שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
31°C
Few clouds
22/09/2021 15:02
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp

עורך דין מקרקעין: איך בוחרים עורך דין למקרקעין וכמה נהוג לשלם לו?

עורך דין מקרקעין - בחירת עורך דין

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter

עורך דין מקרקעין הנו עורך דין המתמחה במקרקעין. המשמעות היא שעורך דין זה עוסק ברוב זמנו בעסקאות נדל"ן ובליווי משפטי בנושאים הקשורים בצורה זו או אחרת למקרקעין. בשונה מעורך דין אחר, עורך דין מקרקעין שולט ברזי חוק המקרקעין, חוק מיסוי מקרקעין וחוק החוזים הכללי בצורה יוצאת דופן כך שביכולתו להעניק ללקוחותיו את השירות הטוב והבטוח ביותר. הסיבה שאנו בוחרים להיעזר בשירותי עורך דין בעסקי המקרקעין נובעת מהרצון שלנו להגנה משפטית ולשמירה מפני הונאות וטעויות יקרות במיוחד ובמידה ואנו נדרשים לבחור עורך דין לעסקאות מאין אלו נעדיף תמיד את העורך דין שזוהי התמחותו.

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

עורך דין מקרקעין

ישנם שלבים רבים בהם אנו נדרשים לעו"ד מקרקעין כאשר המקרים הנפוצים ביותר הן קניית דירה, מכירת דירה, וליווי בעסקאות נדל"ן מניב. אין עסקת נדל"ן תקינה שנעשית ללא עזרתו של עורך דין מנוסה משני צידי העסקה דבר היוצר עבודה רבה. אך מצד שני, יש כיום כל כך הרבה עורכי דין שמתמחים במקרקעין ובתחומים נוספים כך שבכמעט כל משפחה ישראלית ימצא עורך דין שיוכל לבצע את העבודה עבורכם. אך האם זו תהיה בחירה נכונה? איך בוחרים עורך דין לליווי בעסקאות מקרקעין? כמה נהוג לשלם על שירותי עורך הדין? על כך במאמר זה:

כאשר מגיעים לשלב בו אנו נדרשים לבחור עורך דין מקרקעין שיגן עלינו בעסקה לרכישת דירה או למכירת דירה הרי שעלינו לבחון את הדברים בחלוקה לשני קטגוריות:

  1. עורכי דין שאותם אנו מכירים מהעבר / עורכי דין מומלצים על ידי בני המשפחה וכן הלאה..
  2. עורכי דין שאותם איננו מכירים ואנו נאלצים לבחון אותם בכלים אחרים.

תמיד! אבל תמיד. עדיף להיעזר בשירותיו של עורך דין מקרקעין שכבר הוכיח את עצמו בעסקת נדל"ן אחרת בעבור בן משפחה או עורך דין שליווה אתכם בעבר. בדומה לנותני שירותים אחרים, לא באמת ניתן לדעת מה רמתו של עורך הדין עד להשלמת העסקה וקבלת התוצאות. כאשר יש בנמצא עורך דין שאנו מכירים הבחירה נעשית פשוטה וקלה להפליא ונעדיף אותו על פני כל עורך דין אחר ובלבד שהתמחותו במקרקעין.

איך בוחרים עורך דין למקרקעין שאיננו מכירים:

הדיון אם כך במאמר זה, הנו על מצבים בהם איננו מכירים עורך דין. או שעורכי הדין שאנו מכירים אינם מתמחים במקרקעין והרי שעלינו לנסות לאתר את עורך הדין הטוב ביותר עבורנו על סמך שיעורי בית ותחושות בטן מתוך תקווה שנבחר בעו"ד שיגן עלינו כנדרש.

בשלב זה נוכל לסנן את עורכי הדין בשני אופנים:

  1. לפי תחושת בטן ואיסוף נתונים על עורך הדין.
  2. לפי שכר טרחת עורך הדין – מדובר בשוק תחרותי.
בחירת עורך דין מקרקעין לפי בדיקות ואיסוף נתונים:

בשלב ראשון אנו נאתר מספר עורכי דין שנראים לנו כמתאימים עבורנו. עורכי דין שמגדירים את עצמם כעורכי דין למקרקעין וככאלה שכבר ביצעו מספר עסקאות מטיב העסקה אותה אתם מבצעים. לאחר מכן ננסה להבין מעט יותר עליהם על ידי תשאול עורך הדין וניסיון להרגיש את החיבור עמו ורמת מסירותו ללקוחותיו. כך לדוגמה מספר שאלות:

  • כמה שנים אתה עוסק במקצוע, כמה מתוכם כעורך דין מקרקעין?
  • כמה עסקאות מטיב העסקה שלנו ביצעת בשנה החולפת?
  • האם תסכים להביא לנו את פרטי הלקוח כדי שנקבל חוות דעת?
  • איך נראה תהליך הליווי שלך בעסקאות מסוג זה?
  • ועוד שאלות בהתאם לצורך..

הרעיון הוא להבין עד כמה העורך דין שעומד בפניכם אכן בקיא בחוקים הרלוונטיים ועד כמה אותו עורך דין נוח ללקוחותיו בסופו של התהליך כולו. ככל שהתשובות יהיו מספקות יותר כך רמת הכדאיות לבחירה בו עולים. ישנם עורכי דין שיוצאים מגדרם בליווי עסקאות נדל"ן ואחרים שממעטים לפעול ויש לדחוק בהם בכדי שיגשימו את משימתם. כך לדוגמה, עורך דין מקרקעין טוב לא ילווה בתהליך רכישת דירה ללא ביקור קודם בנכס עצמו וזאת כדי לבדוק היטב שהתנאים בחוזה מכר דירה אכן מתאימים למציאות בשטח וזאת כדי לגלות האם יש חריגות בניה או כל נתון אחר שעלול לפגוע בלקוחותיו באופן מיידי ואו בעתיד.

בדיקות אלו חשובות שבעתיים כאשר מדובר בעסקת מקרקעין מורכבת בה אתם מוכרים נכס בתנאים מיוחדים כדוגמת דירה במתנה, דירה בירושה, דירה להשקעה ועוד.. וזאת מאחר ויש צורך בבדיקה יסודית של חובת המס שמוטלת על הלקוח. במקרים רבים אנו נתקלים במוכרי נכסים ששילמו מס שבח גבוהה במיוחד על העסקה בעוד הם היו זכאים לפטור ממס שבח ואו החזר מס שבח לאחר מכן כתוצאה מהוצאות שלא חושבו ואו משך החזקת הדירה בהתאם למדרגות מס שהשתנו עם השנים ותפקידו של עורך הדין למקרקעין להגן על הלקוח גם מול רשויות המס וזאת על ידי חישובים נכונים ואסור בשום צורה שהיא לפספס זאת מאחר וטעות חישוב כרוכה בהוצאות גבוהות במיוחד.

בחירת עורך דין מקרקעין לפי שכר טרחה מבוקש:

כידוע, מקצוע עריכת הדין מוצף. יש אלפי עורכי דין מובטלים ואו בעלי הכנסה נמוכה במיוחד וככזה התחרות עזה. אתם, הלקוח. זכאים לנהל משא ומתן מול עורכי הדין השונים כדי לקבל את העורך הדין הטוב ביותר בעלות נמוכה ככל האפשר. שכר טרחה של עורך דין מקרקעין נגזר לרוב כעמלה מגובה העסקה וככזה לעתים מדובר בסכומי כסף גדולים במיוחד. אך, ככל שמדובר בעסקה גדולה יותר, כך יכולת המיקוח שלכם עולה וזאת מאחר ובסופו של דבר מדובר בעסקה זהה לאחרות למעט ערך העסקה ואין סיבה לשלם יותר על שירות זהה.

שכר טרחה עורך דין מקרקעין עומד כיום על 0.5%-1.5% בהתאם לטיב השירות ובהתאם לרמתו המקצועית של עורך הדין. מתוך היכרות בשוק זה אנו יכולים להבטיח לכם שתמצאו לא מעט עורכי דין מהשורה הראשונה שישמחו ללוות אתכם גם בסכום נמוך של 5,000 ש"ח בלבד וזאת ללא תלות בגובה העסקה וזאת מאחר וכולם רוצים עבודה ואינם יכולים להתפשר על הלקוחות. כמובן שבחירת עורך דין לא נעשית על בסיס שכר טרחה אלא דווקא על סמך התשאול ואו בחינה מוקדמת וזאת מאחר וטעות חישוב בתשלומי המס יכולה לעלות לכם ביוקר וכמובן עורך דין מיסוי מקרקעין (כזה המתמחה בקבלת החזר מס..) יעלה לכם מאוחר יותר הרבה יותר כסף.

לא רוצים לקחת סיכונים? תנו לנו לחבר אתכם עם עורכי דין מעולים וזולים!:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

צריכים ייעוץ בנדל''ן?

השאירו פרטים לתיאום פגישה:

אהבתם?

שתפו למי שחשוב לכם

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדשות Unadlan