שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

תחזית נדל"ן: האם מחירי הדירות תמיד יעלו? כנראה שלא!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

תחזית נדל"ן - מחירי הדירות בעתיד

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

תחזית נדל"ן זהו משהו שאנו לא נוטים לחפש הרבה. ניתן לחזות בדיוק רב כמה שנים קדימה בנדל"ן יחסית בקלות. אך מה שקרה בעשור החולף עם הטכנולוגיה, החדשנות, הרובוטיקה ועוד לא משנה מעט את התמונה? האם אנו לא חייבים לעצמנו תחזית אפוקליפטית למחירי הדירות בעולם שמשתנה במהירות שיא? האם זוגות שנוטלים משכנתא כיום לתקופה של 20 שנה קדימה אכן מודעים לשינויים הטכנולוגיים שצפויים להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו לטובה ואו לרעה? במאמר זה אנו פורסים תחזית נדל"ן משוגעת לחלוטין לשנת 2040 אתם מוזמנים לצלול איתנו!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

תחזית נדל"ן לשנת 2040

אם תשאלו כל בן משפחה המבוגר מגיל 50 לספר לכם מעט על העולם ה"ישן" קודם לעידן האינטרנט והסמארטפונים תגלו שהכל התנהל בפשטות רבה וגם אם הם ראו התקדמות טכנולוגית מסוימת היא לא הייתה מהירה כפי שהיא כיום. אותם האנשים יוכלו לספר לכם שבעבר ניתן היה ללמוד לתואר ראשון ועבודה טובה הייתה מובטחת להם. האם כך הדבר כיום? ממש לא. משהו מתחולל בעולם ואנו עדים לו ממש כעת.

האם כדאי לקחת הלוואת משכנתא, להתחייב על עמידה בהחזרי חוב 20 או 30 שנה קדימה כאשר העולם מתקדם כה מהר? האם אפשר לבנות מודל לתחזית 24 שנים קדימה? כנראה שלא ממש. ולמרות זאת אנו ננסה לעשות שימוש בכלים קיימים שהומצאו בעשור החולף כדי לצייר תמונה אפשרית של העתיד וזאת אף מבלי שאנו מתחשבים בגילויים ובקידמה של שני העשורים הקרובים.

אז אלו שינויים צפויים להשפיע על הנדל"ן של שנת 2040

כולם יודעים שיש משמעות אדירה למיקום. כן, ישנה מגמת התכנסות בכל העולם אל הערים הגדולות. בעיר הגדולה יש לוותר על פרטיות, נוחות, בריאות בכדי ליהנות מיציבות, תעסוקה, ביטחון ושלל יתרונות נוספים שמאפשרים לנו לטפס במעלה החיים. אבל מה יקרה כאשר ההיפך יהיה הנכון ולמרכז העיר יהיו רק חסרונות ודווקא מגורים מרוחקים ייחשבו ככאלו הבטוחים ובעלי רמת חיים מושלמת? כעת נצייר את התמונה על סמך הידוע לנו נכון לשנת 2016:

להלן המשפיעים הגדולים:

  • מדפסות תלת מימד
  • פתרונות דיור משותפים
  • רכבים אוטונומיים
  • כלי תעופה אוויריים (רחפנים)
  • רובוטים ועזרים ווירטואליים
  • פיתוח כלי תקשורת 

כבר כיום, 27% מהמעסיקים בעולם ההייטק (עולם התעסוקה של המחר..) מעודדים את עובדיהם להישאר ולעבוד מהבית. כאשר מעסיק בוחן את ביצועיו של עובד לפי תפוקה ולא לפי שעות עבודה הרי שאין משמעות למקום ממנו נעשית העבודה ומשכך למעסיק יש אינטרס לקזז בעלויות על משרדים פיזיים, החזרי הוצאות נסיעה, מזון ושירותים לעובדים. ככל שיעברו השנים נוכל לבצע הרבה יותר משימות מרחוק על ידי שימוש ברובוטים בעולם הרפואה, עולם השירותים ועולם הסייבר כולו צפוי להתנהל בשלט רחוק.

במילים אחרות כבר בעתיד הנראה לעין אנו נעבוד יותר ויותר בבית שלנו ונדרש הרבה פחות להגעה למרכז הארץ. מעבר לכך במקרים בהם נדרש לקיום פגישות ואו להגיע בכל זאת למטה החברה בה אנו עובדים נעשה זאת על ידי שימוש ברכבים אוטונומיים ואו רחפנים אישיים שיעבירו אותנו ממקום למקום במהירות רבה וללא מאמץ מצידנו.

המשמעות היא שנהיה מוקפים ברובוטים ובעזרים טכנולוגיים שיהפכו את העבודה שלנו לקלה ולכזו שאינה מצריכה השכלה פורמלית כתואר ראשון שאמנם מוסיף ידע אך הכל כל כך נגיש שהמשמעות של ידע זה נמוכה משמעותית. במקום זאת נעזר בהכשרה על כלים שונים שאותם ניתן לנצל ולנווט כדי להגיע ליעדים שהוגדרו לנו על ידי המעסיק. ניתן לחשוב על זה כך שכולם יהיו מנהלים רק במקום של אנשים – של צוות רובטים שצריכים בעיקר מעקב ובקרה אנושית.

איך כל זה קשור לנדל"ן?

הטכנולוגיות הללו יוצרים קיצוניות בשכר ורבים מאיתנו לא יוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא שלווינו. ייתכן מאוד שנדרש להחזיר הון רב כאשר ערך לנכסים הולך ויורד עם התקדמות טכנולוגיות הבניה השונות שאת חלקם ניתן לראות כבר כיום:

תחשבו על עולם בו ערך הקרקע יורד מאחר והביקוש כבר אינו מתרכז במיקומים מרכזיים בהכרח. תחשבו על עולם בו במקום עשרות או אפילו מאות עובדים שמוגבלים בזמן, אנרגיה ותנאים סוציאליים מוחלפים ברובוטים שיכולים לעבוד 24/7 ובכוחות עצמם. תדמיינו עולם בו אתם יכולים לקנות דירה על הנייר ולקבלה מוכנה לאחר שבוע ימים וזאת מבלי להתפשר על תווי תקן וכל ליקוי אפשרי שנגרם על ידי בני אנוש.. מעט מפחיד אך גם מבטיח לנו שבבוא היום נוכל לרכוש דירות במחירים שפויים במיוחד.

וזה כמובן מוביל אותנו לסעיף השלישי שמשפיע על מחירי הנדל"ן. מעבר לעובדה שלנו יהיה קל יותר לבצע משימות מאחר ויהיו לנו עזרים טכנולוגיים בדיוק לשם כך, אנו נדרש להתחרות בעולם שלם של עובדים שמוכנים לספק את אותם השירותים במחירים מגוחכים. זאת מאחר ועם הגלובליזציה עוד ועוד חברות מייצאות עבודה למזרח הרחוק שם מעסיקים עובדים בשכר זעום תוך גריפת פערי רווח אדירים דבר שישפיע אף הוא על היכולת שלנו בסופו של דבר להתנהל כפי שהורגלנו בעשורים החולפים.

אז מהו תחזית נדל"ן לשנת 2040?

בשנת 2040 אנו נחפש תנאים אחרים מאשר מגורים בעיר מסוימת. נחפש מוקדי בילוי ופנאי לצד רמת חיים גבוה. נחזור להשקיע בחברים ובמשפחה אך נחווה בעייתיות רבה ביצירת מקור הכנסה אך מצד שני נוכל לעבוד שנים רבות הרבה יותר וכמובן המוצרים הרבים שנרכוש יהיו זולים יותר. בסך הכל רמת החיים תמשיך לעלות ומצוקת הדיוק תיפטר מעצמה אך עד שזה יקרה ניתן לבצע השקעות נדל"ן ולהרוויח לא מעט מן החיים הטובים כבר עכשיו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

נשמע קיצוני מידי? לא יכול להיות? להלן דוגמה לכלים עליהם אנו מתייחסים:

נתחיל בסדרת מוצרים עליהם אנו לא שמים לב אך הם מכתיבים בבירור רב את העתיד שלנו:

רובוטים שימושיים:

כאשר מדברים על רובוטים לרוב מדמיינים את אותם סרטים עם רובוטים אנושיים אך כבר כיום בחלק ניכר מהבתים יש רובוט שואב אבק, רובוט שפועל בכוחות עצמו כדי להגשים לכם משימות שונות וכמובן גם יש רובוטים שמבצעים שלל עבודות במפעלים ובבתים פרטיים בעיקר ביפן ובמזרח הרחוק. דבר שמביא אותנו לרובוט הבא:

רכבים אוטונומיים:

אם בעבר הדבר היה נשמע כדמיוני הרי שכיום ישנם רכבים נהדרים שנוסעים באופן אוטונומי לחלוטין ואף לא צורכים דלק אלא חשמל כך שהן גם יכולות להטעין את עצמם בין שימושים. חברות כדוגמת טסלה, אפל וגוגל מובילות את ענף הרכב לנהיגה אוטונומית שתאפשר לנו להתייחס פחות לדרך ולעבוד בדרך מהעבודה ובחזרה ממנה או לחלופין פשוט לא לנהוג ולהשתמש בכלי תקשורת מתקדמים:

עבודה מהבית – הולגרמה:

שנים רבות דיברו על ההולוגרמות והנה הם כאן, חברות רבות עוסקות בסוגים שונים של הולוגרמות, מכאלו שבהם אנו בעמת מקרינים דמות על גבי חדר, במה או מסך כלשהו ועד תצוגות מציאות רבודה בהם אנו נכנסים אל תוך עולם אחר בעצמנו לצורך משחק, פגישה או כל ייעוד אחר. כן, בעתיד במקום לצאת לחלל או מקום עבודה אמיתי נוכל ללבוש משקפי מציאות רבודה ולעבוד בסביבת עבודה מושלמת מבלי לצאת מהבית – מקום העבודה יגיע אלינו.

רחפנים אישיים לתנועה:

במידה ובכל זאת נרצה להגיע לפגישה אנושית אחד על אחד עם הבוס שלנו או לפגוש חברים אמיתיים לכל מטרה למרחק תהיה משמעות שולית עם התפתחות של עולם הרחפנים שמאפשר להחיות את הדמיון על רכבים מעופפים. כיום ישנם רחפנים שיכולים לשאת אדם אנושי ולקחת אותו עמם באופן אוטונומי ורק בעזרת הגדרת כתובת אל היעד גם בלי רישיון טיס או כל הכשרה מוקדמת לפני כן. מקום העבודה יכול לשלוח רחפן לאסוף אתכם ואו אתם תוכלו להחזיק אחד כזה לנוחיותכם.

https://youtu.be/1iyCgy1juHc

אז מה הקשר לנדל"ן?

אלו כמובן טכנולוגיות שהופכות את המיקום לפשוט לא רלוונטי ובעצם לערך הקרקע לצנוח באופן ישיר כתוצאה מכך. מעבר לכך עלינו להתייחס לנתון נוסף וזהו עלויות בניה של בית בכל מקום שנבחר בכך. כבר כיום ניתן לראות פתרונות מיוחדים שמורידים משמעותית את עלות בניית דירה או בית קרקע:

מדפסות תלת מימד:

בסין כבר כיום משתמשים בטכנולוגיות בניה לגובה ומסיימים בעזרת כוח אדם מיומן בניית מגדל דירות בשבועות בודדים. מעבר לכך בעתיד גם עובדים אלו יוחלפו ברובוטים או לחלופין במדפסות תל מימד שישנעו את עצמם באופן אוטונומי וירכיבו את הבית שהזמנתם בכוחות עצמם בתוך פרק קצר במיוחד תוך שימוש בחומרי גלם זולים בהרבה וחזקים לא פחות כדי להשלים את המבנה בתוך זמן קצר מבלי להשקיע משאבים רבים מידי בבניה.

בעצם אם חושבים על כך, נוכל לקנות חלקת שטח בכל מקום שנבחר בכך, להזמין שירותי בניה ולעבור להתגורר בנכס החדש בתוך מספר ימים או שבועות תוך חשיבות שולית לערך הקרקע. איך יראו החיים בשנים אלו?! אף אחד לא יודע אך בהחלט ניתן לקחת תחזית נדל"ן זה כדי להסיק מסקנות ולהבין מהו העתיד שמצפה לנו לא בעוד עשרות רבות של שנים אלא ממש בקרוב ולהתייחס לכך ברצינות מסוימת לפני שאנו ממשכנים את עתידנו לדעת בהלוואות ובכל מיני אפשרויות מימון לדירה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל