שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עיצוב דירה שכורה: עובש , סיוד , שיפוץ – מה עושים?

צריכים עזרה בנדל''ן?

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

נושאים מרכזיים

עיצוב דירה שכורה בזול

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עיצוב דירה שכורה יכולה להישמע לרבים כגחמה מיותרת. הרי אנו מתגוררים בדירה כשוכרים ואיזה כדאיות יש בעיצוב דירה שכורה כאשר היא אינה בבעלותנו? אכן, יש שוכרים רבים שמתייחסים לדירה בה הם מתגוררים כדירה ארעית לזמן מוגבל שאין צורך להשקיע בה אך מן הצד השני ישנם שוכרים שמבינים שהם אילו שיגורו בדירה בשנים הקרובות ולכן בוחרים לעצב את הדירה באופנים שונים.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

רוב השוכרים הצעירים מבינים כיום שחלום לדירה משלהם הולך ומתרחק וככל שההבנה הזו מתחדדת כך עולה הצורך בעיצוב דירה שכורה. האפשרות לעיצוב דירה שכורה קיימת במקרים בהם השכירות צפויה להיות ארוכת טווח או כאשר אתם מעצבים את הדירה בצורה כזו שתוכלו לקחת את כל הרכישות והפריטים המעוצבים אתכם גם לדירה הבאה.

חתימה על חוזה שכירות על דירה קטנה בתל אביב היא תחילתו של דרך ארוכה בה תתגוררו בשכירות במשך שנים רבות. כאשר בעל הדירה מחייב אתכם בסיוד הדירה וכאשר מתגלים כתמי רטיבות ועובש ואתם מגלים שאתם גרים בצחנה רק אז נופל האסימון שכך זה לא צריך להיראות. אתם צריכים להתגורר בדירה שנראית טוב ומרגישה חמה וביתית – אז מה עושים?!

עיצוב דירה שכורה לתקופה ארוכה

כאשר שוכרים דירה לתקופה ארוכה של 5 או 10 שנים ויותר כבר מתחילים להתייחס לדירה השכורה בצורה אחרת ועיצוב הדירה נראה כמהלך הגיוני והאפשרות הזו עולה מידי פעם. לרוב שיפוץ ועיצוב דירה שכורה יכול להתרחש רק כאשר יש קשר טוב ואמין בין השוכר למשכיר וכאשר התקשורת ביניהם ידידותית ומתחשבת.

כאשר רוצים לעצב מחדש דירה שכורה מתייעצים עם אנשי מקצוע אך לא פחות חשוב מכך עם בעל הדירה כדי להבין מה מותר ומה אסור ועל אילו סוגי שיפוץ הוא מוכן להחזיר לכם כסף בהוזלת השכירות או במתן הארכה נוספת לתקופת השכירות הקיימת. במידה ומגיעים להסכמות ויש הבנות בין הצדדים קל מאוד לשפץ את הדירה ולהפוך אותה לשלכם.

חוזה שכירות המתייחס לשכירות ארוכת טווח יכול להכיל סעיפים המגבילים ומסדירים את האפשרויות לשיפוץ ועיצוב דירה. כך שבמקרים מסוימים במידה והבניין עובר תהליך שיפוץ ניתן יהיה לבצע שיפוצים אלו כאשר השוכר נשאר בדירה גם בתקופה המורכבת והרועשת. עיצוב דירה שכורה יכול להתברר כהצלחה לא קטנה וישנם שוכרים שנשארים להתגורר בדירה למשך עשרות שנים בדומה לנהוג באירופה ובארצות הברית.

כשם שמשתלם לשוכר שיש לו דירה משופצת ונאה הרי גם המשכיר נהנה מעליית ערך הנכס ביום בו ירצה למכור את הדירה אך גם זוכה לשוכר קבוע שיתקשה לעזוב את הדירה לאחר שעיצב והפך אותה לשלו. שכירות מסוג זה אהובה מאוד על בעלי דירות שאינם משקיעים ופשוט נהנים מהכנסה נוספת ללא דאגות אך כמובן שהסדרים מסוג זה מבוססים על חוזה שכירות מושקע ומפורט לעייפה ובאמינות ששוררת בין הצדדים.

עיצוב דירה שכורה לתקופה קצרה

עיצוב דירה שכורה בה אתם עתידים להתגורר תקופות הקצרות מ5 שנים יכולה להיחשב כבזבוז כספי כאשר מבצעים שיפוץ יסודי הכולל עבודות פיתוח וצנרת אך יכולה באותה צורה להיחשב כהשקעה מצוינת כאשר אתם עושים שימוש בחפצים ניידים ובצורות אחרות של עיצוב הדירה שביכולתכם להעביר לדירה הבאה:

הכנסת צבע בדירה שכורה

למרות העובדה שבדירה שכורה לזמן קצר אין את הרצון או את היכולת לבצע שינויים משמעותיים ובוודאי לא שיפוץ יסודי הרי שאנו עדיין רוצים להכניס קצת צבע ולהפוך את הדירה הקטנה והמעופשת למעט יותר אנושית ומותאמת לאישיות שלכם ולכן תשקלו להכניס כמה שיותר אלמנטים שמוסיפים הרבה טעם לדירה:

פרקט לדירה שכורה אמנם לא נשים בכל מקום אבל בחדר השינה ובמקומות בהם אנו רוצים להוסיף חמימות נחפש פרקט ניתן להניח ולהקליק יחד ללא צורך בהדבקה כך שתוכלו להעבירו לאחר מכן לדירה הבאה. רכישה של כמה מטרים של פרקט סינתטי לא יהיו הוצאה גדולה מידי ומצד שני מוסיף הרבה חום ונעימות לחדר.

טפטים לקירות הבית הם אחלה דרך להוציא מהקירות הלבנים קצת משמעות. טפטים מודבקים על הקירות וניתנים להסרה וצביעה כאשר אתם עוזבים. מאחר וטפט איכותי אינו זול הרי שתעדיפו לעשות שימוש בהם רק בחדרים בהם אתם מבלים זמן רב וכאשר הקירות נמצאים במצב גרוע במיוחד ולא לאחר שבדקתם שאין עובש ורטיבות שבהם יש לטפל קודם לכן.

תמונות לתלייה על קירות הבית מוסיפים את המשפחתיות הרצויה בדירה שכורה. תמיד נעים להיכנס לדירה לאחר יום עבודה ולראות תמונות של הקרובים אליכם מחייכים אליכם מהקירות. תמונות ניתנות לתלייה בקלות וללא נזק לדירה השכורה ובעצם מספקות את הפתרון הפשוט והזול ביותר ברוב הדירות השכורות.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אודות דוד – יועץ הנדל"ן הראשי של Unadlan >> לחצו כאן

שטיחים ווילונות קלים מאוד להעברה ולתלייה ומוסיפים כמות משמעותית של צבע לדירה השכורה. השקעה בשטיח לסלון או לחדר השינה בהחלט יכולים להוסיף גם כאשר לא התקנתם פרקט. ווילונות נתלים על ידי כמה ברגים ויכולים להסתיר את הרחוב הסואן או השכנים מהבניין הסמוך ובאותה הזמן להכניס מעט צבע לחדרים.

גופי תאורה אמנם מצריכים התקנה מורכבת במעט כאשר אין נקודות חשמל בתקרה אך מוסיפים כל כך הרבה שחבל יהיה לוותר עליהם. ביכולתכם להתקין גופי תאורה בדירה שכורה ולאחר מכן בסיום חוזה השכירות לדון עם בעל הדירה על האפשרות שירכוש מכם את אותן גופים וישמור אותם לעצמו ובכך הוא נהנה מדירה שנראית טוב בהרבה וקלה להשכרה.

סיוד הדירה היא אמנם אחריותכם ביום עזיבת הדירה אבל מומלץ לבצוע בצבעים בהירים ונאים בעינכם עוד כאשר אתם נכנסים לדירה ובמידה ותשמרו על הקירות כמו שצריך הרי שיכול מאוד להיות שבעל הדירה ישמח להשאיר את הצבע והטפטים ויחסוך מכם את הצורך בצביעה מחודשת ומשעממת עבור דייר אחר. במידת האפשר יש לתאם זאת מול בעל הדירה מראש.

עובש בדירה שכורה זו מכה לא קלה ויש לטפל בה לפני שצובעים או מדביקים טפטים. אחריות על עובש יכולה להיות עליכם או על בעל הדירה בתלוי למיקום העובש. בשירותים בו יש היווצרות טבעית של עובש עליכם לדאוג לתחזק ולנקות את המראה המלוכלך אך במקומות בהם מדובר בתשתיות לקויות של המבנה הרי שאין לכם אחריות בכך.

ריהוט בדירה שכורה

דירה שכורה אבל ריהוט חייבים להכניס. בעוד שוכרים רבים יחפשו ריהוט יד שנייה או יביאו את הריהוט הזול ביותר מומלץ לחשוב כמה דקות ולהבין שריהוט זה יכול להיות השקעה לא רעה שתעבור אתכם מדירה לדירה ומשכך להשקיע הרבה יותר בריהוט תוך הצגת האישיות שלכם באמצעות רהיטים אלו.

פינת אוכל יכולה להיות קרש עליו מניחים אוכל או שולחן נמוך וארעי עליו לא נוח לאכול או פינת אוכל מאובזרת ונוחה שקלה לשימוש ונוחה. ניתן למקם פינת אוכל בסלון או במטבח ואפשר לעשות שימוש באי שקיים כבר במטבח במידה וישנו. מאחר ותבלו הרבה זמן באכילה השקעה זו אכן משתלמת.

חדר עבודה בו תתקינו מדפים או שולחנות מחשב יכול להיות מעוצב בצבעי שחור לבן או בכל צבע אחר שתבחרו. התקנה של מדפים או ויטרינות שניתנות להובלה במעבר דירה יכולים להשלים את המראה המיוחד וגופי תאורה יוסיפו את הצבע המתאים כדי שתוכלו לעבוד באווירה מושלמת.

סלון מרווח מעור יכול להיות אופציה טובה ונוחה אבל שימוש בסלון עשוי בד ומשלב צבעים ומשתלב עם שאר הריהוט במרכז הבית ויחד עם פרקט, שטיח וגופי התאורה יהפוך את החדר הזמני בו אתם מתגוררים למקום יפה ונעים בו תרצו לשהות כמה שיותר זמן.

מדפים צפים הן פתרון מושלם במקרה ואין לכם משאבים כלכליים בהם תוכלו להשקיע. מדף צף הנתלה על הקירות יכול לשמש כשולחן מחשב, פינת אוכל, מעמד לטלוויזיה ואין ספור דברים אחרים. ניצול של מדפים בצבעים שונים שנתלים בצורה פשוטה וקלילה על הקירות יכולים נוחים וזולים משמעותית.

מראות הן חלק בלתי נפרד מעיצוב דירה קטנה, הצורך בהגדלה של הדירה והפיכתה לנוחה יותר מחייבים התקנה של מראות במיקומים שונים שמספקים את התחושה של רוחב ומשפרים את כיסוי האור בחדרים. מראות קלות להתקנה ופירוק וכך בדירה קטנה אותה אתם שוכרים תוכלו ליהנות מהרגשה טובה בהרבה.

מזגן בדירה שכורה בימינו הפכה לדבר בסיסי וישנם שוכרים רבים שיוותרו על דירה בגלל החוסר במזגן ולכן התקנה של מזגן יכולה להיות השקעה לא רעה עבורכם ועבור בעל הדירה שבמקרים רבים יסכים לרכוש מכם אותה כאשר תעברו דירה. התקנה של מזגן משפרת את תחושת הביתיות והופכת את הבית לחמים ונעים בימות החורף הקרים ומוסיפה את החום הרצוי כדי שאתם תוכלו להרגיש בבית.

כל שיפוץ ועיצוב דירה שכורה חייבת להיות מתאומת ומוסכמת על בעל הדירה. במידה ואתם בוחרים לשכור דירה שנראית רע מתוך ידיעה שתעשו בה שינויים חשוב להכיל כל שינוי מתוכנן בחוזה שכירות כך שבעל הדירה לא יוכל למנוע מכם לעשות זאת מאוחר יותר. צלמו את הדירה לפני השיפוץ ולאחריו כדי להראות בסיומו של חוזה השכירות לבעל הדירה את ההבדלים מתוך תקווה שיקנה מכם חלק מהעיצוב שהוספתם ובכך יחסוך לכם הפסד על טפטים, גופי תאורה, פרקט ודברים אחרים בהתאם להשקעה.

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מגזין הנדל''ן של ישראל

Unadlan-Logo

צוות יונדלן מאחלים לכם שבת שלום :)

האתר נסגר בסמוך לכניסת השבת ויפתח שוב במוצש"ק