שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עלות יועץ משכנתאות: כמה עולה ייעוץ משכנתא פרטי מחוץ לבנק?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עלות יועץ משכנתאות - פגישת ייעוץ משכנתא

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עלות יועץ משכנתאות מעניית רבים מנוטלי המשכנתאות. יש משמעות לשאלה כמה עולה ייעוץ משכנתא פרטי בקבלת ההחלטה האם לפעול לבד אל מול הבנק או להיעזר באיש מקצוע שיכול בסבירות רבה להוזיל עלויות לאורך שנות החזר המשכנתא. עלות יועץ משכנתאות כמובן תשתנה בין חברה לחברה ובין סוגי המשכנתאות השונות בהתאם למידת המורכבות של התיק. במאמר זה ננסה להבין מהו טווח מחירים ראוי לשירות הרצוי.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

עלות יועץ משכנתאות

שוק המשכנתאות הנו שוק יחסית חדש. כלומר, בעבר לווים לא נעזרו ביועץ משכנתאות והסתמכו על יועצי המשכנתאות של סניף הבנק שלהם. עם השנים התברר ליותר ויותר לווים שהבנק עשה עליהם סיבוב. כלומר, הציע להם הלוואות בתנאים שאינם אופטימליים ובעצם הרוויח על גבם כסף וזאת כמובן מתוך הבנה שרוב נוטלי המשכנתאות אינם בקיאים במונחים הפיננסים ואינם בעלי כישורים מתאימים לביצוע מכרז ריביות משכנתא וביצוע השוואת משכנתאות על סוגיו השונים שמציעים בנקים למשכנתאות..

רוצים הלוואת משכנתא? חשוב לכם לדעת מהו המחיר לייעוץ משכנתאות פרטי? במאמר זה אנו מסדרים לכם את הנתונים בצורה פשוטה וברורה בכדי שתקבלו החלטות מושכלות ותשלמו על השירות המבורך מחיר הגיוני ושווה ערך לזמן המוקדש לכם:

ממה מורכב ייעוץ משכנתא פרטי מחוץ לבנק?

כדי לענות על שאלה זו עלינו לחלק את ענף המשכנתאות לשני קטגוריות עיקריות:

  1. משכנתא רגילה – משכנתא במקרים הפשוטים בהם הבנק שמח להעניק הלוואה.
  2. משכנתא למסורבים – משכנתא במקרים מורכבים בהם הבנק לא מעוניין להעניק הלוואה.

העלות תשתנה בין קטגוריה אחת לשניה וזאת מאחר ועל יועץ המשכנתאות להשקיע הרבה יותר זמן במשכנתאות המורכבות וכתוצאה מכך המחיר עולה. עלות יועץ משכנתאות מורכבת מהפרמטרים הבאים:

פרמטרים אלו ישוקללו למחיר עבור ייעוץ משכנתאות. כך במידה ואנו נצליח לחסוך עבודה מיועץ המשכנתאות בהכרח נוכל לקבל הנחה משמעותית על השירות מאחר ומספר השעות שיהיה צורך להשקיע בכדי להגיע ליעד הנכסף נמוך בהרבה והרי אנשי מקצוע מוכרים שעות עבודה ולא מוצר פיזי ולכן ניתן בקלות להתמקח על המחיר.

כמה עולה ייעוץ משכנתא פרטי מחוץ לבנק?

כעת שהבנו מה בעצם יועץ משכנתאות עושה ועל מה בדיוק אנו משלמים כסף, ניתן לגשת להגדרת טווחי המחירים על ייעוץ משכנתאות:

עלות יועץ משכנתאות למשכנתא רגילה:
  • ייעוץ משכנתא בלבד (ראשוני) – 500-2,200 ש"ח.
  • ביצוע מכרז משכנתאות (בין הבנקים) – 3,000 ש"ח לערך.
  • לשירות הכולל (המלא) – 4,000-8,000 ש"ח בהתאם לרמת המקצועיות.

במידה ואתם משתייכים לקבוצות כוח (וועדי עובדים, מועדון חברים) ייתכן וניתן לזכות בהנחה מסוימת בחלק מחברות ייעוץ המשכנתאות הגדולים. מעבר לכך, במידה ואתם יכולים לעשות חלק מהעבודה לבד הרי שניתן יהיה להגיע להלוואת משכנתא בתנאים נוחים יותר. במידה ואתם מוכנים להתפשר על רמת מקצועיותו של יועץ משכנתאות ביכולתכם למצוא יועצים שיעשו את העבודה גם בעבור אלפי שקלים בודדים אך אנו כמובן ממליצים לפנות למומחים ולשלם מעט יותר בעבור שירות אופטימלי.

עלות יועץ משכנתאות למשכנתא מורכבת:
  • ייעוץ משכנתא בלבד (ראשוני) – 500-2,200 ש"ח.
  • לשירות הכולל (המלא) – 10,000 ש"ח ומעלה בהתאם למורכבות.

משכנתא מורכבת. כשמה כן היא, מחייבת השקעה יוצאת דופן ומניפולציות שונות בכדי שניתן יהיה לעזור ללקוח והמשמעות היא שהלקוח נדרש לשלם סכומים גבוהים הרבה יותר בעבור השירות. להלן דוגמאות למקרים בהם יידרש תשלום גבוהה יותר בעבור שירות הייעוץ למשכנתא:

במקרים אלו לא פעם פשוט לא ניתן לקבל את האישור העקרוני מהבנק. יתרה מזאת, בחלק מהמקרים הנ"ל יש לבקש משכנתא חוץ בנקאית וזאת מצריכה התנהלות שונה מאוד מהנדרש בבנקים המוסדיים ויש לפנות ליועצי משכנתאות שמתמחים בהענקת משכנתאות מורכבות אך הם דורשים סכומים גבוהים הרבה יותר בגלל העובדה שאין לכם ברירה אלא לשלם את המחיר במידה ואתם רוצים לצאת לדרך עם משכנתא בתנאים הגיוניים..

מה עוד משפיע על המחיר של יעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות אינו מקצוע כעורכי דין או שמאים אשר נדרשים לעשות תואר או מסלול אקדמי ממושך. לענף זה כל אדם יכול להיכנס ולפעול בו בחופשיות רבה וכאשר אין תנאי סף למקצוע רבים נוטים לנהור לעבוד במקצוע (הצפת המתווכים כדוגמה..) ולכן, יש סבירות גבוהה שתקבלו הצעות זולות במיוחד מיועצי משכנתאות צעירים ורעבים שרוצים להתפרנס אך אינם בעלי ניסיון והדבר יכול לגרום לכך שהמשכנתא שתקבלו לא תהיה אופטימלית והכסף ששילמתם ירד לטמיון.

רוצים ייעוץ משכנתאות? אתם כבר משלמים? תשלמו עבור איש מקצוע מנוסה שאכן עשה מגוון רחב של משכנתאות בעבר ויכול להביא את הניסיון הנצבר לידי ביטוי גם במשכנתא שלכם. לעתים לא ניתן לדעת האם המשכנתא שנטלנו אכן הטובה ביותר אלא רק לאחר שנים רבות עם שינוי הריבית במשק ושינויים במדדים השונים. כלומר, במידה ואנו כבר מסתמכים על אדם אחר שישפיע על המשכנתא שלנו כדאי שנסמוך על חברות מקצועיות ולא על חאפרים זולים שמתנסים עליכם..

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

רוצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות בכיר ומנוסה? השאירו פרטים:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק