קרנות נדל"ן: איך בודקים קרנות נדל"ן, איך בוחרים קרן נדל"ן להשקעה?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

קרנות נדל"ן - בחירת קרן השקעות נדל"ן
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

קרנות נדל"ן הן דרך מצוינת לבצע השקעות נדל"ן מבלי ללכלך את הידיים ומבלי לעבוד קשה. לרבים מאיתנו יש רצון להשקיע בנדל"ן מאחר וזהו מוצר פיזי אשר אפשר לגעת בו ולחוש אותו, אך כאשר יש צורך להתחיל לנהל את הנכסים שבהם השקענו הדברים מתחילים להסתבך. בדיוק לשם כך הוקמו קרנות נדל"ן מסוגים שונים שמאפשרים לנו להשקיע את כספינו בעזרתם האדיבה של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שבוחרים את ההשקעות בצורה זהירה ומנהלים את אותן ההשקעות עבורנו כך שלנו נותר רק לחכות ולקבל את התשואה על כספינו.

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

קרנות נדל"ן

אין ספק שהשקעה באמצעות קרנות נדל"ן בהחלט משתלם לעתים קרובות אך איך מוודאים שאכן בחרנו את קרן ההשקעות הטובה ביותר? איך ניתן יהיה לבדוק את הקרן השקעות ולבחון את כדאיות ההשקעה בה? במדריך זה אנו ננסה להציג את היתרונות והחסרונות הקיימים בקרנות השקעה בנדל"ן וכמובן גם להציג את סוגי הקרנות האפשריים לצד האופן שבו בוחנים כל קרן וקרן לפני שמקבלים החלטות הרות גורל להון שצברנו בעמל רב.

להלן מספר סוגי קרנות השקעה בנדל"ן:

 • קרנות השקעה בנדל"ן בישראל
 • קרנות השקעה בנדל"ן בחו"ל
 • קרנות השקעה בנדל"ן מניב (ריט)
 • קרנות השעה בתמ"א 38

להלן היתרונות והחסרונות בהשקעות באמצעות קרנות נדל"ן:

יתרונות השקעה בקרנות נדל"ן:
 1. אפשרות להשקעה קטנה בפרויקטים גדולים.
 2. אפשרות להשקעה חכמה ובטוחה יותר.
 3. אפשרות להשקעה קצרת טווח בנדל"ן.
 4. אפשרות להשקעה ללא ידע מקצועי מקדים.
 5. אפשרות השקעה מבלי לעבוד קשה (רווח פסיבי).
חסרונות השקעה בקרנות נדל"ן:
 1. בדומה להשקעות בשוק ההון, אין מגע בנכס פיזי וממשי.
 2. לא ניתן לשלוט במאת האחוזים בטיב ההשקעות.
 3. אתם לא מקבלים את מלוא התשואה על השקעתכם.
 4. ההשקעות תלויות במשקיעים אחרים בנוסף אליכם.
 5. חיובי מיסוי שונים מאשר השקעות נדל"ן בדירות.

במידה והבנתם מה היתרונות והחסרונות בקרנות נדל"ן, בוודאי תרצו לדעת איך בוחרים את הקרן הטובה ביותר בקטגוריית ההשקעה שבחרתם. כידוע, לכל אחת מסוגי הקרנות מעלה יש רמות סיכון שונות. כך שלא ניתן להשוואת קרן השקעות בנדל"ן בישראל לזו המשקיע בארה"ב או באירופה. כמו כן, לא ניתן לבצע השוואה בין קרן השקעות בנדל"ן מניב לעומת נדל"ן למגורים. כאשר בוחרים קרן השקעות עושים זאת בראש ובראשונה על סמך שני פרמטרים עיקריים:

 • רמת התשואה – משקיעים תמיד שואפים לתשואה הגבוהה ביותר בזמן הקצר ביותר.
 • רמת הסיכון – משקיעים תמיד שואפים לסיכון הנמוך ביותר אך בתשואה הגבוהה ביותר.

כך שלצורך ההדגמה, קרנות השקעה בנדל"ן מניב ובתמ"א 38 אמנם מניבות הרבה יותר כסף ביחס לאפשרויות האחרות אך המשקיעים בקרנות אלו נוטלים סיכון גבוהה יותר לכך שיפסידו ואו יאבדו את כספם כתוצאה מכשלי תכנון ואו שינויים במשק. לאחר שבחרנו את סוג הקרן שמועדפת עלינו, נוכל להמשיך לשלב הבא בו אנו בוחנים את הקרנות השונות לבחירת הקרן הטובה והאמינה ביותר עבורנו.

איך בודקים קרנות נדל"ן, איך בוחרים קרן נדל"ן להשקעה?

עלינו לנסות לנבא את העתיד לבוא על ידי הסתמכות על העבר. כדי לבחור בקרן השקעות נדל"ן שאכן תניב עבורנו את התשואה הטובה והבטוחה ביותר עלינו לבחון מספר קריטריונים שיכולים לספר לנו על העתיד לבוא:

 • מנהלי הקרן – תמיד ננסה ללמוד כמה שיותר על מנהלי הקרן.
 • מומחי ההשקעות – ננסה להבין מי אילו מקבלי ההחלטות אשר יבחרו את ההשקעות.
 • תשואה בעבר – ננסה ללמוד מה היה גובה התשואה על השקעות בשנים עברו.
 • השוואה למתחרים – תמיד נשווה את הקרן בה אנו מתעניינים למתחרות בשוק.
 • בחינת ביטחונות – לקרנות השקעה בתמ"א חשוב מאוד לבדוק שיש ביטחונות.

בהשקעה באמצעות קרנות נדל"ן אנו מסתמכים על האחר שיעשה עבורנו את העבודה הקשה וידאג לאינטרסים שלנו. בדיוק מסיבה זו יש להשקיע מאמצים כבירים בכדי להכיר היטב את הנפשות הפועלות מאחורי הקלעים. את אותם אנשים אשר יקבלו את החלטות שיניבו לנו רווחים ואו הפסדים אפשריים.

מעבר לאנשים שיכולים לעבוד קשה עבורנו, עלינו לבחון גם את ביצועי הקרן בעבר. ננסה לראות אם האנשים הטובים שמנהלים את הקרן אכן מצליחים לקדם את המשקיעים לתוצאות ראויות הן ביחס להון המושקע והן ביחס ליתר המתחרות בשוק זה. תמיד ננסה לאתר קרן השקעות בעלת מוניטין של מקצועיות וככל שהקרן וותיקה, אמינה ובעיקר גדולה יותר, כך הסבירות שהתשואה המובטחת אכן תתקיים ותהיו שביעי רצון מההשקעה.

לבסוף חשוב מאוד שבמידה והקרן פועלת גם בממד היזמי. כלומר, משקיעה בבניית מבנים ובהשקעה בפרויקטים של תמ"א 38 ואחרים. שיהיו לה ביטחונות שונים שעליהם ניתן להתבסס ועמם ביכולתה לחתום עסקאות אל מול גופים שונים. ככל שיש יותר ביטחונות מוחשיים עליהם ניתן לרשום זכויות לטובת המשקיעים כך הסיכון עליהם יורד ומשכך כדאיות ההשקעה גדלה בהתאמה.

מורכב מידי? רוצים להתייעץ עם מומחה השקעות נדל"ן? השאירו פרטים:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם: