שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קניית דירה על הים: האם כדאי להשקיע יותר בקניית דירה מול הים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

קניית דירה על הים - חוף ים

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קניית דירה על הים היא חלומם של רבים. הרצון לחיות קרוב לטבע ולהרגיש את הים הנו טבעי ורצוי על ידי כולם ולכן מחירי הדירות על קו המים יהיו לרוב יקרים יותר משאר הדירות בסביבה הקרובה. רכישת דירה מול הים תצריך מכם השקעה גדולה בהרבה מזו שאתם נדרשים לה ברכישת דירה רגילה וזאת מאחר והקבלן שבונה בניין או מוכר הדירה מול הים מבינים שיש ערך גדול מאוד לנוף שנשקף מחלון או מרפסת ביתם. אבל האם אכן כדי להשקיע יותר כסף כדי לקבל נוף לים?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

קניית דירה על הים

לישראל חופים רבים שמשתרעים יחד על פני כמעט 200 ק"מ אך גם בתוך אותם חופים לא בכולם ניתן לבנות דירות מגורים. ניתן לומר שכרבע מחופי הים סגורים לציבור לטובת מתקנים אסטרטגיים שונים כדוגמת נמלים, תחנות כוח ומחנות צבא. כחצי משטח חופי הים מוגדר כשמורות טבעה בהם לא צפויים להיבנות דירות בעתיד כך שבפועל יש כ-50 ק"מ בהם ניתן לעשות שימוש לטובת רחצה בחופים וכמובן לבנות בסמיכות אליהם מגדלי דירות לאחוזון העליון שיכול לעמוד בהשקעה המשמעותית כל כך.

השטחים שמותרים לבנייה בסמוך לקו הים כבר בנויים ברובם וזאת מאחר והיזמים כבר גילו את הפוטנציאל שגלום בהשקעות אלו. אך בערים בת-ים, נתניה, חדרה, אשקלון ולאחרונה גם ראשון לציון עדיין יש שטחים שעליהם ניתן יהיה לבנות בעתיד דירות בסמיכות לים. הביקוש לדירות אלו כה גדול שעיריית תל אביב כבר אישרה תכנית לפינוי שדה דוב ועיריית ראשון לציון הגיעה להסכמות עם הצבא על פינוי בסיס שתופס מיקום רב בסמוך לקו המים כדי שיתאפשר לבנות דירות במקומות אלו.

האם שווה לרכוש דירה מול הים?

יש לבחון זאת על ידי עלות מול תועלת. כאשר אנו רוכשים דירה מול הים לצורך מגורים או השקעה חשוב מאוד שנבחן את הצפי העתידי של הביקוש לדירה שאנו רוכשים. כבר כיום ידוע שכאשר רוצים השקעה בטוחה מאוד כדי לבחור מיקום אסטרטגי שיש מגבלה לאפשר עוד ממנו. נוף לים הוא בדיוק אותו משאב שעומד להיגמר בעוד מספר שנים והמשמעות היא שהביקוש יעלה אך ההיצע בשוק כבר לא ישתנה ובמתכונת זו מחירי הדירות רק ילכו ויעלו ללא כל הקשר למחירי הדירות באותם ערים פנימה.

באופן מפתיע, לא רק נוף לים חשוב לרוכשי הדירות אלא גם קירבה לים משמעותית בחישוב ערך דירה. נהוג יהיה לחשוב שרק דירות שממוקמות בסמיכות לים יחד עם נוף לים יזכו לרף מחירים גבוהה אך לא כך הדבר. גם דירות שממוקמות מרחק הליכה של עד 10 דקות מחוף הים יזכו לביקוש די גבוהה אך כמובן לא ניתן להשוואת בין דירה שפונה על הים עם נוף עוצר נשימה לבין דירה שפונה אל העיר ללא נוף ים כלל.

אז כמה שווה קניית דירה על הים?

 • דירה הממוקמת במרחק הליכה של עד 10 דקות בלבד מהים יכולה להעלות את ערכה בעד 20-30% מדירות אחרות באותו עיר.
 • נוף חלקי או מלא לים מייקר את הדירה בכ-20%! ביחס לדירות אחרות באותו הבניין!
 • נוף חלקי או מלא לים מייקר את הדירה לעתים בעד 100% ביחס לדירה אחרות באותו עיר!
 • המרחק לים אף הוא משפיע על המחיר אך נתון זה משתנה מעיר לעיר.

כדי לקנות דירה עם נוף לים עליכם לנסות ולהתרחק למעגלים החיצוניים של תל אביב וכמה שיותר רחוק דרומה וצפונה. בתל אביב תושבים מוכנים לשלם כמעט כל מחיר עבור דירה מול הים ובערים אחרות עוד יש שטח נרחב מול הים ולכן ניתן לבנות שם וההיצע גדול ולכן נכון להיום עדיין ניתן לקנות שם דירות עם נוף לים במחירים שפויים יותר. כמובן שגם בערים אלו המחירים גבוהים מאוד אך בהשוואה לתל אביב או ערי הביקוש מדובר במחירים סבירים בהחלט.

אז מה הם פערי המחירים בערי חוף מרכזיים?

 • תל אביב: 1.8 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • נתניה: 0.95 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • חדרה: 0.3 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • חיפה: 0.5 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • בת ים: 0.6 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • ראשון לציון: 0.6 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • אשדוד: 0.5 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.
 • אשקלון: 0.3 מיליון בממוצע יותר מדירה רגילה בעיר.

כפי שניתן לראות יש פערי מחירים שמושפעים בין השאר מהיכולת הכלכלית של התושבים, מכמות הבנייה בסמוך לקו המים ולעוד שלל פרמטרים שונים שישפיעו בשורה התחתונה על מחירי הדירות. בעתיד מחירים אלו רק צפויים לקבל חיזוקים נוספים עם בנייתן של בניינים חדשים וביצוע פרויקטים של פינוי בינוי על קו חוף הים בתל אביב ובערים נוספות.

אחד הדברים החשובים ביותר ברכישת דירה עם נוף לים זה בדיקה מול הרשויות המקומיות שאכן אתם צפויים להישאר הקו הראשון לים ושלא צפויים להיבנות מולכם בניינים חדשים שיחסמו את הנוף כפי שאכן קרה בפרויקטים רבים בישראל עם השנים. רק לאחר שאתם בטוחים שאכן אין אפשרות לבנות מולכם בניינים נוספים הרי שכדאי להשקיע גם סכומים נכבדים ברכישת דירה עם נוף לים.

כמובן שככל שעוד ועוד רוכשים ייאלצו להמשיך ולעבור לערים אחרות הרחק מאזורי הביקוש כדי ליהנות מנוף לים כך מחירי הדירות בקו ראשון למים ייהנו מעליית ערכן. בכלל הערים בונים ממש על הים חברות בנייה רבות ובעוד עשור או שניים כבר לא יתאפשר לבנות עוד על הים והמשמעות של קניית דירה על הים כיום יכולה להיות אדירה עבור משקיעים שנהנים כבר כעת מדמי שכירות גבוהים יותר וכמובן מהיכולת להשכיר את הדירה באמצעות חוזה סאבלט לתיירים ולהרוויח לא רע בכלל.

שוקלים קניית דירה על הים? פנו אלינו ונעזור לכם להחליט!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל