שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
21/09/2021 16:56
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שכר טרחה עורך דין: מהו שכר טרחה עורך דין קניית דירה / מכירת דירה?

שכר טרחה עורך דין - קניית דירה - מכירת דירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שכר טרחה עורך דין יכול להשתנות ולהתעדכן בהתאם למוניטין של עורך הדין. שכר טרחה של עורך דין מתווסף לשלל הוצאות נוספות שיש להוציא בכל עסקת מקרקעין. תפקידו העיקרי של עורך דין בעסקאות מקרקעין הוא לבצע את העברת הזכויות על הנכס וכמובן להוות חומת מגן עבורכם ולהגן עליכם מפני כל רמייה או הונאה מצדם של הצד השני לעסקה. עורך דין גובה כסף על עבודתו בהכנה, עריכה, הגשה וניהול העסקה כולה כולל תשלום עמלות שונות לרשם המקרקעין וכן הלאה ושכרו נגזר מגובה העסקה כולה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שכר טרחה עורך דין

אנחנו לא מכירים הרבה עסקאות נדל"ן שמתקיימות ללא ליווי של עורך דין. כאשר אנו שומעים על הונאה אנחנו כמעט תמיד נגלה שהעסקה יצאה לדרך ללא ליווי משפטי וללא הגנה על הצד הנפגע. החשיבות בעורך דין בעסקאות נדל"ן בלתי ניתנת להכחשה. מצד שני, לא חייבים בהכרח לקחת את עורך הדין הטוב והיקר ביותר ולא בהכרח שעלינו לשלם סכומי עתק על שירות בשוק בו התחרות על כל לקוח עזה במיוחד כאשר כל עורכי הדין מוכנים להתפשר על גובה שכר הטרחה כדי לזכות בעבודה.

כאשר דנים בגובה שכר טרחה של עורך דין יש לחלק בין סוגי העסקאות השונות שמחייבים היערכות שונה:

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה

עורך דין שמייצג את הצד של מוכרי הדירה עובד קשה יותר. על עורך הדין של מוכרי הדירה להכין מסמך חוזה מכר דירה מפורט ובו פירוט מסודר של פרטי הצדדים, פרטי הדירה ושלל רחב של סעיפים חיוניים כדי למנוע מצב בו בעתיד רוכשי הדירה יפנו בתלונות למוכרים. הכנת חוזה מכר שתהיה מוסכמת על ידי הצד השני אינה בהכרח כה קלה. מעבר לכך, ישנו תהליך לא קטן של רישום הזכויות וטיפול בנושאים נלווים כדוגמת משכנתא שיש לגרור לנכס אחר ולהגיש שטר משכנתא ועוד לרשם המקרקעין (טאבו)

שכר טרחה עורך דין מכירת דירה יד שניה

בשונה מעסקת מכירה של דירה מקבלן דירות, במכירת דירה יש שניה עולים לא מעט מקרים בהם יש צורך בסעיפים המתייחסים לפגמים / בעיות בנכס כפי שהובהר לקונה. החשיבות בחוזה מכר מקיף שצפוי להגן במאת האחוזים על מוכר הדירה אם כך גבוהה יותר.

גובה שכר טרחת עורך דין מכירת דירה:

  • 0.5%-1.5% מערך העסקה כולה. (בהתאם לערך הדירה)

שכר הטרחה של עורך דין שמייצג את מוכרי הדירה ינוע בהתאם למאפיינים הבאים:

  • גובה העסקה כולה – ככל שמדובר בעסקה גדולה יותר אחוז העמלה יורד.
  • המוניטין של עורך הדין – ככל שהעורך דין מבוקש יותר מחירו עולה.
  • מורכבות העסקה – ככל שיש מורכבות גדולה יותר המחיר יהיה גבוהה יותר.

כאשר אנו מזמינים שירות של עורך דין לקיום עסקת נדל"ן אנו בפועל שוכרים שירות כולל שבנוי משעות עבודה רבות. ככל שמדובר בעסקה גדולה יותר ומורכבת יותר הרי שהקבלן יידרש להשקיע יותר זמן ולכל שעת עבודה של עורך דין יש ערך כספי. כלומר, ככל שעורך דין מבוקש יותר ערך זמנו יקר יותר וגובה עמלת עורך דין במקרים אלו יותאם לדרישותיו של עורך הדין שבחרתם. כמובן שביכולתכם לפנות לעורך דין צעיר שיהיה מוכן להתפשר וזמנו שווה ערך נמוך יותר אך כנראה שתזכו להגנה פחות טובה מאחר ואין טוב יותר מניסיון של בעל המקצוע.

שכר טרחה עורך דין קניית דירה

עורך דין שמייצג את רוכשי הדירה עובד הרבה פחות קשה. עורך דין של רוכשי הדירה אינו נדרש לחבר חוזה, לקחת סיכום או להגן על עצם תנאי העסקה, תפקידו לייצג ולהגן על הרוכש. כלומר, עבודתו של עורך דין בקניית דירה לעבור על החוזה מכר המוכן ולתקן סעיפים בעייתיים שמחסירים אחריות מהמוכר או מטילים אחריות על הקונה בצורה שאינה תקינה בעיני לקוחותיו. גם את הרישומים על העברת הזכויות הוא אינו מבצע בפועל אלא רק עוקב ומוציא נסח טאבו בסופו של תהליך לאימות השלמת התהליך.

מצד שני בקניית דירה יש להבדיל בין דירה יד שניה ובין דירה מקבלן:

שכר טרחה עורך דין קניית דירה יד שניה

כאשר בוחרים עורך דין לייצוג בעסקת רכישת דירה יד שניה הרי שננסה למצוא עורך דין שמוכן להתפשר על המחיר הסופי. ננסה לאתר את עורך הדין הטוב ביותר במחיר ההגיוני עבורנו. כיום ניתן למצוא שלל עורכי דין וגם המנוסים ביותר שישמחו לייצג  את רוכשי הדירה בעסקאות גם כאשר שכר טרחתם אינה משולמת כעמלה מהעסקה אלא כסכום מקובע. כלומר, 5,000 ש"ח בלבד. הסיבה לכך ברורה וזאת כי הם לא נדרשים להשקיע הרבה יותר מידי זמן בעסקה ובשונה מעורך דין של מוכרי הדירות שעות העבודה הנדרשות כדי לעבור ולאמת את הכתוב בחוזה אינם משמעותיות ועם התחרות העזה על לקוחות כיום כמעט כל עורך דין יתפשר וייקח את העסקה ולכן מיקוח בהחלט במקום.

שכר טרחה עורך דין קניית דירה מקבלן

כאשר רוכשים דירה מקבלן יש מצב אבסורדי בו הקבלן מחייב אתכם לעבוד עם עורך הדין שלו (כן, זה שהאינטרסים שלו משולבים עם אילו של הקבלן) ולשלם כל סכום שהוא מבקש. בשנת 2014 הוגבל שכרו של עורך דינו של הקבלן ל-5,000 בלבד וכך לפחות נחסכו סכומי עתק מהרוכשים אך עדיין רבים נדרשו לשני עורכי דין. אחד של היזם / קבלן ואחד שייצג את האינטרסים שלהם ודבר זה אינו הגיוני כלל. כיום עובדים במשרד הבינוי והשיכון על תכנית מסודרת לפטור את הקונים מתשלום שכר טרחה לעורכי דינו של הקבלן ובתמורה המדינה תעניק ערבויות למע"מ במקומו של הקבלן כך שכולם יוצאים נשכרים אך על הקונה עדיין כדאי להצטייד בעורך דין להגנה מכל בעיה וכשל שיתגלה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

לסיכום,

במידה ואתם מוכרים דירה ייתכן ותידרשו להיפרד מ1% מערך העסקה כעמלה במידה ותרצו לזכות להגנה טובה. במידה ואתם קונים דירה תידרשו להיפרד מ-5,000 ש"ח בממוצע וזאת על ידי בחירת עורך דין שמוכן להתפשר על המחיר בהתאם לדרישותיכם. מורכב לכם? רוצים עורך דין טוב שיטפל בכם במחיר הגיוני? השאירו פרטים למטה:

צריך עורך דין לייצוג ברכישה או מכירה של דירה? פנה אלינו:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan