שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
24°C
Scattered clouds
22/09/2021 08:36
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

פנטהאוז: מה היתרונות והחסרונות בדירת פנטהאוז ומתי כדאי לקנות דירה זו?

נושאים מרכזיים

דירת פנטהאוז - יתרונות וחסרונות

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

דירות הפנטהאוז נחשבו כדירות יוקרה בעבר, לאחר מכן ערכן בשוק ירד עם השנים וכעת הן זוכות לקמבק בזכות מגדלי הדיור בהן הנוף מהקומה העליונה עוצר נשימה ושווה ערך רב. אך, בשנים האחרונות חלק מהדירות הללו מתומחרות בסכומי עתק ללא שום קשר לערכן האמיתי ולכן נשאלת השאלה, האם ומתי כדאי לקנות דירת פנטהאוז?

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

פנטהאוז – הגדרה

המושג פנטהאוז מגיע אלינו במקור מהשפה האנגלית (penthouse). מילה זו בעצם מכלילה שני מילים (appendere+house) כאשר משמעותו של המושג, בית עם הצמדה. כלומר, דירות פנטהאוז הן הדירות המצויות בקומה העליונה ואשר אליהן מוצמד הגג המשותף בבניין (עם או בלי זכויות קנייניות).

דירות הפנטהאוז נחשבות כדירות יוקרתיות יותר מיתר הדירות בבניין. זאת, משום שלרוב מדובר בדירות גדולות ומרווחות יותר כאשר במקרים רבים מדובר בדירות הכפולות בגודלן מיתר הדירות בבניין. כך לדוגמה, במידה ובכל קומה יש 4 דירות, בקומת הגג יהיו רק 2 דירות והן צפויות להיות בעלות מרפסות ענק שמנצלות היטב את הפרטיות והנוף שנשקף מגג הבניין.

הגדרת פנטהאוז לפי השמאי לוי יצחק:

 • דירה השוכנת בקומות העליונים של הבניין / מגדל דירות. (לא בהכרח קומת גג)
 • דירה הנהנית מפרטיות רבה כמקובל בדירות גג מקבילות.
 • דירה אשר מצורף לה מרפסת הפרוסה על פני 3 כיווני אוויר.

מעוניינים לרכוש דירת פנטהאוז חדשה? בדיוק עבורכם נכתב מדריך זה. אנו נסקור את היתרונות והחסרונות הקיימים בדירות פנטהאוז ולאחר מכן ננסה להבין מתי ובאיזה מחיר כדאי לקנות את הדירות הללו,

יתרונות וחסרונות בדירות פנטהאוז:

אין כזה דבר דירה מושלמת. אבל יש כזה דבר דירה שהערך שלה גבוהה יותר כתוצאה מריבוי יתרונות על החסרונות. עלינו כעת לבחון האם דירות הפנטהאוז אכן מציגות יתרונות משמעותיות על פני יתר הדירות בבניין:

יתרונות בדירות פנטהאוז:

 • אור טבעי שוטף את הדירה.
 • 3 כיווני אוויר בדירה.
 • נוף מרשים יותר מהדירה.
 • פרטיות רבה יותר לדירה.
 • זכויות על הגג (בהתאם לתקנון הבניין)

דירות פנטהאוז נהנות מתכונות ייחודיות למדי. דירות אלו, זוכות לנוף עוצר נשימה, משב רוח תמידי וכמובן אור טבעי ומבורך. כאשר מתגוררים בפריפריה, השיקול נע בין קניית פנטהאוז ואו בית קרקע מפנק עם חניה צמודה, גינה וכל שלל היתרונות הנוספים, אך במידה ומתגוררים במרכז הארץ ובמרכז הערים בפרט, הרי שלא כדאי להתגורר בדירת גן או דירה רגילה שאינה זוכה לאוויר, רוח או אור טבעי במהלך שעות היום.

רבים רוכשים דירות פנטהאוז על בסיס העובדה שהן גדולות ומרווחות יותר ומבטיחות לבעליהם פרטיות יוצאת דופן. דירות פנטהאוז יהיו גבוהים מיתר הדירות בסביבה ולכן אין חשש שאנשים יסתכלו פנימה, אין חשש שמעשיכם בדירה יהיו עניינם של אנשים אחרים. בעלי דירות פנטהאוז יודעים שביכולתם להשאיר דלתות וחלונות פתוחים מבלי שפרטיותם תיפגע.

לצד יתרונות אלו, חשוב מאוד לבחון גם את החסרונות:

חסרונות בדירות פנטהאוז:

 • תלות רבה במעלית (בעיה לדתיים).
 • היתקלות רבה עם שכנים.
 • סיכון גבוהה יותר לפריצות.

הבעיה הקשה ביותר בעבור דיירי הפנטהאוזים הנו כמובן התלות המוחלטת במעלית. מעליות כמו כל ציוד הנדסי אחר, נוטות להתקלקל מידי פעם ובמקרים אלו, דיירי הקומות העליונים נאלצים לטפס אט אט במעלה המדרגות בכדי להיכנס לביתם. מצבם של דתיים וחרדים חמור אף יותר, מאחר ורבים אינם מסתמכים על מעלית שבת ולכן אין ביכולתם להיעזר באמצעי זה להגעה לדירתם ולכן הם יוותרו על האפשרות הנ"ל (הידעתם: מסיבה זו בבני ברק לא בונים בניינים גבוהים מ-5 קומות).

למרות שדיירי הפנטהאוזים נהנים מפרטיות רבה, לא מדובר בפרטיות הקיימת בדירות גן או בבתי קרקע. על רוכשי דירות הפנטהאוז לפגוש מידי יום את שכניהם בדרכם לחניה, לכניסה ולכל מקום אחר. יתרה מזאת, בחלק מהבניינים, הגגות פריצות למדי ולכן בעלי הקומה העליונה חשופים לפריצות פשוטות יותר (אך, ניתן להתגונן ולמנוע זאת..)

כעת שהבנו את היתרונות והחסרונות, ניתן לבחון האם כדאי לנו לקנות דירת פנטהאוז?!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

מתי כדאי לקנות דירת פנטהאוז?

כדי לענות על שאלה זו, עלינו לשאול את עצמנו מספר שאלות:

 1. היכן ברצוננו להתגורר?
 2. מה חשוב לנו לקבל מהנכס?
 3. מהו התקציב שעומד לרשותנו?

בואו נראה איך שאלות אלו משפיעות על קבלת ההחלטות שלנו:

1. היכן ברצוננו להתגורר?

במידה ואתם מעוניינים להתגורר במרכז העניינים אך בו זמנית לשמור על רמת חיים גבוהה, הרי שדירות פנטהאוז בהחלט יקרצו לנו. במידה ואנו לא מעוניינים בהמולת העיר ואו לא רוצים לפגוש שכנים מידי יום, הרי שנעדיף לוותר על דירות הפנטהאוז לטובת בתי קרקע או דירות גן.

2. מה חשוב לנו לקבל מהנכס?

אם חשוב לנו ליהנות מתדמית יוקרתית, אם חשוב לנו ליהנות כל יום מנוף עוצר נשימה ומאוויר נקי, אם חשוב לנו ליהנות מפרטיות גבוהה, הרי שדירות הפנטהאוז נועדו עבורנו. אך, במידה וייעודה העיקרי של הדירה לספק לנו קורת גג ומקום מפלט מחיי היום יום, הרי שאין סיבה לשלם את העלויות הגבוהות על דירות הפנטהאוז ונעדיף להתמקד בדירה רגילה בקומות העליונות.

3. מהו התקציב שעומד לרשותנו?

לבסוף, רצוננו לא ממש רלוונטי. עלינו לבחון אילו סכומי כסף עומדים לרשותנו לצורך רכישת הדירה. זאת, מאחר וטווח המחירים לדירות הפנטהאוז גבוה בהרבה מאלו בהם נמכרים דירות סטנדרטיות. דירות פנטהאוז נמכרות במחיר הגבוהה בעד 30% מעלות הדירות הרגילות בשטח דומה. כלומר, דירה פנטהאוז מרווחת ומסוגננת יכולה לעלות פי 2 ואפילו פי 2.5 מיתר הדירות באותו הבניין בדיוק.

במקרים מסוימים, במידה והבניין בסמיכות לנופים ייחודיים כדוגמת העיר העתיקה בירושלים או נוף לים או הימנעות הבניין במרכז הביקושים הרי שערכן של דירות הפנטהאוז גבוהה אף מנזק לגבהים שאינם בהכרח סבילים לרוכש הממוצע. כיום ישנן דירות בתל אביב שמחירן נעמד במאות מיליוני שקלים. מיותר לציין שלדירות אלו יש כניסה פרטית, מעלית פרטית ועוד שלל יתרונות שמבטיחות רמת חיים של בית פרטי במרכז העיר.

לסיכום,

קראתם עד כאן, הבנתם את היתרונות והחסרונות, יש בידכם היכולת הכלכלית לרכוש דירת יוקרה, הרי שאין סיבה לוותר על רמת החיים הגבוהה שיש לדירות אלו היכולת להקנות לכם. אך, במידה ואינכם אמידים, אינכם יכולים להרשות לעצמכם את רכישת הדירות היוקרתיות, כדאי מאוד להתמקד ברכישת דירה סטנדרטית במחיר שוק מעולה.

רוצה להתייעץ על הנושא עם יועץ השקעות נדל"ן? השאר פרטים ונעזור לך!

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan