שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
32°C
Few clouds
21/09/2021 14:32
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

רשתות תיווך: רימקס, אנגלו סכסון, סנצ'ורי 21 – מה ההבדלים והאם כדאי?

נושאים מרכזיים

רשתות תיווך - תיווך דירות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

רשתות תיווך השתלטו במידה רבה על ענף התיווך בישראל. לא עוד מתווכים עצמאיים, לא עוד משרדי תיווך שכונתיים, כיום יש ארבעה שחקניות בולטות בענף התיווך ואילו כמובן: רימקס, אנגלו סכסון, סנצ'ורי 21 ואל הנכס. במאמר זה ננסה להכיר את הרשתות הללו ולהבין במה הם טובים יותר ממשרד תיווך קטן, למה מתווכים מצטרפים אליהם בהמוניהם, והאם כדאי להיעזר בשירותי רשת תיווך על פני מתווך וותיק ומקומי..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

רשתות תיווך

כאשר בוחנים את ארבעת רשתות התיווך המרכזיות בישראל מגלים שרב הדומה על השונה. רשתות התיווך הללו הלכו ומיסדו שיטות עבודה ושיווק, הרכיבו מערכות איכותיות להצלבת נתונים ובנו מבנה נוח לשיתופי פעולה בין המתווכים עצמם בכל הסניפים (זכייניות) בישראל. רשתות תיווך אלו משקיעות משאבים רבים בשיווק ובבניית מותג שבא לידי ביטוי לאחר מכן בפניות רבות מצד הלקוחות שנדרשים לשירותי תיווך. כך, מתווך צעיר וחסר ניסיון שאינו יודע מהיכן להתחיל או איך להשיג את הלקוחות הראשונים יכול ליהנות ממאגר לקוחות מרשים בכל אחת מרשתות התיווך ולבנות לעצמו מוניטין.

רשתות תיווך, כמשתמע משמן הן רשתות הפועלות בפריסה ארצית ובעצם על ידי כך הם מהווים מכפלת כוח משמעותית בעבור המתווכים ואף בעבור הלקוחות. ברשתות תיווך אלו, הנכסים משותפים זה עם זה ובעצם ניתן להרוויח כסף גם מבלי להחתים מוכר דירה על בלעדיות בתיווך ובעצם כך הן מהוות מגנט בעבור כל מתווך מתחיל ומשתלטות על נתח שוק הולך וגדל. כדי לוודא שהמתווכים הצעירים מגיעים דווקא אליהם, רשתות התיווך משקיעות בהעברת לימודי תיווך ובעצם מכשירות את המתווכים בתוך הבית לשיטות העבודה שלהן על יתרונותיהם הרבות.

נכיר את רשתות התיווך בישראל

רשתות תיווך בישראל מציעות מגוון רחב של שירותים בפריסה ארצית. להלן ארבעת הרשתות החשובות ביותר שיש להכיר:

רשת תיווך – רימקס:

רימקס הנה רשת התיווך הגדולה בישראל. המותג שלה חזק במיוחד ונתפס אצל רוב הציבור כשם נרדף לתיווך דירות. רשת זו הוקמה בראש ובראשונה בחו"ל ועשתה עלייה ארצה בשנת 1995 ופועלים תחתיה לא פחות מ-1,000 סוכני תיווך פעילים ב-100 סניפים הממוקמים בכל רחבי הארץ. רימקס מעבירה קורסי תיווך למתעניינים בעבודת תיווך ומאפשרת לסוכניה לשתף פעולה בצורה ברורה ופשוטה בעזרת מערכת שיתוף ואיתור נכסים בין כל הסוכנים וכך ניתן למכור נכס במהירות גבוהה הרבה יותר מיתר המתחרות הקטנות יותר.

רשת תיווך – אנגלו סכסון:

אנגלו סכסון על אף שמה המרשים נולדה בישראל בשנת 1964. אנגלו סכסון הנה בעצם רשת התיווך הוותיקה בישראל (מעל 50 שנה!) גם אנגלו סכסון משקיעים לא מעט כסף בשיווק ובמיתוג הרשת ופועלים תחתיה מאות רבות של סוכני תיווך ב-80 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ. בשונה מרשת רימקס שמתמקדת אך ורק בתיווך דירות, רשת אנגלו סכסון שואפת להציע ללקוחותיה מגוון שירותים משלימים כדוגמת ייעוץ משכנתאות, ליווי למשקיעי נדל"ן וניהול נכסים במידת הצורך. אנגלו סכסון נתפסים בעיני הציבור כמקצועיים ואמינים מאוד.

רשת תיווך – סנצ'ורי 21:

כמו רימקס, גם רשת סנצ'ורי 21 הוקמה בארה"ב ועשתה עליה לישראל. סנצ'ורי 21 משקיע בשנים האחרונות בבניית המותג בישראל ונהנית ממטריית הרשת הבינלאומית שהנה הגדולה בעולם. (אינו בהכרח רלוונטי לישראל) ופועלים תחתית מאות רבות של סוכני תיווך ב-48 סניפים הפזורים בכל רחבי הארץ. סוכני התיווך שפועלים תחת רשת זו נהנים מניסיון עשיר שנים של הרשת במעל 75 מדינות עם 8,000 סניפים ולא פחות מ-121,000 עובדים בכל רחבי העולם. כלומר, ברשת זו פיתחו שיטות שיווק וכלים ייחודיים לשיווק נכסים בצורה מהירה ונוחה יותר.

רשת תיווך – אל הנכס:

רשת התיווך אל הנכס הנה הקטנה ביותר אך גם הלוחמת ביותר. אל הנכס הוקמה בשנת 1995 ומאז התרחבה לכדי 16 סניפים עם עשרות רבות של מתווכים הפזורים בכל רחבי הארץ. ברשת אל הנכס מעניקים לסוכנים את השם שלהם ואת היכולת לקדם את עצמם בצורה טובה יותר תוך שימת דגש על מקצועיות, אמינות ושירות טוב יותר משל יתר המתחרות.

לכל רשת תיווך יש מאפיינים ייחודיים לה. כלומר, לאחת יהיה מצבור ידע רב שנים ומבוסס נתונים. לאחרת תהיה טכנולוגיה ייחודית שעוזרת באיתור ובתיאום בין סוכנים וכן הלאה.. בסופו של דבר ארבעת רשתות התיווך הללו פונות לאותו קהל היעד ומציעות את מכלול השירותים הזהה. כאשר אנו ניגשים לבחור מבין ארבעת רשתות תיווך אלו, ביכולתנו לבחור על בסיס נוחות, עמלת תיווך, אך ההבדל בין המתחרים אינו גדול במיוחד.

איך לבחור רשת תיווך?

בחירת רשת תיווך תיעשה על בסיס המקום וההמלצות שיש לסניף הקרוב לנכס שבעניין. כלומר, הכי חשוב שזכיין הרשת יהיה ממוקם בקרבת מקום ויחזיק בהמלצות חמות על תפקודו. את הבחירה בין הרשתות המתחרות ניתן לעשות לאחר מכן בהתאם לגובה העמלה הנדרשת ובהתאם לסוכן התיווך המועדף עליכם.

חשוב לזכור שרשתות תיווך אלו אמנם מציעות למתווכים כלים רבים שעוזרים להם למכור בסופו של דבר את הנכסים אך במידה והמתווך אינו רציני ואינו משקיע את הזמן הרצוי הרי שכל כלי לא יעזור לו. ולכן, יותר מהחשיבות של בחירת רשת תיווך, ישנה חשיבות לבחירת המתווך המנוסה ובעל המוניטין הגבוהה ביותר בתוך הסניף המקומי וזאת מאחר ולרוב אין הבדל בעמלת התיווך בסופו של דבר ותעדיפו תמיד ללכת עם הטוב ביותר.

האם רשת תיווך עדיפה על משרד תיווך מקומי?

רבים שואלים, במה עדיפה רשת תיווך על משרד מקומי וותיק בשנים? התשובה לרוב שבפועל אין עדיפות לרשת תיווך על פני משרד תיווך מקומי. משרד תיווך מקומי ששרד שנים רבות בהכרח יודע את מלאכתו ובהכרח מאפשר לכם להגיע לתוצאות הזהות לאלו של רשתות התיווך. בעבר, היה עדיפות רבה לרשתות התיווך בכך שהם יכלו למכור את הנכס מהר יותר מתוקף פריסתם הרחבה והקשרים בין הסניפים בכל הארץ. בפועל כיום, ישנם כלים מדהימים שמאפשרים לכל משרד תיווך או מתווך בודד להיחשף לכלל הנכסים ולכלל הרוכשים בקלות רבה באמצעות האינטרנט ובעצם כלים אלו מייתרים את הצורך ברשתות התיווך הללו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

ישנם יתרונות וחסרונות ברשתות תיווך שיש להכיר:

יתרונות ברשת תיווך:
 • אחריות של הרשת כלפי הלקוחות – אין מקום לעוקצים ואו רמאויות.
 • רישיון תיווך – רשתות התיווך אינם עובדות עם מתווכים ללא רישיון תיווך.
 • מיומנות – רשתות התיווך מאפשרות למתווכים להגיע לרמת מיומנות גבוהה.
 • נהלים קבועים – רשתות התיווך מחייבות את המתווכים לפעול לפי נהלים מסודרים.
 • פריסה ארצית – רשתות התיווך מאפשרות מכירת דירה בעיר אחת וגם קניית דירה בעיר אחרת.
 • ועוד..
חסרונות ברשת תיווך:
 • מתווכים צעירים – ברשתות תיווך פועלים מתווכים צעירים וחסרי ניסיון (בין היתר!)
 • יחס אישי – לא תמיד תקבלו יחס דומה לזה של משרדי תיווך מקומיים.
 • מוניטין אישי – אין מוניטין אישי למתווך אלא מוניטין לרשת כולה.
 • עמלת תיווך – לא תמיד ניתן להתמקח על עמלת התיווך שתשלמו בפועל.
 • ועוד..

ניתן לסכם שרשתות תיווך טובות לעתים לסוכני התיווך (פרסום, לקוחות, סדר ואפיון ועוד) אך גם מחייבים את הסוכנים בתשלומים שונים (עד 50% מעמלת התיווך, דמי חבר ועוד) וככזה הם מושכים מגוון רחב של סוכני תיווך ברמות שונות. בעבור הלקוחות. כלומר, אתם. אין הבדל מהותי בין מתווך בודד, משרד תיווך או רשת תיווך וככזה יש משמעות אדירה למתווך עצמו. ולכן, כאשר נפנה לרשת תיווך כדאי שנדרוש את המתווך הוותיק והמנוסה ביותר בסניף המקומי, כדאי שנבקש את המתווך בעל מספר העסקאות הגדול ביותר כך שנהיה בטוחים שנקבל שירות מקצועי ולא חובבני ממתווך שזה עתה סיים קורס תיווך של 30 שעות בלבד..

רוצים מתווך דירות באזור מגוריכם? השאירו פרטים:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

5 תגובות

 1. לא התייחסת לרשת הגדולה בעולם שהגיעה לישראל, קלר וויליאמס. מעניין מאוד לשמוע מה דעתך? אני סוכן וותיק ברשת גדולה בתחום ושוקל את האופציה לעבור אליהם. הם מציעים חלוקת עמלות מטורפת של עד 90 אחוז לסוכן! שזה קצת הזוי לא? אשמח לקבל את חוות דעתך.

  1. שלום עמי, התייחסנו לרשתות הגדולות שכבר פועלות ומחזיקות במוניטין בשוק הישראלי.
   לשאלתך, הסיבה שמתווך בוחר לפעול באמצעות רשת תיווך גדולה היא בכדי להישען על המוניטין שלה. כלומר, קל יותר להחתים לקוחות על בלעדיות כאשר הם מכירים את הרשת וסומכים עליה.
   מסיבה זו, הצטרפות לרשת קלר וויליאמס בשלב זה כאשר הלקוח הישראלי אינו מכיר את המותג תיחשב כהימור די משמעותי מצדך..
   המלצתנו: המתן מעט ואו בחן האם הרשת צפויה לעלות עם הליך פרסום /שיווק אל מול הציבור הרחב.
   בהצלחה!

 2. אהלן אני חדש לגמרי בתחום והייתי שמח לשאול מס' שאלות:1)מה מוסד הלימודים המומלץ ללימוד תיווך נדלן (יש כאלה שמבטיחים "נגיעה" בתמ"א38,שיווק נדלן בנוסף מבטיחים חזרה על הקורס במקרה של כישלון במבחן ) 2)האם שכבר בחרתי במוסד לימודים(אפילו הזולה או בעלת מס' שיעורים נמוך או טיב מרצים ירוד משם הדרך סלולה לכל סוכנות תיווך גדולה כקטנה,כלומר העיקר:.."שיש תעודה.."וזה מספיק בשביל התחלה הגונה?

  1. 1. המבחן קל מאוד. תעבור בקלות, תוכל ללמוד לבד גם ללא קורס מקדים. כל התוכן נמצא להורדה באינטרנט.
   2. רשתות תיווך כמו רימקס יכריחו אותך לעבור קורס נוסף אצלם מאחר והם "טוענים" שכך הם מבטיחים איכות ללקוחות. ישנם רשתות אחרות שיקבלו אותך עם תעודה בלבד.
   אך כדי לעזור לך: אף מוסד לימודים לא יעניק לך לימודי מקצוע בתוך כיתת לימוד, במידה ואתה רוצה לעבוד ולהצליח באמת – חפש להיות שוליה של איש מקצוע פעיל.

 3. שלום
  הנני מתווך עצמאי כבר הרבה שנים, ושוקל לעבור לאחת מהסוכנויות הגדולות.
  מאמרך מאוד יפה, ורציתי לשאול כדלהלן.
  1. איזה סוכנות תווך מהארבעה שציינת, מדורגת הכי גבוה, בשקלול כל הנתונים ?
  2. האם יש מידע מי מהם סוגרת הכי הרבה עסקאות, מהאחרים ?
  3. מהתרשמותך למי מהם הכי כדאי לעבור ?
  שמואל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan