שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עמלת מתווך או דמי ניהול נכסים? – ממש בקרוב נעדיף ניהול נכסים!

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עמלת מתווך או דמי ניהול לנכס - עובדת

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כיום, רק אחוזים בודדים מבעלי הדירות נעזרים בחברות ניהול נכסים. חברות אלו, מתאימות בעיקר לאלו שאין להם זמן ואו ידע לנהל את הנכסים שלהם בכוחות עצמם. אבל אנו צופים שינוי דרמטי בשוק זה בחודשים הקרובים עם כניסתו של חוק שכירות הוגנת לתוקף. במאמר זה נעזור לכם להבין מה עדיף? עמלת מתווך מידי שנה לאיתור שוכרים ואו עלות ניהול נכסים קבועה מדמי השכירות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

עמלת מתווך או דמי ניהול נכסים?

ממש בקרוב, צפויה לעבור בכנסת גרסה רזה במיוחד של "חוק שכירות הוגנת". החוק לאחר נטרול מרבית משקלו כולל בעיקר הגדרה למהו דירת מגורים ואיסור חיוב שוכרים בתשלום דמי תיווך על דירות להשכרה. כלומר, עלות איתור השוכרים על ידי מתווך מגולגלת על כתפיו של משכיר הדירה. המשקיע.

כאשר החוק ייכנס לתוקף, יהיה על בעלי דירות להשכרה לשאול את עצמם, מה עדיף – לשלם עמלת מתווך ואו דמי ניהול קבועים? ואנו ננסה לענות על השאלה במאמר זה!

כדי לסדר את הפרטים, נפעל לפי הסדר הבא:

  1. הצגת משימתו של מתווך דירות.
  2. הצגת משימתו של מנהל נכסים.
  3. הגדרת עלות דמי תיווך לאיתור שוכרים.
  4. הגדרת עלות דמי ניהול קבועים.
  5. השוואת הנתונים הללו לקבלת תשובה.

בואו נתחיל,

1. משימתו של מתווך דירות:

תפקידו של מתווך דירות לאתר בעבור בעל הדירה שוכרים לנכס. משימה זו פשוטה למדי בעבור מתווך דירות מאחר ויש ביקושים גבוהים בשוק לדירות להשכרה ואין למתווך כל אחריות לסוג השוכר ומאפייניו האישיים. בכך, המתווך יכול להציג תוצאות טובות בתוך זמן קצר ולקבל תמורה על עמלו.

2. משימתו של מנהל נכסים:

תפקידו של מנהל נכסים הנו לבצע את כל המוטל על בעל הבית בעצמו. כלומר, מנהל נכסים חייב לאתר את השוכרים, לבדוק אותם, לעמוד לרשותכם בכל עת ולתקן כל מפגע ואו נזק עם התרחשותו ולבסוף גם לגבות את שכר הדירה מהשוכרים. יתרה מכך, על מנהל נכסים להתמודד עם פינוי שוכרים ואו עם הליכים משפטיים שונים בשם בעל הדירה במידת הצורך.

3. עלות דמי תיווך לאיתור שוכרים:

עד היום, מתווך דירות איתר שוכרים בעבור בעל דירה בחינם אך את שכרו גבה מהשוכרים שרצו בדירה. הסדר זה פעל לטובת החזקים אך פגע בצורה קשה דווקא בשוכרים שנדרשו לדירה והיו חייבים לשלם כסף רב עבור ה"זכות" להתגורר בדירה. אך, חוק שכירות הוגנת קובע שכבר לא ניתן יהיה לעשות זאת בעתיד. לכן, עלות שכרו של המתווך תיפול על כתפיו של בעל הדירה.

  • עמלת תיווך בשכירות: גובה שכר דירה לחודש אחד.

4. עלות דמי ניהול קבועים:

מנהלי נכסים פועלים לטובת בעל הדירה בשוטף. כלומר, עליהם להיות זמינים בכל עת לשוכרים ולטפל בכל בעיה גם בשעות לא סבירות בלילה. נוסף על כך, עליהם לעסוק בגביית שכר הדירה ובהעברתו למשכיר בניכוי גובה שכרם שנקבע מראש על ידי הצדדים.

  • עלות ניהול נכסים: 7%-15% (בהתאם לגובה דמי השכירות) מדמי השכירות החודשיים.

5. השוואת הנתונים הללו לקבלת תשובה:

כאשר משקללים נתונים אלו יחד, כאשר ממירים את עלות שכרו של המתווך לאחוזים, מגלים נתון מעניין:

  • עמלת מתווך דירות: כ-8.3%. 
  • עמלת מנהל דירות: כ-10%.

במידה והדירה שברשותכם דורשת החלפת שוכרים כל שנה, במידה וכעת יהיה עליכם לשלם את עמלת התיווך, הרי שכבר לא משתלם להיעזר במתווך דירות לצורך איתור השוכרים. עדיף לשלם עוד אחוז בודד מהרווחים וליהנות מסל השירותים הרחב של מנהל נכסים מקצועי. בצורה זו, אתם נהנים משקט תעשייתי עם הכנסה פסיבית ובטוחה במחיר זהה להשגת שוכרים בעזרת מתווך דירות.

לסיכום,

המדינה בוחרת לחזק את השוכרים על פני המשכירים. חוק זה מאלץ אותנו להיות יצירתיים ולהפיק את המרב מהמצב החדש. הדרך הטובה ביותר להפיק תועלת מחוק זה תהיה כמובן להתחיל ליהנות מרווח פסיבי ונוח יותר מזה שאליו התרגלנו עד היום וזאת על ידי היעזרות בשירותי ניהול נכסים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שירותים אלו, אינם רק מעניקים לנו שקט והכנסה בטוחה אלא אף מאפשרים לנו לעתים להשביח את הנכס ואו לבדוק טוב יותר את השוכרים שייכנסו לנכס ובכך אנו מבטיחים תזרים קבוע ובטוח של הכנסה חודשית. רוצים לדבר איתנו בנושא זה, הרגישו חופשי להשאיר פרטים ונסביר לכם על השירות בצורה מעמיקה יותר.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק