שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שיפוץ דירה ישנה: שיפוץ דירה ישנה בזול לפני מכירה כדי להרוויח יותר

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

שיפוץ דירה ישנה לפני מכירה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שיפוץ דירה ישנה תמיד משתלמת. אך כאשר מדובר בדירה אשר צפויה לעמוד למכירה הכדאיות לשפץ דירה ישנה גדולה עוד יותר. במאמר זה ננסה להבין מה הם הדרכים בהם ניתן לשפץ דירה ישנה בזול וכמובן מה גובה הרווח ממנו תיהנו לאחר שיפוץ דירה ישנה ועדכונה לרמת החיים של הדור הנוכחי.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיפוץ דירה ישנה

ישנם בעלי דירות שלא נוטים לטפל בדירתם ולתחזק אותה בצורה נאותה. במקרים רבים הטיפול בדירה נעשה כראוי אך עיצוב הדירה מיושן ומתאים לדורות עברו. כולנו מכירים את הדירות של ההורים ואו הסבים והסבתות שלנו אשר מעוצבים בהתאם לתקופות אחרות ובעצם מחייבות עדכון בהתאם לסטנדרטים של ימינו. בעוד שיפוץ דירה ישנה בעבור הדייר אפשרית, שיפוץ דירה ישנה לקראת מכירה הנה ברמת ההכרח ממש וזאת כדי שנצליח לאתר קונים ולמכור את הנכס במחיר אופטימלי.

יש 2 מקרים שונים בהם מומלץ לשפץ דירה ישנה:

 1. כאשר דירה מתקבלת בירושה.
 2. כאשר הדייר המבוגר עובר להתגורר במקום אחר.

כאשר אנו רוצים למכור דירה ישנה שהתקבלה בין בירושה ובין כחלק ממעבר דירה של הדייר המתגורר בנכס. אנו נדרש לבצע שיפוץ נרחב וזאת כדי להתאים את הדירה למאפיינים של הרוכשים הפוטנציאליים. הדגשים בדירות אלו יהיו על הפרטים הבאים:

 • עדכון עיצוב הדירה לסטנדרטים החדשים.
 • הסרתם של מרכיבי נגישות בדירה.
 • במקרים רבים גם שיפור מראה עוטף הבית.

שיפוצים מסוגים אלו אורכים זמן ודורשים השקעה מסוימת מצד בעלי הדירה. במידה ואנו רוצים לשפץ את הדירה למטרת מכירה הרי שננסה לקצר את משך השיפוצים ככל הניתן וכמובן להשקיע כמה שפחות כסף כחלק משיפוץ זה:

שיפוץ דירה ישנה בזול

שיפוץ דירה ישנה, אינו אומר בהכרח שיש להשקיע כסף רב. לעתים רבות ניתן להגיע ליעד הרצוי תוך השקעה מינימלית ביותר וזאת על ידי טיפול קוסמטי בלבד בדירה. דירה ישנה יכולה להישאר מתוחזקת ותקינה ברמת התשתיות וגם כאשר יש בעיות מוגבלות בתשתיות הדירה, אנו לא בהכרח ניגע בהם כחלק מתהליך שיפוץ דירה לפני מכירה.

שיפוץ דירה למכירה תיעשה על פי כללים ברורים מאוד שיעזרו לנו להתמקד במטרה ולהוציא כמה שפחות כסף:

 • תקציב – חובה לקבוע מהו גובה התקציב שעומד לטובת השיפוץ של הדירה.
 • יעד – חובה לקבוע מהו היעד הרצוי בסופו של שיפוץ זה (השבחת נכס)

כלומר, כאשר בוחרים לשפץ דירה ישנה לפני מכירה. חשוב מאוד להגדיר יעד ותקציב מוגדר מראש וזאת בכדי להקל על קבלת החלטות לאורך התהליך כולו. כך לדוגמה, ניתן לקבל החלטה שמשפצים רק חלק מהדירה ולא את כולה כדי להדגים בעבור הרוכש את הפוטנציאל של הנכס. לעומת זאת, במידה ויש תקציב גדול יותר, ניתן להביא לידי שינוי משמעותי במראה הדירה כולה.

את מה כדאי לשפץ בדירה למכירה?

מומחים נוטים לקבוע שרוב רוכשי הדירות מקבלים החלטה לגבי הדירה אליה הם נכנסו בתוך שבריר שניה. כלומר, המראה הראשוני שאליו ייחשף הרוכש הפוטנציאלי צפוי להיות המשמעותי ביותר. מסיבה זו נהוג לשפץ את המבואה לדירה, את הסלון ואת המטבח ולוודא שהמראה הראשוני אכן יהיה מבטיח. מצד שני, רוכשי דירות בהחלט מצפים לראות דירה שתתאים למידותיהם גם כאשר הם נכנסים לחדרים הפנימיים שישמשו אותם ואת ילדיהם במידה והם ירכשו את הדירה.

עלינו לנצל את התקציב שהגדרנו בשלב הראשוני בצורה חכמה. ולכן פעמים רבות נקבע מה כדאי לשפץ מראש ונתמקד בעיקר באמצעים חזותיים:

 • סיוד הדירה – יש משמעות גדולה לכך שהדירה תהיה צבועה ונקיה.
 • תיקון ליקויים – חשוב מאוד לתקן ליקויים בולטים בקירות, רצפות ודלתות.
 • הוספת צבע – כדאי מאוד להתקין גופי תאורה ווילונות / שטיחים המוסיפים צבע.
 • התאמת הדירה – חשוב להתאים את הדירה לצרכים של הרוכשים הפוטנציאליים.
 • ועוד..

בעצם עלינו להגיע לרמת נראות סבירה ולהתאמה נוחה לקהל היעד של רוכשי הדירות. במידה ויש לנו דירה שהוזנחה ואו נראית ישנה, עלינו לצבוע את הקירות, לתקן את כלל הליקויים, לשנות את התפאורה (הוצאת רהיטים שתופסים מקום רב) ולהוסיף אור וצבע שחסרים פעמים רבות בדירות אלו. יתרה מזאת, במידה והדירה שימשה אדם בוגר יש להוציא את כל אמצעי הנגישות כידית אחיזה במקלחת ואו מנוף בשירותים וזאת כדי שהקונים יוכלו להתחבר לדירה.

מה מייקר את עלות השיפוץ לפני מכירת דירה?

במידה והדירה במצב סביר, לא אמורים להיות הוצאות גדולות מידי. אך לפעמים חדרי השירותים והמטבח מצופים בקרמיקה בצבעים מיושנים (ירקרק, חום, כתום ועוד) ורוכשי הדירות לא אוהבים זאת בלשון המעטה. החלפת קרמיקה בחדרי שירותים ובמטבח יכולים להפוך את השיפוץ ליקר במיוחד אם כי ניתן לחסוך על ידי הדבקת אריחים על גבי הישנים במקום להסיר ולהחליף כנהוג.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

במקרים מסוימים יש אריחים ישנים ושבורים ברצפת הדירה והדבר דורש התייחסות משמעותית ועלויות תיקון גבוהות במיוחד. ניתן להתגבר על בעיה זו על ידי התקנת פרקט בחדרים בהם יש בעיות והסתרת הבעיות הקוסמטיות באמצעים נוחים וזולים.

כמה מרוויחים משיפוץ דירה ישנה לפני מכירה?

שיפוץ דירה ישנה בהחלט צפויה להניב רווח. השאלה המהותית היא כמה?! התשובה כמובן מורכבת מאוד מאחר ובכל דירה ולכל השקעה כספית תהיה ערך שונה. ולמרות זאת כאשר מבקשים להתייחס לשיפוץ דירה יש להתייחס לשני רמות שיפוץ:

 1. שיפוץ בסיסי – שיפוץ כמוצע מעלה ליישור קו והבאת הדירה לרמת מגורים סבירה.
 2. שיפוץ מלא – שיפוץ דירה לשם הבאתה לרמת מגורים גבוהה כדירות החדשות.

שיפוץ דירה ישנה ברמת הבסיס תאפשר לכם למכור את הדירה במחיר השוק שלה. בשונה ממכירתה במחיר הנמוך ממחיר השוק לו לא הייתם משפצים כלל. גובה ההשבחה בשיפוץ בסיסי יעמוד לרוב על עד 10% מערך הדירה. כך שבמידה והגדרתם תקציב של 20,000 ש"ח לדירה ישנה ששווייה 1,000,000 ש"ח תזכו ברווח של עד 80,000 ש"ח ומדובר בהחלט בתשואה נאה ומהירה על ההשקעה.

שיפוץ דירה ישנה ברמה משמעותית יותר והבאתה לנראות חדשה וקורצת תהיה בעלת משמעות גדולה יותר. דירה משופצת יכולה להימכר במחיר הגבוהה ממחיר השוק באפילו עד 25% מערך הנכס. כלומר, תידרשו להשקיע סכום גבוהה יותר על אותה הדירה אך תזכו לתשואה שונה בהתאם. כך במידה והגדרתם תקציב של 80,000 ש"ח לדירה ישנה ששווייה 1,000,000 ש"ח תזכו ברווח של עד 250,000 ש"ח על ההשקעה. מדובר במרווחים נאים במיוחד אך יש להתייעץ עם מומחים קודם לעבודות שיפוץ נרחבות וזאת כדי לוודא שהרוכשים אכן יסכימו לשלם את העלות המבוקשת.

ויש בונוס: מהירות מכירה

ככל שהדירה משופצת ונראית טוב יותר, כך מהירות מכירתה עולה. דירות ישנות שאינם משופצות יכולות להיות בשוק זמן כפול מדירות משופצות שנחטפות מהר בידי הלקוחות. הסיבה כמובן נעוצה בעובדה שחלק ניכר מרוכשי דירות יד שניה היו מעדיפים לרכוש דירה חדשה מקבלן אך לא יכלו לעשות זאת מחמת התקציב שבידם, דירה משופצת שקרובה בעיניהם לדירה חדשה מקבלן בהחלט יכולה להוות זרז משמעותי לקבלת ההחלטות ולרצינות מצד הרוכשים הפוטנציאליים.

רוצים לשפץ דירה ישנה לפני מכירה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל