילי? רוצה משכנתא? השאר פרטים ונעזור לך!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק