שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Scattered clouds
21/09/2021 17:11
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

שטר חוב הלוואה: שטר חוב הלוואה להורדה והדפסה

נושאים מרכזיים

שטר חוב הלוואה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

שטר חוב הלוואה הנו מסמך משפטי חשוב מהמעלה הראשונה. כאשר אתם נותנים הלוואה לאדם מוכר ואו לאדם שאינו מוכר ברצונכם להבטיח את קבלת כספכם חזרה. פעמים רבות שמדובר בהלוואה מסוכנת לאדם שנמצא במקום לא טוב בחייו והמשמעות היא שיש סבירות מסוימת שהוא ימצא דרכים בהם הוא אינו חייב לעמוד בהתחייבויותיו. לא תמיד הדבר נגרם מתוך מקום רע אלא פשוט מחוסר יכולת לעמוד בהחזרים. כך לדוגמה הלוואה לאדם מחוסר עבודה, הלוואה לאדם שנוטה להמר ועוד מגוון רחב של אנשים שיש סבירות שלא נראה מהם את הכסף חזרה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

שטר חוב הלוואה

שטר חוב הלוואה נכנס לתמונה בדיוק במקום הזה בו קיים חשש שייתכן ולא נקבל את הכסף שהלווינו חזרה. מסמך זה הנו מסמך מחייב בדומה לצ'ק ואו כסף מזומן ובמידה והלווה לא משיב את חובו אליכם. כלומר, אינו עומד בהתחייבויותיו ביכולתכם לגשת עם שטר חוב זה להוצאה לפועל ובמידה וערך השטר נמוך מ-50,000 ש"ח תוכלו לקבל סיוע מיידי גם ללא פסק דין מבית משפט (כנהוג בצ'קים שחוזרים..)

כדי להבטיח את ערכו של שטר חוב נהוג להחתים ערבים, ערבים אלו בעצם מוכנים לחתום בעבור החייב כך ולקחת אחריות במידה והוא אינו עומד בהחזר ההלוואה ומשיב את הכסף. במידה ועבר מועד החוב המחזיר בשטר החוב יוכל לפנות לאותם ערבים בדרישה שאלו ישלמו את החוב שעומד לזכותו.

הורדה והדפסה של שטר חוב הלוואה:


יש סוגים שונים של שטרי חוב, כאשר המוכר והפופולרי מביניהם הוא שטר חוב שכירות אך כמובן שסוגי השטרות אינם משנים את הערך המופיע בהם. בכולם יש ערכים די דומים:

  1. כותרת המסמך שכוללת את ההגדרה האם השטר חוב סחיר או לא סחיר.
  2. מועד הפירעון של השטר – מועד ממנו והלאה שטר זה הופך לערך כספי.
  3. סכום הכסף שנקוב בשטר לפקודת המחזיק בשטר.
  4. התמורה עליה מתקבל השטר – במקרה שלנו זה יהיה הלוואה.
  5. מיקום התשלום – היכן יפגשו כדי להחזיר את ההלוואה / לקבל ערך לשטר.
  6. חתימות של שני הצדדים – מחזיק השטר ונותן השטר.
  7. חתימות הערבים על השטר – זהו הפרט החשוב ביותר – הם יהיו הכתובת לקבלת הכסף חזרה.

כפי שניתן לראות, אין כאן יותר מידי פרטים מבלבלים וקשים להבנה. שטר חוב כתוב בשפה ברורה וידידותית במיוחד למשתמש. יש שיאמרו שמילוי שטר חוב פשוט אף יותר ממילוי צ'ק ביטחון וזאת מאחר ואין מקום להתבלבל ואו למסחר במסמך זה (כל עוד השתמשתם בשטר חוב מאתר זה שמוגדר כלא סחיר) וכך בעצם השטר מכוון כולו לאדם אחד וכל עוד החייב מילא את חובותיו אין שימוש למסמך החתום אך כמובן שבמידה והחייב נעלם ואו לא עמד בהתחייבויותיו יהיו הערבים / הוצאה לפועל אמונים להשיג את הסכום הרשום בשטר חוב זה.

האם לחתום ערבות על שטר חוב הלוואה?

מידי פעם שואלים אותנו האם לחתום על ערבות לשכירות ואו לשטר חוב מכל סוג שהוא? התשובה כמובן מורכבת ותלויה מאוד במידת הקרבה של החייב אליכם ורמת האמון שלכם שיוכל לעמוד בהתחייבויותיו. פעמים רבות אנו יודעים בבירור שמדובר בסיכון גבוהה אך אין לנו פנים לסרב לקרוב משפחה או חבר קרוב. חשוב להבין שמדובר בסיכון אמיתי ובמידה והחייב לא עמד בדיבורו אתם אלו שתהיו אמונים לשלם מכיסכם הפרטי את הכסף ולכן חשוב מאוד לסרב לתת ערבות על כזו הלוואה.

מצד שני, במידה ובן משפחה או אפילו קרוב מדרגה ראשונה נדרש לעזרה והוא ידוע כאדם אמין וישר שיפעל להחזיר את חובו. מעבר לכך במידה ואכן תידרשו לשלם את חובו הוא ימצא דרכים להשיב לכם את כספכם ייתכן מאוד ותוכלו לעזור לחברכם בכך שאתם נותנים בו אמון וחותמים על המסמך הכה חשוב הזה. במידה ומדובר בסכום גדול במיוחד, לצורך העניין גבוהה מ-50,000 ש"ח אנו ממליצים לסרב באופן גורף ולשלוח את חברתכם לברר אילו סוגי הלוואות ביכולתו לקבל מגורמים מוסדיים כדוגמת הבנקים, חברות הביטוח, קרנות הפנסיה ואפילו הלוואות עמיתים באינטרנט וזאת כדי שאתם לא תידרשו להיות מעורבים בסיפור יקר שיכול לפגוע בכם ולגרור את משפחתכם למקומות פחות נעימים.

דבר אחרון לסיום:

שימו לב לכך שיש שני סוגים של שטרי חוב:

  1. שטר חוב הלוואה צמוד למדד
  2. שטר חוב הלוואה לא צמוד למדד

לפעמים שטר חוב נועד להלוואה שתוחזר בעוד שנים מספר אך עם הזמן יש ירידה בערך הכסף (אינפלציה) וכדי שהמלווה לא יפסיד כסף עליו להוסיף סעיף בו הוא מתייחס לכך וקובע שהלוואה זו צמודה למדד. במידה וכך הדבר יהיה משמעות גדולה להוספת תאריך נטילת ההלוואה גם כן וזאת כדי שניתן יהיה לחשב את הפערים במדד המחירים לצרכן ולהבין בדיוק כמה הערך הרשום על הנייר לפני מספר שנים שווה כעת. ללא תאריך הלוואה ותאריך לפדיון שטר החוב לא יהיה אפשרי לבצע חישוב הצמדה למדד.

צריכים ייעוץ של עורך דין / רוצים שטר חוב שמונפק על ידי עורך דין? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan