שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:37
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שטר משכנתא – מהו ולמה הוא נדרש כאשר רושמים דירה בטאבו?

נושאים מרכזיים

שטר משכנתא - עוד עלות במשכנתא

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כאשר הבנק נותן לכם הלוואה בסדר גודל של מאות אלפי שקלים ויש לו רצון לקבל את כספו חזרה עליו לבקש משכון ראוי שניתן יהיה לפדות במידה ולא תעמדו בהתחייבויותיכם. שטר משכנתא הוא המסמך שבפשטות מאפשר לבנק לקחת מכם את הנכס במידה ולא תעמדו בהחזרים כקבוע וכמוסכם ביניכם בשלב נטילת המשכנתא.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שטר משכנתא היא מסמך משפטי שמהווה עוד שלב בתהליך הארוך שיש לעבור לקראת קניית דירה משלכם. שטר משכנתא משמש את הבנק כדי לשעבד את הדירה שאתם רוכשים לטובתו. כדי לעשות זאת עליכם לבקש מהבנק את הטפסים הרלוונטיים ועימם לגשת לרשם המקרקעין (טאבו) טפסים אלו מאפשרים את סיום תהליך הרישום על הדירה על שמכם עם הערת אזהרה לטובת הבנק.

שטר משכנתא: אלו סוגי שטרות משכנתא יש?

שטר משכנתא נדרש במקרים שונים, כאשר רושמים את הדירה בקנייתה ומוסיפים אזהרת משכון לטובת הבנק שנתן את המשכנתא. לאחר מכן בכל שינוי בעלות על הדירה, כלומר העברה או שינוי סכום המשכנתא, וכמובן בסיומם של כלל התשלומים לאחר שנים רבות בזמן בו הבעלות על הדירה הופכת לשלכם ואזהרת המשכנתא מוסרת מנסח הטאבו.

שטר משכנתא לרישום דירה

לאחר דין ודברים מול הבנק, לאחר שקבל הסדרתם את כל עניינכם מול הבנק והגעתם להסדרים לסכום ההלוואה עבור הדירה והסכום אותו תחזירו בכל חודש לבנק, הבנק יאשר את ההלוואה וישלח אתכם להנפיק שטר משכנתא – תהליך שאורך כשבועיים לרוב.

הבנק יעביר לכם את הכסף לצורך השלמת הרכישה של הדירה רק לאחר שתגישו את שטר המשכנתא לרשם המקרקעין כאשר הוא חתום על ידי בנק המשכנתאות וחתימה שלכם מתנוססת עליה. חתימות אלו מעידות על כך שידוע לכם שמסמך זה מחייב אתכם במידה ולא תעמדו בהחזרי המשכנתא ובו כתוב שהבנק יכול לקחת מכם את הדירה ולהשאיר אתכם בלא כלום.

בסופו של כל תהליך מומלץ לקחת את המסמך החתום לצלמו בכמה העתקים ולשלוח לכלל עורכי הדין המעורבים בעסקה. לבנק לשם קבלת הכסף, ושמרו עותק לעצמכם כדי שתדעו בכל זמן מה הן החובות שלכם ומה הסיכונים שכרוכים בנטילת משכנתא.

שטר משכנתא לתיקון רישום

ישנם מקרים בהם אתם משלמים סכום ניכר של סכו המשכנתא בבת אחת או לחלופין עוברים דירה ומעבירים את המשכון מדירה אחת לדירה אחרת. במקרים אלו הבנק יחייב אתכם לעשות את המעבר בשלבים כאשר השלב הראשון יהיה להפיק שטר משכנתא עדכני בו הבנק מאשר את העברת המשכון מדירה אחת לאחרת ומעדכנים בו את הסכום העדכני עליו אתם ממשכנים את הדירה לטובת הבנק.

שטר פדיון משכנתא (ביטול רישום)

שטר פדיון משכנתא הנו השטר החשוב ביותר עבורכם וכאשר תקבלו אותו מהבנק זה יהיה בשבילכם כיום חג מאחר ושטר פדיון משכנתא מהווה בעצם ביטול שטר משכנתא. כלומר, מרגע הגשת מסמך זה לרשם המקרקעין אתם הבעלים היחידים על הדירה ואין לבנק יכולת לקחת מכם את הדירה עוד. שטר פדיון משכנתא לרוב יגיע רק כאשר תדרשו אותו ולפעמים למרות ששילמתם את מלוא חובותיכם עדיין יירשם אזהרה לטובת הבנק ובמכירת הנכס תדרשו להמתין לקבלתו.

מה העלות של שטר משכנתא?

שטר משכנתא אינה עולה כסף כשלעצמה. כלומר, הבנק יחתום עליה באמצעות עורכי דינו וישלח אותו אליכם למילוי מול עורכי הדין שלכם בחינם. אם זאת, כל חתימה על מסמך משפטי לרוב עולה כסף כאשר מדובר בעורך דין שלכם ובמידה ולא עשיתם עסקת קבלנות מול העורך דין גם לחתימה זו יש עלות נוספת.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

כל שינוי וכל עדכון משכנתא. גם פדיון משכנתא מחייבת באגרת רישום משכנתא שעלותה 126 ש"ח נכון לשעת כתיבת שורות אלו. אגרה זו ניתן לשלם במהירות דרך שירות התשלומים הממשלתי עבור משרד המשפטים.

מה כתוב בשטרות משכנתא?

שטר משכנתא כמו כל מסמך משפטי פותח בתאריך, מהות העסקה. כלומר, סכום הכסף שיירשם בהערת האזהרה בנסח הטאבו ופרטי הממשכן ובעלי המשכנתא. כלומר, בנק המשכנתאות ורוכש הדירה. לאחר מכן ייכתב בקצרה מה הן זכויות הבנק ואשר אין לקונה הדירה את הזכות לערער על הנאמר במסמך מאחר ומסמך זה ייחשב בפסק דין סופי.

כך זה נכתב:

מסכימים בזה הצדדים הנ"ל שתמורת התשלום שקיבל/ו הממשכן/ים כאמור, ימושכנו המקרקעין הנזכרים ברשימה, והם יהוו ערובה לתשלום. הממשכן/ים מצהיר/ים בזה שהוא/הם בעל/י המקרקעין הנזכרים ברשימה והם נקיים מכל ערעור זכות צד שלישי, פרט למפורטים להלן. התנאים המיוחדים של המשכנתה המצורפים לשטר זה מהווים חלק בלתי נפרד ממנו.

לאחר מכן ייכתבו פרטי הדירה בפירוט חלקה, גוש, גודל הדירה, והחלק של הקונה בנכס במידה ויש עוד בעלים על הדירה הממושכנת. לאחר מכן יחתמו הצדדים (הבנק וקונה הדירה על המסמך) ויעבירו את הטופס להחתמה של עורכי הדין שמאמתים את העסקה. בסופו של המסמך ולאחר שעורכי הדין חתמו והכל נבדק ואושר יחתמו בלשכת רשם המקרקעין על המסמך וישלחו אתכם חזרה לבנק להסדרת שאר התהליך לקבלת הכסף.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan