שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

קורס יזמות נדל"ן: מה לומדים ואיך בוחרים מכללה ללימודי יזמות נדל"ן?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

קורס יזמות נדל"ן - לוח מחיק

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

רבים עוסקים בנדל"ן. שמאים, מתווכים, עורכי דין, יועצי משכנתאות ועוד. עבודות אלו אמנם נוגעות במקרקעין אך אינם מייצרים לעוסקים בהם הכנסות ענק. כאשר רוצים ליהנות מרווחים גדולים יותר, יש צורך במגע ישיר בנכסי הנדל"ן. כלומר, יש להשקיע כסף בקניית נכסים, השבחתם ומכירתם לאחר מכן בתשואה גבוהה. קורס יזמות נדל"ן לא יהפוך אתכם ליזמי נדל"ן אך בהחלט יכול לעזור לכם להגיע לעסקה הראשונה עם כלים נכונים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

קורס יזמות נדל"ן

מחירי הדירות בישראל משלימים בימים אלו זינוק של 120% בעשור. מי שקנה דירה או קרקע עד שנת 2007, הרוויח על הנייר הרבה כסף. אך יש כאלו שהרוויחו הרבה יותר כסף, יזמי הנדל"ן. יזם נדל"ן אשר רכש קרקעות לבניה והשקיע זמן וכסף בבניית דירות מגורים בשוק העולה, נהנה בשנים אלו מרווחים גדולים אף יותר מציפיותיו האופטימיות.

לכן, קורס יזמות נדל"ן רלוונטי היום יותר מתמיד. במסגרת הקורס, אתם צפויים לזכות בכלים שונים שיאפשרו לכם להפוך ליזמים בעצמכם. כך, תוכלו לזהות את מגמות שוק הנדל"ן ולפעול ברוח יזמית בהתאם למאפייניה. כעת אנו רוצים להציג הקדמה קצרה ואז את מאפייני הקורסים שעוסקים ביזמות נדל"ן:

מה לומדים ואיך בוחרים מכללה ללימודי יזמות נדל"ן?

יזמות בכלל ויזמות נדל"ן בפרט אינם מתאימים לכל אדם. כדי להיות יזם מצליח, עליכם להיות יצירתיים וגמישים מאוד לשינויים. עליכם לזהות טרנדים וביקושים עוד קודם להיווצרותן ולפעול לפי תכניות מסודרות אך גמישות בכדי שלא תפספסו יעדים ותפסידו כסף. כמו שלא כל אדם נולד להיות איש עסקים, כך לא כל אדם בנוי להיות יזם נדל"ן. התכונות החשובות ביותר ביזמות נדל"ן:

 • יצירתיות – זיהוי מקורות רווח מעסקי נדל"ן.
 • גמישות – יכולת עדכון ושינוי בהתאם לדרישות השוק.
 • חוש עסקי – יכולת לזהות הזדמנויות בלתי חוזרות.

קורס יזמות נדל"ן אינו יכול להעניק לכם אף אחד מהתכונות החשובות כל כך. ולמרות זאת, מדובר בקורס שאינו מתאים רק לאלו שאכן יעסקו ביזמות נדל"ן אלא גם לאלו שעוסקים בנדל"ן ורוצים כלים לזיהוי הזדמנויות שיכולים להפוך אותם לעשירים מאוד. במהלך קורס יזמות נדל"ן לומדים את הנושאים הבאים:

 1. היכרות מקרו עם השקעות נדל"ן.
 2. היכרות מיקרו עם השוק והנכסים.
 3. הגדרה של יעדים להשגה ביזמות.
 4. הגדרה של תקציב למטרת היזמות.
 5. זיהוי הזדמנויות נדל"ן בלתי חוזרות.
 6. זיהוי מגמות בשוק הנדל"ן המקומי.
 7. אופן השגת מימון לצורך יזמות נדל"ן.
 8. אופן ניהול משא ומתן ביזמות נדל"ן.
 9. אופן ביצוע עסקאות ביזמות נדל"ן.
 10. היכרות עם חובות המיסוי ביזמות נדל"ן.
 11. ניתוח פיננסי של עסקאות עבר בנדל"ן.
 12. התמודדות עם שינויים בתכניות?

פרטי קורס יזמות נדל"ן בהרחבה:

קורס יזמות נדל"ן מורכב מ-12 מפגשים בהם לומדים את הנושאים הבאים בהרחבה:

1. היכרות מקרו עם השקעות נדל"ן:

מפגש ראשון נועד כדי להציג את שוק הנדל"ן הישראלי מלמעלה. לא מדובר בכניסה לפרטי פרטים על אפשרויות ההשקעה ואו על אזורים ספציפיים בארץ. אלא, היכרות עם מושגי יסוד, גורמים ממשלתיים ועירוניים הרלוונטיים לעוסקים במקרקעין וכן היכרות עם מקורות מידע שונים שנעזר בהם בכל יזמות נדל"ן.

2. היכרות מיקרו עם השוק והנכסים:

מפגש שני כבר מבוסס במידה רבה על המפגש הראשון. לאחר יישור קו והיכרות מקדימה עם שוק הנדל"ן הישראלי, ניתן לעבור ולבחון סוגים שונים של יזמות בהם ניתן להרוויח כסף ברמות סיכון משתנות. בין היתר נכיר את ההזדמנויות הנדל"ן הרלוונטיות ביותר לתקופה בה אנו נמצאים כיום.

3. הגדרה של יעדים להשגה ביזמות:

לפני שצועדים אל תוך עולם יזמות הנדל"ן, יש צורך בהגדרת יעדים. האם אנו רוצים לעסוק ביזמות שתספק פרנסה למשפחתנו או האם אנו רוצים לעסוק ביזמות שתניב רווחים גדולים בהרבה. האם אנו רוצים ביזמות שמציגה רווחים בעבודה אקטיבית ואו ביזמות נדל"ן שמספקת תשואה פסיבית לחלוטין? חובה להגדיר יעדים מראש.

4. הגדרה של תקציב למטרת היזמות:

לאחר שהגדרנו יעדים להשגה, יהיה עלינו להגדיר ולהקצות סכומי כסף להשקעה. ישנם יזמים שבוחרים להיכנס לעולם היזמות ללא הון עצמי ואו עם הון עצמי נמוך במיוחד. קשה להצליח בצורה זו אך זה בהחלט אפשרי. לעומת זאת, יש יזמים שממשכנים את ביתם ונכנסים לעולם היזמות עם כל הכוח שיש בידם.

5. זיהוי הזדמנויות נדל"ן בלתי חוזרות:

לאחר שהגדרנו יעדים ותקציב להגשמת היעדים. יהיה עלינו להתחיל בחיפוש אחר הזדמנויות נדל"ן. מדובר בעבודה לא פשוטה בה אנו נחפש מכרזי נדל"ן, אקזיט נדל"ן או כל נכס מקרקעין אחר שיכול לייצר תשואה גבוהה בתוך פרק זמן קצר ובסיכון נמוך. יזם נדל"ן אינו חייב לפעול פעמים רבות אם הוא פועל נכון בפעמים שאכן יצא לדרך..

6. זיהוי מגמות בשוק הנדל"ן המקומי:

שוק הנדל"ן מושפע מגורמים רבים. חלק מגורמים אלו ניתנים לניטור ואחרים מעט פחות. כאשר עוסקים בנדל"ן, חייבים תמיד יד על הדופק של השוק וזאת כדי לזהות שינויים במגמות המחירים שיכולים לסמל על הזדמנויות שקרבות ובאות ואו חלילה על נקודת יציאה והמתנה עד יעבור זעם..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

7. אופן השגת מימון לצורך יזמות נדל"ן:

רוב יזמי הנדל"ן משקיעים כסף משל עצמם אך נעזרים גם בגורמי מימון שונים. החל מהלוואת משכנתא ועד מימון חוץ בנקאי לפרויקטים כדוגמת תמ"א 38. יש לבחון את הגדרות התקציב שהוגדרו במפגש מס' 4 ולבחון כמה כסף יידרש לנו בכדי לצאת לדרך. יש לזכור שכל פרויקט נדל"ן מחייב מימון נוסף לכן יש להיערך בהתאם.

8. אופן ניהול משא ומתן ביזמות נדל"ן:

קונים קרקע לבניה? קונים אופציית נדל"ן? ובעצם כל עסקה אחרת במקרקעין. הרי שאתם תצטרכו לדעת לנהל משא ומתן על בסיס נתוני אמת. ניהול משא ומתן הנו מקצוע בפני עצמו מאחר וככל שתשיגו יותר במשא ומתן, כך הרווח שלכם צפוי להיות גדול יותר בסך הכולל..

9. אופן ביצוע עסקאות ביזמות נדל"ן:

עסקאות נדל"ן נעשות תוך רישום זכויות ברשם המקרקעין. כל עסקת מקרקעין נעשית בעזרת עורך דין מנוסה ואמין שצפוי להגן על הזכויות שלכם. בקורס יזמות נדל"ן מכירים מגוון הונאות נדל"ן וסימני מחשידים לכך שהעסקה אינה בהכרח כפי שהיא נראית ומבינים מה המשמעות של עורך דין מקרקעין מקצועי ואמין בתמונה.

10. היכרות עם חובות המיסוי ביזמות נדל"ן:

קרקעות, מגרשים, דירות וכל נכס אחר שמחובר באופן קבוע לקרקע נחשב בעיני החוק כמקרקעין. הגדרה זו חשובה מאוד מאחר ולמקרקעין יש חובת מיסוי ייחודית משל עצמה. מיסוי מקרקעין קובע את גובה המס שיש לשלם עם קניית נכס מקרקעין, רווחים על נכס מקרקעין וכמובן על מכירת נכס מקרקעין ברווח..

11. ניתוח פיננסי של עסקאות עבר בנדל"ן:

כדי להשלים את הקורס בצורה הטובה ביותר, יש לעבור על מגוון מקרי עבר בהם אנו בוחנים הצלחות וכישלונות של יזמי נדל"ן אחרים. בעזרת ניתוח פיננסי מעמיק של מקרי עבר אנו זוכים ללמוד מטעויות של אחרים ולהימנע מהם בעצמנו. אך חשוב מכך, אנו רואים איך נראה תכנית עסקית ליזמות נדל"ן.

12. התמודדות עם שינויים בתכניות?

בשונה מלימודים אקדמיים שהנם תאורטיים למדי, קורס יזמות נדל"ן צריך להתכתב עם המציאות הבועטת בחוץ. במהלך הקורס, אנו צריכים להבין מה עושים כאשר השוק משתנה במהלך היזמות שלנו. מה עושים כאשר רוכשים דירה כדי להשביח ולמכור אך שוק הנדל"ן מתחיל להציג סימני ירידה? עלינו להבין איך פועלים בתקופות משבר ואי וודאות..

איך בוחרים מכללה ללימודי יזמות נדל"ן?

לימודי יזמות ניתן ללמוד במגוון מוסדות לימוד. לכולן מן המשותף, הן אינם צפויות להפוך אתכם ליזמים בין לילה. למרות האמור, חשוב מאוד לבחור קורס יזמות נדל"ן שיספק לכם את מרב הכלים שנדרשים בכדי להצליח בעולם האמיתי. לשם כך, עליכם לשאול את השאלות הבאות:

 1. מה הם מרכיבי הקורס (סיליבוס)?
 2. מי מעביר את השיעורים בקורס?
 3. מה הם הערכים הנוספים בקורס?

בעוד שאלות 1,2 הן טריביאליות, הרי ששאלה 3 מספרת לנו את הסיפור כולו. אנו רוצים לדעת האם קורס זה מועבר במתכונת "שגר ושכח" בה החומר מועבר אך אין משמעות להצלחתם של התלמידים לאחר מכן. ואו האם מדובר בקורס אשר מהווה רק נקודת פתיחה לשותפויות וקשרים נוספים שיעזרו לכל תלמיד שירצה בכך להצליח ולפרוח.

אנו ממליצים לחפש את התשובות הבאות:

 • "אנו נחבר אתכם למשקיעים ולשיתופי פעולה".
 • "אנו נלווה אתכם בחצי שנה / שנה לאחר הקורס" 
 • "אנו פועלים יחד אתכם ומציעים לכם הצעות בעתיד"
 • ועוד..

תשובות אלו מעניקות לנו מראה למוטיב הקורס. ישנם קורסים שמטרתם לא רק להעביר ידע אלא גם לקחת חלק פעיל בחייהם של התלמידים. לעומת זאת, ישנם קורסים שמועברים על ידי מכללות ומוסדות לימוד רק לשם רווח כלכלי גרידא. אנו ממליצים ללמוד מפי יזמים שעוסקים בשטח ואו מחברות אשר יעניקו לכם ערך מוסף גם לאחר הלימודים..

רוצים ללמוד קורס יזמות נדל"ן מהטובים ביותר? השאירו פרטים:

או בדקו על הקורס במכללת יזמות נדל"ן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

מגזין הנדל''ן של ישראל