שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עצמאות כלכלית: איך ניתן להשיג עצמאות כלכלית בעזרת השקעות נדל"ן?

נושאים מרכזיים

עצמאות כלכלית - הכנסה פסיבית ובטוחה

אנשים בעלי מודעות כלכלית שואפים להגיע לכדי עצמאות כלכלית כמה שיותר מוקדם בחייהם. אך, יש הבדל ניכר בין שאיפה לעצמאות כלכלית ובין השגת העצמאות הכלכלית בפועל. במאמר זה אנו נציג את המורכבות שבהשגת מטרה זו וננסה להבין יחד איך בכל זאת ניתן להגיע לכדי ביטחון כלכלי מתוך ציפייה לעתיד..

עצמאות כלכלית

עצמאות כלכלית, אינו רגע חולף ואו אירוע חד פעמי. מדובר בסטטוס ארוך טווח שנותר על כנו לשארית החיים. אדם מגיע לסטטוס זה ביום בו הכנסותיו מנכסים והשקעות מאפשרים לו לשמור על רמת חייו הנוכחי אף ללא עבודה. או אם תרצו, הנכסים וההשקעות עובדים במקומו.

במאמר זה אנו נעבור על השאלות הבאות:

 • מה הם מקורות ההכנסה שמייצרות עצמאות כלכלית?
 • מה המורכבות בהשגת עצמאות כלכלית?
 • איך שומרים על סטטוס העצמאות הכלכלית?

איך ניתן להשיג עצמאות כלכלית בעזרת השקעות נדל"ן?

כאתר נדל"ן אנו נשקיע את הדגש בעיקר על אפשרויות נדל"ן אך כמובן שיש מגוון רחב של אפשרויות נוספות ואת חלקן נציג במאמר זה.

מה הם מקורות ההכנסה שמייצרות עצמאות כלכלית?

יש לא מעט אפשרויות להשיג הכנסה פסיבית שתשמש אותנו להשגת המטרה, אנו נציג את חלקם כדי לנסות ולהעביר את המסר בצורה הנוחה ביותר:

 • שותפות בעסק פעיל ורווחי.
 • החזקה של מניות ואג"ח עם דיבידנד גבוהה.
 • חסכונות כדוגמת קרן פנסיה (בפרישה).
 • נכסי נדל"ן המניבים תשואה קבועה.

בשונה משלושת האפשרויות הראשונות ברשימה, נכסי נדל"ן נתפסים כערובה הטובה ביותר לעצמאות כלכלית וזאת מאחר ויתר האפיקים תנודתיים מאוד וערכן יכול להישחק בהפתעה. כלומר, לא בהכרח שניתן לקבל משוק ההון ואו משותפויות סכומי כסף קבועים ברמתן ולכן מעט קשה להתבסס עליהן.

לעומת זאת, השקעות נדל"ן עונות על שני מדדים חשובים מאוד:

 1. הן שומרות על יציבות בתשואה לאורך שנים.
 2. ערך נכסים נשמר בשונה מכסף שמושפע מהשוק.

לכן, כאשר רוצים להשיג עצמאות פיננסית, ראוי לפנות דווקא לנדל"ן וזאת על אף שיש אפיקים בעלי תשואה גבוהה יותר.

מה המורכבות בהשגת עצמאות כלכלית?

לצערנו, לא מספיקה מודעות כלכלית. יש צורך במשאבים כלכליים. לכן, יש מספר אפשרויות:

 • מתחילים לחסוך בגיל צעיר מאוד!
 • ממנפים את ההון הקיים למקסימום האפשרי.
 • זוכים לירושה שתשמש כהון לעצמאות.

רוב הציבור משתייך לאפשרות הראשונה, רק מעטים אכן מתחילים לחסוך כסף בגיל צעיר ורוכשים נכסים בתחילת דרכם. אלו שכן הצליחו לרכוש נכס, ידרשו למנף את הנכס הקיים על מנת לקנות נכס נוסף וזאת כדי שגובה ההכנסה הפסיבית יהיה מספק ויאפשר חיים בכבוד גם לאחר סיום העבודה ופרישה לגמלאות.

כאשר משלבים קרנות פנסיה, תיק מניות מוגבל ונכסים מניבים יחד. הרי שאנו בדרך להשגת עצמאות כלכלית ראויה וזאת מאחר ואנו לא מסתמכים על מקור הכנסה אחד אלא על מקורות רבים. חשוב לזכור שמבין המקורות הללו, החשוב מכולן הנו כמובן נכסי הנדל"ן ששומרים על ערכן ואף מועברים מדור לדור כירושה.

איך שומרים על סטטוס העצמאות הכלכלית?

גם כאשר השגנו את המטרה! יש צורך בשמירה על הסטטוס הקיים, עלינו להבין שהישענות על נכסים מניבים אפשרית רק במידה ויש לנו את האחריות הנדרשת לראות את הנולד ולצרוך בהתאם ליכולתנו ואף להגיב לשינויים אפשריים בשוק.

כדי לשמור על סטטוס זה, עלינו לשים לב לדגשים הבאים:

 • מעקב וניהול שוטף לכל סל הנכסים שלנו.
 • ניצול כל הכנסה פנויה לצורכי השקעה חוזרת.
 • לבדוק אחת לחצי שנה האם התקדמנו או הלכנו אחורה.
 • לבדוק אחת לחצי שנה האם יש דרך לחסוך כסף.

כלומר, עלינו להכיר בכל זמן נתון את גובה הכנסתנו. יתרה מכך, עלינו לדאוג בכל שלב לכך שאיננו מוציאים יותר כסף מהכנסתנו. במידה ונפרוץ את הרף השקוף ונוציא יותר מההכנסה הקיימת, הרי שבבוא העת יהיה עלינו להיפרד מנכסים קיימים ולמצוא עצמנו מדרדרים הישר למקום ממנו התחלנו.

*יש גם פתרונות יעילים לאלו שכבר יצאו לפנסיה ורוצים ליהנות מביטחון כלכלי לצד הנאה משארית החיים. האפשרות שעומדת לרשותם של בני 60 ומעלה הנה כמובן מינוף נכס קיים ונטילת הלוואה שתוחזר רק לאחר שנים כאשר הם יפטרו מן העולם ואו יעברו להתגורר בבית אבות. לפתרון זה קוראים "משכנתא הפוכה". עדיף לא להגיע אליה ואם פעלתם כשורה אתם אינכם נדרשים לה אך במידה וטעיתם בדרך הרי שתמיד ניתן לנצל את הנכסים לטובתנו.

לסיכום,

השגת עצמאות כלכלית אינה פשוטה, כדי להגיע אליה יש צורך בסבלנות ותכנון ארוך טווח. אך חשוב מכך, כדאי להסתמך על עזרה של אנשי מקצוע מנוסים בתחום שיעזרו לכם להימנע מטעויות כואבות בשוק שאינכם בהכרח מכירים. לכן, כדאי בשלב ראשון להתייעץ עם יועץ השקעות נדל"ן ולאחר מכן לבחון אפשרות לליווי השקעות נדל"ן לשם איתור הנכס האופטימלי בטווח הבינוני והארוך. במידה וברצונכם להגיע לעצמאות כלכלית, השאירו פרטים ונעזור לכם:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *