שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:04
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

פנסיה מנדל"ן: תכנון פנסיוני המבוסס על תמהיל השקעות נדל"ן אישי!

נושאים מרכזיים

פנסיה מנדל"ן - השקעות נדל"ן לפנסיה

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

בשנים האחרונות זה כבר לא סוד שקרנות הפנסיה אינם מצליחות להשיג תשואות משמעותיות. הקרנות שמנהלות את הכספים של כולנו נגועות בלא מעט שחיתות ומשום כך, אנו, העמיתים בקרנות הללו נדרשים לספוג פעם אחר פעם "תספורות" ואו "הסדרי חוב" לצד שלל מילים מכובסות נוספות להפסדים בתיק ההשקעות ולקיזוז משמעותי בכסף המגיע לנו בעת הגיענו לשלב פנסיה.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

נוסף על כך, הביטוח הלאומי, הגוף שאמון להעניק לנו את המינימום הנדרש בכדי להתקיים עם פרישה לגמלאות מודיע על כך שאין הוא רואה איך יוכל לעמוד בתשלום קצבאות הזקנה החל משנת 2045. כלומר, דור העובדים של היום, זה שמפריש דמי ביטוח לאומי מידי חודש, לא יוכל לקבל את המגיע לו עם עלייה בתוחלת החיים והתרוקנות הקופה הציבורית.

מסיבות אלו ואחרות, אסור לנו לסמוך עוד על גורמים אחרים. עלינו לקחת את עתידנו בידיים!

פנסיה מנדל"ן – תכנון פנסיוני פרטי

כדי שנוכל להבטיח לעצמנו ביטחון כלכלי גם בעתיד, כדי שנוכל לשמור על רמת חיים זהה לזו שאליה הורגלנו כל חיינו, עלינו להיכנס לאחד התחומים הכי לא נעימים שיש ולנסות לבנות תיק השקעות פרטי שיאפשר לנו להתקיים בכבוד בעתיד הקרוב והרחוק. המשימה: אי תלות בכל גורם מימון חיצוני!.

כדי להתנתק מהתלות בגורמים זרים, יהיה עלינו לקחת לא מעט סיכונים בתחילת הדרך אך אילו סיכונים מבוקרים אשר תכליתם הימנעות מהסיכון הגדול ביותר והוא כמובן להישאר ללא מקור הכנסה בזמנים בהם אנו נדרשים לכסף יותר מכל.

בואו נתחיל,

תכנון פנסיוני המבוסס על תמהיל השקעות נדל"ן אישי!

הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף הנו לייצר זמן נוסף בכל יום. מאחר ואנו לא יכולים לעשות זאת, עלינו להיעזר בזמנם ובמרצם של אחרים. אנו עושים זאת על ידי השקעה ביזמות של אנשים אחרים שנדרשים למימון (שוק ההון) ואו על ידי השקעה בנכסי נדל"ן שערכן עולה עם השנים. במאמר זה אנו נתמקד באפיק ההשקעה הסולידי יותר וזהו כמובן השקעה בנכסים.

נחלק משימה זו לשני חלקים:

  1. תכנון קרן הפנסיה שלנו לאפיקי נדל"ן.
  2. תכנון ורכישת נכסי נדל"ן באופן עצמאי.

בשלב הראשון, נוודא שהכסף שכן מגיע לנו מנוהל כהלכה. נבחן בין היתר את היכולת שלנו לבצע שינויים בתיק הפנסיוני שלנו ולבחון איך ניתן להבטיח שאנו חשופים כמה שפחות לסיכונים שאינם בשליטתנו. לשם כך, מומלץ לפנות למומחה בתכנון ביטוח שיעבור על התיק שלכם ויבצע בו סידור מחדש לתוצאות אופטימליות.

בשלב השני, נצא לדרך ונשקיע סכומי כסף שחסכנו בנכסי נדל"ן בארץ ובעולם!

השקעות נדל"ן לטובת פנסיה:

השקעות נדל"ן לטובת הכנסה בפנסיה, יתוכננו לפי הפרמטרים הבאים:

  • סיכון נמוך כמה שניתן בטווח הארוך.
  • תשואה תזרימית גבוהה ככל שניתן בטווח הארוך.

ישנם רבים שמבצעים השקעות נדל"ן בכדי ליהנות  מתשואה הונית על השקעותיהם. כך לדוגמה, מי שרוכש קרקעות לקראת הפשרה ואו נכסים המצריכים השבחה מעוניין ליהנות מרווח גדול ומידי כדי להגדיל את ההון העצמי. לעומת זאת, כאשר אנו מבצעים השקעה בנדל"ן לטובת מקור הכנסה בעת פרישה לגמלאות, נחפש אפיקים בהם התשואה התזרימית היא זו שמשחקת תפקיד חשוב והתשואה ההונית פחות רלוונטית.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

עם תכנון פנסיה עתידית, אנו נעדיף תמיד לחפש אפיקי השקעות בהם יש גם תשואה הונית וגם תשואה תזרימית. כך לדוגמה, מי שרוכש דירה להשקעה, נהנה גם מהתייקרות הדירה (לרוב..) וגם מדמי שכירות פטורים ממס ואו מחויבים במס שולי לחלוטין.

איך מתחילים?

כדי לתכנן השקעות ארוכות טווח, עלינו לפעול בצורה מסודרת:

  1. בחינת גיל המשקיע.
  2. בחינת יכולת ההשקעה.
  3. בחינת צפי בפרישה.
  4. בחינת מודל השקעה.
  5. ביצוע השקעה.

ככל שהמשקיע צעיר יותר, כך אנו נשאף לחפש אפיקי השקעות בהם יש כמה שיותר תשואה הונית על הנכסים. זאת משום, שהון זה יבוא לידי ביטוי בעתיד עם מכירת נכסים קיימים לטובת נכסים אחרים אשר יניבו בעיקרם תשואה תזרימית. יתרה מכך, אנו נשאף למנף נכסים קיימים ולקבל הלוואת משכנתא בכדי שנרכוש נכסים גם בכסף שאין לנו וזאת משום בטווח הארוך אנו נצא נשכרים מן התהליך.

ככל שהמשקיע מבוגר יותר, כך אנו נשאף לחפש אפיקי השקעות בהם התשואה התזרימית גבוהה ככל האפשר. תשואות תזרימיות גבוהות ניתן למצוא בנכסי נדל"ן מניב כדוגמת בנייני משרדים, מתחמי תעשייה, קניונים ומתחמי בילוי ועוד.. באפיקים אלו, אין השבחה משמעותית לרוב לנכסים עצמם אך בהחלט יש תשואה תזרימית גבוהה שמאפשרת לנו ליהנות מהכנסה יציבה במקום המשכורת אליה הורגלנו.

במידת האפשר, רצוי להפעיל מערך שיקולים רחב ועל בסיסו לבנות תמהיל השקעות נדל"ן שמתייחס למשקיע באופן אישי. כך לדוגמה, ניתן לרכוש נדל"ן מניב לצד נדל"ן למגורים. ניתן לרכוש נדל"ן בישראל לצד נדל"ן בחו"ל וכן הלאה. בצורה זו, ניתן להבטיח את התשואה האופטימלית בכל שלב ושלב תוך חשיפה למינימום סיכונים.

לסיכום,

ניתן להיערך לקראת פרישה לגמלאות. פנסיה מנדל"ן בהחלט אפשרית במידה ומתחילים לתכנן את הפרישה בזמן הנכון. חשוב לזכור שגם בתכנון פנסיה מנדל"ן יש סיכונים ואילו יכולים להיות בעיקר מחקיקה שמגדילה את גובה המיסוי כפי שראינו בחוק מיסוי דירה שלישית ומעלה ואולי אף נראה בעתיד מיסוי גבוהה יותר על שכר הדירה.

רוצים לבחון אפשרות לבניית תיק השקעות נדל"ן שמותאם לתיק ההשקעות שלכם בשוק ההון וקרן הפנסיה שעומדת לרשותכם? פנו אלינו לאבחון וייעוץ השקעות נדל"ן ונשמח לעזור!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan