שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
29°C
Scattered clouds
22/09/2021 13:49
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

10 טיפים למעבר דירה ליישוב חדש

נושאים מרכזיים

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה?

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מעבר דירה אינו קל עבור אף אחד. תהליך האיתור של הדירה המתאימה, חתימה על חוזה השכירות והמעבר עצמו אינם פשוטים וכל טיפ עוזר. ריכזנו עבורכם 10 טיפים חשובים למעבר הדירה בשלום:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

 1. תעזרו באתרי אינטרנט וקבוצות פייסבוק
  כיום לא חייבים להסתכל רק בעיתון ומומלץ לבדוק באתרים שונים שמתמחים בדירות ומאפשרים לכם מרחב גדול יותר של אפשרויות שבחלקם כלל לא מצריכים התעסקות עם מתווך שעולה לכם ביוקר. קבוצות פייסבוק יכולות להיות משמעותיות במיוחד כאשר ברצונכם למצוא דירה חלופית בזמן קצר.
 2. בצעו בדיקה על האזור הנבחר
  יש אתרים שונים שמאפשרים לכם לקבל מבט על השכונה ועל הרחוב. דוגמה טובה לאתר שימוש הוא מדלן שמאפשר לכם לראות איך בתי הספר בסביבה מה מדד שביעות הרצון של הדרים במקום וכמובן מה הם מחירי הדירות והאם ההצעה שקיבלתם יקרה ביחס לסביבה. אפשרות נוספת היא כמובן להיכנס לאתר העירייה שבחלקם מציגים מידע על בנייה עתידית ותכניות שונות שיאפשרו לכם לראות קדימה ולהחליט על בסיס השינויים שהמקום יעבור.
 3. הקדישו תשומת לב לפרטים הקטנים בסביבה
  במעבר דירה יכולים להשקיע זמן באיתור דירה שמתאימה לצרכים שלכם אבל שוכחים פרטים שונים שנראים כלא חשובים אך הם בהחלט משמעותיים מהרגע בו תגורו בדירה. קירבת הדירה לחנות מזון וקרבת הדירה לאתרי בנייה / פחי אשפה ומפגעים אחרים יכולים להיות משמעותיים. במידה ואין לכם רכב חשוב לבדוק שיש תחבורה ציבורית נוחה מהדירה למקומות העבודה ומפגשי החברים.
 4. הוסיפו הערות וסעיפים בחוזה השכירות
  חוזה שכירות הוא מפתח לנכס. התנ"ך להסכם בניכם לבין בעל הנכס ולכן חשוב להגיע למצב שבו כל פרט ואפילו הקטן ביותר כתוב וברור מראש. במידה ויש חפצים בבית או סתם רהיטים מומלץ להתייחס אליהם בחוזה. במידה ויש צנרת מחלידה או ארונות במצב לא אידאלי חייבים להתייחס אליהם כדי שלא תואשמו לאחר מכן כאחראים לכך. בדומה לשכירות רכב בו מסמנים את כל המגרעות טרם קבלת הרכב כך יש צורך לסמן מגרעות בחוזה או בנספח לו עוד קודם לכניסה לדירה ולחתימה על חוזה.
 5. וודאו שיש לכם נקודות יציאה מהחוזה
  חוזי שכירות רבים אינם מכילים מידע מספק ולכן יכול להיות מצב בו לא יהיו לכם נקודות יציאה מוסכמות כדי לפרק את החוזה. דוגמאות לנקודות יציאה יכולות להיות הסכם ליציאה בהתראה של שלשה חודשים לפחות או בתנאי להבאה של שוכר חלופי בתמורה ובהסדרה דומה לשלכם. בנוסף לנקודות יציאה חשוב לשקול גם אפשרויות להארכה כך שלא תפונו מיד בתום החוזה בגלל אי הבנות שיכולות להיווצר.
 6. תחתמו על החוזה לאחר המלצת עו"ד
  גם אם אתם חושבים שאתם מבינים את החוזה עליו אתם חותמים, כנראה שאתם טועים. חוזים משפטיים אינם פשוטים כפי שאנו יכולים לחשוב ולפעמים מה שלא מופיע בחוזה הוא שפועל לרעתנו והסכמה על דבר אחד מעידה על דבר אחר. חשוב לתת לעורך דין לעבור על החוזה גם אם מדובר בעלות של כמה מאות שקלים וזאת כדי שיוודא עבורכם שהעסקה הוגנת ונכונה עבורכם.
 7. קחו פרק זמן לתכנן את המעבר
  תכנון נכון של מעבר הדירה יכול לסדר אתכם ולחסוך הוצאות מיותרות וכאב ראש. התאמת המעבר ליום בו יש לכם חופש מהעבודה או בתקופה פחות עמוסה יכולה להוזיל עלויות משמעותית, תכנון נכון של האריזה תשמור עליכם מפוקסים על הדברים שנחוצים באמת ותעזור לכם לנהל את הזמן נכון, המעבר יכול להתבצע עם עזרה מצד חברים במידה וביקשתם את עזרתם מראש כך שיהיו מוכנים לכך.
 8. היו אמיצים – הכירו את השכנים
  השכנים שלכם הם חבריכם העתידיים וגם בימינו שאנשים לא מדברים פנים לפנים מומלץ להיות אמיצים ולפנות לשכנים כך שיכירו אתכם וידעו מי אתם וזאת על מנת שיהיו לכם לעיניים במידה ואדם זר מסתובב ליד דירתכם או במקרים בהם אתם בוטחים בשכנים ניתן להפקיד בידיהם מפתח וכאשר תדרשו לכך הם יהיו שם לכבות שרפות, להיות גיבוי לצרכים שלכם וזאת ללא מאמץ רב מצידכם. מאחר ומדובר בבונוס רציני לא רצוי לאבד אותו בגלל מעט ביישנות..
 9. פתחו קשר אישי עם בעל הדירה
  בעל הדירה הוא האדם החשוב ביותר בכל הסיפור של מעבר דירה. אמנם אתם חתומים מולו על חוזה אך זה לא אמור למנוע מכם להיות חברים שלו ולדאוג שיראה אתכם באור חיובי. כאשר אתם בקשר טוב עם בעל הבית הוא ימצא לנכון לעזור לכם במקרים שבאמת תצטרכו בכך. קשר טוב יכול למנוע מריבות ויאפשר לכם להגיע להסדרים כאשר יש לכם משברים חולפים או כאשר מסתיים החוזה ותרצו להאריכו לתקופה נוספת.
 10. שלמו בזמן, תהיו קשובים לדרישות בעל הנכס
  למרות הסעיף הקודם בו מומלץ להתייחס טוב אל בעל הבית ואף כחבר זה לא אומר שאתם יכולים לאחר בתשלומים החודשיים או להתייחס לדבריו כאל המלצה בלבד. גם החברות הטובה ביותר לא תפתור אתכם מאחריות לתשלום ולעמידה בדרישות של בעל הנכס שהרי כאשר מדובר בכסף אין חברים ואי הבנה מסוג זה יגרור התדרדרות היחסים וסיום החוזה בהקדם האפשרי.

עוברים דירה? סכמו הכל כמו שצריך החליטו מראש מה התקציב שעומד ברשותכם וכמובן תהיו אנשים טובים כי בסופו של דבר זה מה שחשוב באמת, בהצלחה.

צריכים עזרה באיתור נכס? רוצים לקנות דירה חדשה? פנו אלינו!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan