תכנון פיננסי ברכישת דירה – איך מתכננים קניית דירה ברמה הפיננסית?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

תכנון פיננסי לרכישת דירה
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כאשר אנו רוכשים דירה חדשה, עלינו להוציא סכומי כסף גדולים משלנו אך סכומים גדולים אף יותר כמימון מהבנק. בעוד בחיי היום יום אנו מתגלגלים ולא נוהגים לבחון את ההתנהלות הפיננסית שלנו, בבואנו לרכוש דירה, חשוב מאוד שנבחן את מצבנו הכלכלי ובהתאם לכך להשקיע ברכישת דירה. במאמר זה אנו מסבירים איך מבצעים תכנון פיננסי ברכישת דירה.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

תכנון פיננסי ברכישת דירה

נתונים שכדאי לדעת – לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה:

 • מחיר דירה ממוצעת בישראל עומד על 1,427,000 ש"ח. 
 • משכנתא ממוצעת לדירה בישראל עומד על 650,000 ש"ח.

*נתונים אלו אינם מתייחסים לפרויקטים במחיר למשתכן.

כפי שניתן לראות, מדובר בסכומי כסף גדולים במיוחד. מרבית רוכשי הדירות בישראל נדרשים לכ-140-180 משכורות לשם רכישת דירה. כאשר מבינים את גודל הסכומים ואת המשמעויות בחישוב היכולת הכלכלית הקיימת וזו הצפויה לאחר נטילת משכנתא, מבינים שאין מנוס מכניסה לתהליך תכנון פיננסי לקראת רכישת דירה.

מה זה תכנון פיננסי לרכישת דירה?

תכנון פיננסי הנו שירות ייחודי הממפה את מצבם הכלכלי של משקי בית. תכנון פיננסי מקצועי יעמיד בפני הלקוחות מראה עדכנית לגבי יכולותיהם הכלכליות הקיימות באמת. בעוד בחיי היום יום אנו נוטים להדחיק את מצבנו הכלכלי ולטמון את ראשנו בחול. לאחר אבחון פיננסי מעמיק ובניית תכנית עתידית, יהיה עליכם להתחיל להתנהל בזהירות רבה בכל הקשור לפיננסים.

תכנון פיננסי עתיד לאפשר לכם להתנהל כלכלית בהתאם ליכולת הקיימת ולא לפי הערכות קודמות. תכנון פיננסי מקנה לכם ידע רב שמאפשר לכם להבין היכן ניתן לקצץ בעלויות ואו היכן להתחיל להתנהל כלכלית טוב יותר. ברגע שמטמיעים התנהגות פיננסית טובה יותר, כבר פשוט בהרבה להתמודד עם עלויות כדוגמת החזר משכנתא וכ"ו..

איך מתכננים קניית דירה ברמה הפיננסית?

תכנון פיננסי מורכב מכמה שלבים:

 1. איסוף נתונים פיננסים (תדפיסי עו"ש בבנק ובאשראי, יתרת הלוואות ועוד).
 2. חלוקת הנתונים הפיננסים להכנסות והוצאות (קבועות ומשתנות).
 3. הצלבת ההכנסות וההוצאות כך שניתן יהיה להבין את היתרה.
 4. ניקוי שולחן והצגת כלל הנתונים יחדיו כמראה ליכולת הכלכלית.
 5. הכנת תכנית פיננסית לרכישת הדירה.

אנו נעבור יחד אתכם על התהליך שיש לעבור:

1. איסוף נתונים פיננסים:

איסוף הנתונים הפיננסיים הנו השלב החשוב ביותר בתהליך. כדי שנוכל להבין היטב מי אנחנו ומה הן יכולותינו הכלכליות. עלינו לאסוף את כלל ההכנסות שלנו וכלל ההוצאות שלנו על פני תקופה ממושכת הקודמת למועד הבחינה. נתונים אלו ישמשו אותנו בכדי לבנות פרופיל פיננסי שמייצג את היכולת הכלכלית שלנו.

2. חלוקת הנתונים הפיננסים:

לאחר שאספנו את כלל הנתונים הפיננסים, עלינו לחלק אותן לקטגוריות שונות. החלוקה לקטגוריות חשובה מאוד מאחר והיא מספרת לנו את הסיפור המלא:

 • הכנסות קבועות
 • הכנסות משתנות
 • הוצאות קבועות
 • הוצאות משתנות

רק לאחר שנחלק את הנתונים לקטגוריות אלו שנוכל להבין מה רמת החוסן הפיננסי שלנו. במקרים רבים, אנו יכולים לבנות תכנית פיננסית הכוללת צמצום הוצאות משתנות בכדי להגדיל את גובה היציבות למשק הבית.

3. הצלבת נתונים פיננסים:

הנתונים סודרו לפי קטגוריות, כעת ניתן להתחיל להצליב את הנתונים. הצלבת הנתונים מאפשרת לנו להבין מה גובה החיסכון החודשי ואו מה גובה המינוס החודשי. הצלבת נתונים מאפשרת לנו לראות לראשונה כמה אנו שווים ומה אנו יכולים להרשות לעצמנו.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

העובדה שאנו מצליחים לראות דרך כלל הנתונים הפיננסים, מאפשרת לנו להתמקם במיקום גבוהה ולראות את התמונה המלאה והמדויקת ובכך בעצם להיות ראליים יותר ובטוחים יותר בצעדינו הבאים לקראת רכישת הדירה המיוחלת.

4. היכרות עם הנתונים הפיננסים:

אחר הצלבת הנתונים. אנו נתחיל ללמוד את הנתונים. נבין מה הן הסיכונים שמשפיעים בצורה זו או אחרת על מקורות ההכנסה שלנו. נבין אילו הוצאות קבועות לא ניתן לשנות ואיך ניתן לצמצם גם אותן. נבין לראשונה את היכולת שלנו להתמודדות עם החזרי משכנתא על הבית שנרכוש.

5. הכנת תכנית פיננסית לרכישת דירה:

הכל פרוס בפנינו בשלב זה. כעת עלינו להכין תכנית פיננסית מסודרת לקראת רכישת דירה. כך לדוגמה, ייתכן מאוד ונאלץ להתפשר ולקנות דירת 3 חדרים על פני דירת 4 חדרים שרצינו. ייתכן מאוד שנפנה כעת לקניית דירה יד שנייה על פני קניית דירה מקבלן וזאת מאחר והיכולת הכלכלית שלנו מתאימה לסוג אחר של נכסים..

התכנית הפיננסים תעזור לכם לבנות תקציב לדירה, להגיע לתהליך רכישת הדירה מתוך מקום של ידיעה ברורה לגבי היכולת הכלכליות שלכם. בכך, אתם מבטיחים לעצמכם שהדירה תישאר בבעלותכם גם במידה ויהיו קשיים מסוימים בהמשך הדרך..

לסיכום,

רוצים להכין תכנית פיננסית לרכישת דירה? רוצים להבין מה גובה התקציב שעומד לרשותכם? תאמו איתנו פגישה ואו השאירו פרטים ונעזור לכם,

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: